Łazienka w stylu Hygge
Hygge to sposób myślenia, który przekłada się na wszystkie sfery naszego życia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Filozofia szczęścia, czyli łazienka w stylu hygge

Styl hygge pochodzi z Danii – to filozofia szczęśliwego życia, otaczania się tym, co sprawia nam przyjemność. To ocieplony minimalizm, który przynosi wyciszenie i ukojenie. Wnętrza w tym stylu powinny być odzwierciedleniem naszej osobowości. A łazienka jest idealnym miejscem na relaks w towarzystwie ulubionych kolorów, dodatków i funkcjonalnej armatury łazienkowej odpowiadającej naszym wymaganiom.

Hygge to sposób myślenia, który przekłada się na wszystkie sfery naszego życia, dlatego odnosi się również do aranżacji wnętrz. To przestrzeń spod znaku indywidualizmu, bo czy możemy czuć się dobrze w miejscu, które nam się zwyczajnie nie podoba? To nasza osobista estetyka i funkcjonalność, która ma odpowiadać nam, inni nie muszą podzielać naszych odczuć. Ale czy to oznacza, że w stylistyce hygge nie obowiązują żadne zasady? Nie do końca. Ważne są kolory, dodatki, dobre oświetlenie i funkcjonalna armatura łazienkowa.

Niech stanie się jasność

Często w łazience decydujemy się na bardzo jasne i zimne światło, zależy nam na tym, żeby wszystko było dobrze widać. Niestety, takie oświetlenie sprawia wrażenie szpitalnej sterylności, która jest przeciwieństwem przytulnego miejsca. Idealnie jest, gdy w naszej łazience jest okno dające naturalne światło. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić,zwróćmy uwagę na dobór odpowiedniego oświetlenia, dzięki któremu przestrzeń nabierze przytulnego charakteru. A łazienka w stylu hygge musi być dobrze oświetlona, ale światłem o ciepłej, miękkiej barwie, które ociepla wnętrza i poprawia humor.

Kolory i dodatki w stylu hygge

Kolory w stylu hygge są podobne do tych ze skandynawskiego minimalizmu – w końcu pochodzą z tego samego regionu. Tutaj stawiamy na kolory ziemi, raczej w jasnych odsłonach, czyli brązy, beże, szarości i biele. Te wyważone i stonowane wnętrza można ocieplić za pomocą dodatków. Tu i ówdzie można postawić kwiatki w doniczkach, niekoniecznie żywe, duże świece, a także powiesić ramki ze zdjęciami albo grafikami.

Kludi Ambienta
Kolory w stylu hygge są podobne do tych ze skandynawskiego minimalizmu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Tutaj stawiamy na kolory ziemi, raczej w jasnych odsłonach, czyli brązy, beże, szarości i biele. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

A co z armaturą łazienkową?

Kludi Ambienta
W przypadku armatury łazienkowej trzeba postawić na funkcjonalność | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W przypadku armatury łazienkowej trzeba postawić na funkcjonalność, ale taką skrojoną pod nasze potrzeby. Jeśli mamy dziecko, dobierzmy armaturę łazienkową, która ma odpowiednie zabezpieczenia przed wypływem gorącej wody lub wersję uruchamianą bezdotykowo, dzięki temu unikniemy zabrudzenia jej w trakcie i odkręcania wody. Z kolei osoby ceniące ekologiczny styl życia mogą dobrać armaturę łazienkową, w której zastosowano rozwiązania oszczędzające wodę. W parze z funkcjonalnością idzie też jakość na najwyższym poziomie. Dlatego dobrze jest korzystać z produktów renomowanych producentów armatury łazienkowej, takich jak np. oferuje firma Kludi. Tutaj świetnie sprawdzi się linia Kludi Ambienta wyróżniająca się świeżym designem urzekającym harmonią i subtelnością linii.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

plakat salon boho

Projekty plakatowe DIY: Dodawanie artystycznych akcentów do twojej przestrzeni mieszkaniowej

Wnętrza naszych domów, są odzwierciedleniem naszej osobowości i gustów. Dlatego tak ważne jest, aby tworzyć …