27. sierpnia odbędzie się pięćdziesiąty, a więc jubileuszowy, przejazd ulicami Warszawy | fot.: Fotolia

Rolkarze już po raz 50. przejadą ulicami Warszawy

Wyobraź sobie, że możesz przejechać na rolkach wieczorem, po głównych ulicach miasta, po których w ciągu dnia jeżdżą setki tysięcy samochodów i nie musisz martwić się o to, że ktoś będzie na ciebie trąbił, będzie chciał cię przejechać lub wlepić ci mandat. Niemożliwe? A jednak! Odpowiedzią jest NightSkating.

– Nightskating został wymyślony z potrzeby. Rolki tak naprawdę mają sens tylko na asfalcie – w związku z czym, żeby umożliwić rolkarzom przejazd po fajnej nawierzchni zdecydowaliśmy się na taką formę imprezy i, jak widać od 5 lat, pomysł się podoba – mówi newsrm.tv Paweł Czerwonka, rzecznik prasowy NightSkating Warszawa.

Dzięki temu rolkarze mają szansę przejechać się trasą, którą na co dzień jeżdżą samochody. Przejazd otwiera i zamyka radiowóz lub motocykl policyjny, a kolumna rolkarzy ma do dyspozycji całą szerokość jezdni.

Jednak jedynym celem Nightskatingu nie jest jedynie przejazd po ulicach miasta. Ludzie często zarzekają się, że nie mają czasu na aktywność fizyczną, są zajęci pracą, a siłownia jest za daleko – rolki rozwiązują wszystkie te problemy. Wystarczy je złapać i bez większego przygotowania rozpocząć trening, który jest przy okazji niezłą rozrywką. Ważne jest, że jazdę na rolkach może rozpocząć każdy niezależnie od wieku. W imprezach NightSkatingu biorą udział ludzie, którzy mają od 5 do nawet 75 lat.

Jak się przygotować do udziału w NightSkatingu?

–Uczestnicy nie muszą się martwić o nic. Najważniejsze jest, żeby posiedli oni umiejętność hamowania i znali regulamin. Resztą my się zajmujemy – mówi Paweł Czerwonka.

Dla tych, którzy nie czują się najpewniej na rolkach też jest rozwiązanie – NightSkating przygotowuje trasy o trzech trudnościach – łatwej, średniej oraz trudnej. Mają one zazwyczaj od 16 do 25 km, a przejazd zajmuje około 3 godzin.

Na każdy z przejazdów przygotowywana jest inna trasa, a co więcej przejazdy często są tematyczne – uczestnicy przebierają się w różne stroje i jadą w rytm muzyki puszczanej z głośników. Do tej pory odbyły się między innymi edycje „hawajskie rytmy”, „roll & goll” czy „Powstańczy Nightskating”. Jednak nie tylko takie atrakcje czekają na rolkarzy. Jak mówi Paweł Czerwonka, nie raz zdarzało się, że uczestnicy mieli okazję być świadkami na przykład oświadczyn.

27. sierpnia odbędzie się pięćdziesiąty, a więc jubileuszowy, przejazd ulicami Warszawy. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego będzie miał on temat „Skate to School”. Ci, którzy nie mieszkają w Warszawie nie muszą się martwić – imprezy Nightskatingu są organizowane również w innych miastach w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Lublinie, Katowicach czy Szczecinie.

@newsrm.tv

Sprawdź także

jazda konna

Zalety jazdy konnej

Jazda konna to wyjątkowy sport, którego uprawianie niesie ze sobą szereg korzyści. Jest odpowiedni dla …