fotel puf i komoda w salonie
Wygodny fotel powinien być tak zaprojektowany, aby jego siedzisko i oparcie nie tworzyły idealnie prostego kąta, gdyż nie odpowiada fizjologicznym krzywiznom kręgosłupa | fot.: materiał partnera

Fotel – towarzysz wieczornych opowieści. Poznaj kryteria jego wyboru

Rozglądasz się za nowym fotelem do domu? Szukasz modelu, który sprawdzi się w pokoju dziecięcym, do karmienia maluszka, a potem, gdy będzie już starszy, jako miejsce czytania bajek przed snem? A może potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do siedzenia w salonie? Zobacz, czym się kierować, nabywając nowy fotel do swojego domu.

Rozglądasz się za nowym fotelem do domu? Szukasz modelu, który sprawdzi się w pokoju dziecięcym, do karmienia maluszka, a potem, gdy będzie już starszy, jako miejsce czytania bajek przed snem? A może potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do siedzenia w salonie? Zobacz, czym się kierować, nabywając nowy fotel do swojego domu.

Po pierwsze: względy praktyczne

Wygodny fotel powinien być tak zaprojektowany, aby jego siedzisko i oparcie nie tworzyły idealnie prostego kąta, gdyż nie odpowiada fizjologicznym krzywiznom kręgosłupa. Oparcie musi być na tyle elastyczne, aby dopasować się do kształtu litery „S”. Spore znaczenie przy wyborze modelu ma również fakt dobrego podparcia odcinka lędźwiowego, co sprzyja odbarczeniu krążków międzykręgowych podczas wielogodzinnego siedzenia przed telewizorem lub grania na konsoli. Dla własnego komfortu ważna jest też miękkość siedziska. Zazwyczaj im droższy fotel, tym producent zastosował wyższej klasy sprężyny i wypełnienie oraz lepszy materiał. Kupując nowy mebel, warto zwrócić również uwagę na to, jaką tkaniną został pokryty. Będzie to miało wpływ na późniejsze użytkowanie i utrzymanie go w czystości.

Po drugie: wygląd i stylistyka

Decydując się na zakup nowego fotela, warto wziąć pod uwagę również jego kolorystykę i sylwetkę. Do nowoczesnych wnętrz najlepiej sprawdzają się modele o ergonomicznych, opływowych kształtach i miękkich liniach oraz stonowanych odcieniach (gołębiej szarości czy antracycie). Natomiast do pomieszczeń urządzonych w stylu retro świetnie pasują klasyczne uszaki w barwach miodowej żółci czy czerwieni. W minimalistycznych przestrzeniach całości dobrze dopełniają fotele o zgeometryzowanych sylwetkach i czystej kolorystyce (bieli, szarości, czerni).

Przytulny uszak – fotel idealny do dziecięcego pokoju

Patrząc na różowy fotel Benetto LUX, dostępny w sklepie Abra Meble, łatwo sobie wyobrazić wieczór spędzony z ulubioną lekturą. Uszak sprawdzi się też jako pomocniczy mebel w pokoju dziecka – będzie towarzyszyć podczas karmienia maluszka, a po kilku latach będzie świadkiem niesamowitych, bajkowych opowieści podczas zasypiania dziecka. Głębokość równa 90 cm sprzyja relaksowi. Wysokie oparcie pozwala zatopić się w fotelu, a także poczuć bezpiecznie.  Urozmaicenie w postaci guzików poprowadzonych wzdłuż oparcia czyni ten model ponadczasowym wyborem, pasującym do wielu różnych stylistyk. Delikatna tonacja różu świetnie odnajdzie się wśród białych, miętowych i szarych dodatków.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dom salon

Top 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w pokoju nastolatka

Aranżacja pokoju nastolatka według jego gustu zapewne nie odpowiada Waszym gustom. To zrozumiałe, bo czasami …