Regularne oszczędzanie na przyszłość dziecka – co daje?

Regularne oszczędzanie to doskonały sposób, aby wypracować dobre nawyki u naszych pociec, a gdy podrosną, pokazać im działanie najpopularniejszych produktów bankowych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Cel oszczędzania zmienia się wraz z wiekiem. Dwudziestolatkowie odkładają pieniądze z myślą o zakupie samochodu lub wykończeniu mieszkania. Dopiero trzydziestolatkowie zaczynają uwzględniać w swoich planach oszczędnościowych następne pokolenie. Przekonaj się, dlaczego o oszczędzaniu na przyszłość dziecka warto zacząć myśleć jak najszybciej.

Dlaczego warto oszczędzać na przyszłość dziecka?

Oszczędzanie na przyszłość dziecka to… podwójna motywacja. Każdy rodzic chce przecież dla swoich pociech tego, co najlepsze. Zaoszczędzone pieniądze ułatwią dziecku start w dorosłe życie, umożliwiając mu np. zagraniczne studia lub zakup pierwszego mieszkania czy samochodu. W kryzysowej sytuacji ze zgromadzonych środków będzie mogła skorzystać także cała rodzina.

Dzieci biorą przykład z góry. Regularne oszczędzanie to doskonały sposób, aby wypracować dobre nawyki u naszych pociec, a gdy podrosną, pokazać im działanie najpopularniejszych produktów bankowych.

Oszczędzanie na lokacie na przyszłość dziecka – czy warto?

Choć możliwości oszczędzania na przyszłość dziecka jest wiele, największą popularnością wśród Polaków wciąż cieszą się lokaty bankowe. Dlaczego? Lokata jest jednym z najbezpieczniejszych produktów finansowych. To rodzaj umowy między klientem a bankiem. Klient, zakładając depozyt na określony w umowie czas, otrzymuje wynagrodzenie w postaci odsetek wypłacanych miesięcznie, kwartalnie lub rocznie. Popularność lokat wynika także z tego, że jest to produkt finansowy dostępny dla każdego. Założenie depozytu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a często nawet wychodzenia z domu. W Santander Consumer Banku możesz otworzyć lokatę online lub przez telefon. Aby założyć depozyt przez Internet, potrzebujesz jedynie zdjęcia lub skanu dowodu osobistego oraz numeru rachunku, z którego zostaną przelane środki na lokatę.

Odkładając pieniądze na lokacie, masz pewność, że nie stracisz swojego kapitału. Wybierając rachunek oszczędnościowy o stałym oprocentowaniu, masz gwarancję, że nie zmieni się ono w trakcie trwania umowy. Wybierając lokatę, weź pod uwagę jej oprocentowanie, czas trwania, kwotę minimalną i rodzaj depozytu. Jeśli planujesz systematycznie wpłacać środki na przyszłość dziecka, wybierz lokatę, która umożliwia dopłatę do już ulokowanego kapitału. Decyzji o rozpoczęciu oszczędzania na przyszłość dziecka nie warto odkładać na później. Im szybciej zaczniemy, tym większy kapitał zbierzemy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …