dodatki a styl wnętrza
Wybór dodatków powinien w dużej mierze zależeć od tego, na jaki styl zdecydujemy się, dekorując nasze mieszkanie, bądź domu | fot.: materiał partnera

Dodatki, a styl wnętrza – co warto wiedzieć?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie minimalistyczne pomieszczenia bez ani jednego dodatku. Fakt jest taki, że elementy ozdobne zawładnęły rynkiem i sprawiły, że rozmaite rzeczy zapragnął mieć w domu każdy z nas. Nie ma w tym nic dziwnego, wystarczy przejrzeć oferty sklepów online, bądź przejść się po centrum handlowym. Szaleństwo dekorowania w końcu dopadnie każdego z nas. Jak dobrać dodatki zgodnie ze stylem wnętrza, aby tworzył spójną całość? Podpowiadamy.

Styl klasyczny, a modne dodatki

Styl klasyczny obecnie panuje w wielu wnętrzach i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Sprawdzone rozwiązania oraz tradycyjne metody umeblowania pomieszczeń to sposób, dzięki któremu na aranżację wnętrza nie musimy przeznaczać masy czasu. Harmonia kolorystyczna idąca bardzo często w parze z elegancją  sprawiają, że w domu jest praktycznie, a jednocześnie przyjemnie. Dużą rolę w takim zestawieniu odgrywają np. koce w połączeniu z wygodnymi, miękkimi poduszkami usytuowanymi na kanapie w salonie. Jeśli dodamy do tego ścienne, kolorowe obrazy to z pewnością uzyskamy pomieszczenie w stylu klasycznym, które emanuje ciepłem. Styl ten jest bardzo popularny, ponieważ jest sprawdzony i nie wymaga wielkich zdolności w tworzeniu aranżacji. Jego elementy z pewnością zauważymy w wielu rodzinnych domach.

Wybierając kocę do udekorowania wnętrza, warto kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami oraz porą roku. Latem postawimy na nieco lżejsze rozwiązania, natomiast zimą zadbajmy o to, aby koc był ciepły i służył nam do ogrzania się w zimne wieczory, gdy za oknem pada deszcz lub śnieg. Może on służyć zarówno jako narzuta do sypialni, ale być również świetnym dodatkiem do salonowych kanap.

Styl skandynawski –  czyli jasno i przytulnie

Kolejnym bardzo popularnym stylem, który gości w domach jest styl skandynawski. Zdecydowanie polubimy to rozwiązanie, jeśli w naszych gustach panuje kolor biały oraz pastelowe odcienie w formie dodatków. Styl ten to przede wszystkim naturalne tkaniny, które tworzą klimat spokoju i czystości.

W stylu skandynawskim również odnajdą się koce, jednak o bardziej stonowanych kolorach, które są idealnym dopełnieniem całej aranżacji wnętrza. Warto postawić również na lniane zasłony, obrusy oraz dywaniki z owczej skóry. Idealne sprawdzą się również miękkie pledy.

Wybór dodatków powinien w dużej mierze zależeć od tego, na jaki styl zdecydujemy się, dekorując nasze mieszkanie, bądź dom. Obecny rynek pozwala na szereg rozwiązań, dzięki czemu każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Materiał partnera

Sprawdź także

ramy na wymiar

Ramy na wymiar w różnych stylach – od klasyki po nowoczesność

W stylowych wnętrzach każdy detal ma znaczenie: obraz, lustro, pamiątkowe zdjęcia. Dlatego wybierając ramy do …