dom dach
Drzwi balkonowe przesuwne nie wymagają dodatkowej przestrzeni otwierane skrzydło drzwiowe, a pozyskane w ten sposób miejsce można ciekawie zaaranżować – m.in. meblami, roślinami czy innymi dekoracjami | fot.: materiał partnera

Co wyróżnia drzwi przesuwne?

Do wyboru masz kilka modeli, jeśli szukasz drzwi na balkon albo taras. Ogromną popularnością cieszą się systemy przesuwne oraz podnoszono-przesuwne. Zobacz nasze rekomendacje i dowiedz się, co je wyróżnia. Jeśli szukasz wskazówek przed zakupem, skorzystaj z naszych praktycznych porad.

Duży wybór systemów drzwiowych

Najlepiej skompletować różne rodzaje drzwi – m.in. wejściowe, tarasowe czy balkonowe – z oferty jednego producenta. W ofercie Deceuninck znajdziesz różne systemy drzwiowe – m.in. drzwi tarasowe przesuwne, tarasowe podnoszono-przesuwne czy drzwi wejściowe. Powinny też współgrać z systemami okiennymi, które również zapewnia Deceuninck.

Drzwi balkonowe i tarasowe

Najbardziej funkcjonalne i często wybierane są drzwi balkonowe i tarasowe przesuwne oraz drzwi podnoszono-przesuwne. Pozwalają na wiele możliwości aranżacji, są bardzo praktyczne i nowoczesne, nie zajmują wiele miejsca i zapewniają dopływ dużej ilości światła naturalnego. Z oferty Deceuninck drzwi zewnętrzne przesuwne to jeden z najpopularniejszych systemów na taras.

Drzwi podnoszono-przesuwne balkonowe – nowoczesność, styl i komfort

Jednym z flagowych produktów marki jest system podnoszono-przesuwny HST. Doskonale sprawdza się on w wielu wnętrzach. Polega na tym, że skrzydło i stały element są przesunięte względem siebie. W ten sposób oba otwierane elementy na siebie nachodzą.

Drzwi balkonowe czy tarasowe podnoszono-przesuwne Deceuninck gwarantują komfort w użytkowaniu i zachwycają stylem i elegancją. Sprawiają, że duże okno zyska też subtelniejszą estetykę. W ofercie są modele, które w wersji standardowej są na skrzydle o wysokości przekroju 100 mm. Można jednak wybrać też inne rozwiązania – jak m.in. drzwi przesuwne balkonowe o profilu dla zabudowy przeszklenia o wysokości przekroju 45 mm. One z kolei zapewnią więcej światła naturalnego, więcej o co najmniej 10%.

Plusy drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych

Do głównych zalet, jakie mają drzwi zewnętrzne przesuwne oraz podnoszono-przesuwne należą:

  • pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca
  • umożliwiają różne aranżacje wnętrza
  • gwarantują dużo światła naturalnego we wnętrzu
  • nie trzeba mieć dodatkowego miejsca na otwieranie drzwi
  • opcja zamówienia przeszkleń wielkogabarytowych
  • umożliwiają połączenie różnych pomieszczeń ze światem zewnętrznym – np. salonu z tarasem i/lub ogrodem
  • stylowy design, modna estetyka
  • nowoczesny design
  • prostota obsługi

Drzwi balkonowe przesuwne nie wymagają dodatkowej przestrzeni otwierane skrzydło drzwiowe, a pozyskane w ten sposób miejsce można ciekawie zaaranżować – m.in. meblami, roślinami czy innymi dekoracjami.

Materiał partnera

Sprawdź także

Garderoba

Jak zaprojektować garderobę?

Pojemna, funkcjonalna, wygodna w użytkowaniu garderoba to marzenie wielu osób. Bez względu na to, czy …