czyszczenie fug
Ciemne fugi, w odcieniach szarości i brązu można wygodnie myć, dbając o dokładne wycieranie | fot.: materiał partnera

Czym wyczyścić fugi – skuteczne sposoby, polecane preparaty

Zadając sobie pytanie, czym wyczyścić fugi, warto pamiętać, że nie tylko preparat wpływa na efektywność sprzątania. Częstotliwość, metoda, a także rodzaj fug również jest istotny. 

  1. Czyszczenie fug – jakie metody są najskuteczniejsze?
  2. Preparaty do czyszczenia fug – na co należy zwracać uwagę?
  3. Jak często należy czyścić fugi, żeby nie straciły koloru? 
  4. Czym wyczyścić fugi białe? Najlepsze sposoby 

Czym wyczyścić fugi? Preparaty do czyszczenia fug są nieocenionym wsparcie, zwłaszcza gdy fugi są chropowate, białe, lub z różnych powodów silnie zabrudzone. Należy także pamiętać, żeby nie uszkodzić powierzchni płytek. Regularne czyszczenie fug pozwala zachować estetyczny wygląd łazienki na lata. 

Czyszczenie fug – jakie metody są najskuteczniejsze?

W przypadku regularnego czyszczenia płytek oraz fug można z powodzeniem korzystać z płynu do szyb, do mycia naczyń lub płynu uniwersalnego. Nie będą miały problemu z usunięciem delikatnych zabrudzeń. 

Jeśli jednak płytki wraz z fugami są mocno zanieczyszczone, warto użyć szczotki lub parownicy. Sprzymierzeńcem będą także przemysłowe środki używane przez profesjonalistów. 

Preparaty do czyszczenia fug – na co należy zwracać uwagę? 

Płyn do czyszczenia fug, czyszczenie fug octem, a może czyszczenie fug sodą? Jasne fugi wymagają szczególnej uwagi i najlepiej sprawdzi się profesjonalny płyn do fug. Nie uszkodzi on ani powierzchni fug, ani lśniących płytek. Mając mało zabrudzone fugi, do usuwania zabrudzeń można użyć, ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. 

Czym wyczyścić fugi przy drzwiach wejściowych? W takich miejscach fugi na podłodze są często zabrudzone ziemią, piaskiem i błotem. W takiej sytuacji poza profesjonalnym płynem warto użyć także sztywnej szczotki. 

Jak często należy czyścić fugi, żeby nie straciły koloru? 

Czym wyczyścić fugi kolorowe? W zależności od natężenia koloru należy stosować inne metody. Ciemne fugi, w odcieniach szarości i brązu można wygodnie myć, dbając o dokładne wycieranie. Dzięki temu nie będzie konieczności dodatkowe usuwania śladów kamienia obecnego w wodzie. 

Czarne fugi i te w bardzo intensywnych odcieniach, należy myć łagodnymi środkami. Pozwoli to uniknąć wytarcia lub wyblaknięcia pigmentu. 

Czym wyczyścić fugi białe? Najszybsze sposoby 

Czym wyczyścić fugi białe i jasne? W tym przypadku warto zacząć od wyboru fug najwyższej jakości. Dzięki temu będzie można zminimalizować późniejsze trudności. Jeśli jednak to jest niemożliwe, warto zaopatrzyć się w profesjonalne środki oraz sprzęt. 

Materiał partnera

Sprawdź także

drzwi lodówki

Mycie lodówki – warto to robić raz na jakiś czas

Utrzymanie czystości w miejscach, w których pracujemy i mieszkamy, ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. …