małe przytulne mieszkanie
Małe mieszkania nie lubią ciężkich ozdób. Nie oznacza to, że masz całkowicie zrezygnować z dodatków | fot.: materiał partnera

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Małe mieszkanie wcale nie musi być ciasne i źle urządzone. Jest wiele trików, które pozwolą ci optycznie powiększyć cztery kąty. Aranżacja mieszkania może naprawdę dużo zmienić. Zakup nowego lokum powiązany jest z dużymi kosztami. Nie każdy może sobie pozwolić na przestrzeń 100 metrów kwadratowych. Małe kawalerki mogą jednak tak zaprojektować, by wydawały się znacznie większe. Jak to zrobiļ? Oto kilka sposobów.

  1. Zabawa kolorem
  2. Odpowiednie ustawienie mebli
  3. Podłoga bez podziałów
  4. Dodatki

Zabawa kolorem

Mieszkania rynek pierwotny Warszawa – kto choć raz szukał mieszkania w Warszawie, wie, że ceny są ogromne. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup mniejszego M4. Znajomość trików powiększających mieszkanie, pozwoli Ci zaaranżować przestrzeń w taki sposób, by była nie tylko wygodna, lecz przede wszystkim wydawała się znacznie większa. Odpowiedni projekt sprawi, że nawet bardzo mała kawalerka będzie przytulna i funkcjonalna. Zmiany w zakupionym mieszkaniu nie muszą także kosztować wiele. Pierwszy krok to dobranie odpowiednich kolorów na ścianach. Wybieraj jasne barwy, które odbijają dużo światła. Biel, pastele czy delikatne odcienie szarości sprawią, że Twój pokój będzie jaśniejszy, a tym samym od razu wyda się znacznie większy. Ciepłe tony sprawdzą się w pomieszczeniach, do których dociera mniej światła. Aby ożywić przestrzeń, dobierz kolorowe dodatki. Jest to jeden z najtańszych sposób na optyczne powiększenie małego mieszkania.

Odpowiednie ustawienie mebli

W każdym mieszkaniu muszą być meble. Możesz oczywiście zredukować ich liczbę do minimum, jednak nie dasz rady zrezygnować z nich całkowicie. W małych mieszkaniach bardzo źle prezentują ciężkie meblościanki w ciemnych kolorach, które dodatkowo przytłaczają pomieszczenia. Lepiej kupić lekkie regały i szafy na nóżkach w jasnych kolorach. Dobrym rozwiązaniem są szafy wnękowe, które pomieszczą tyle rzeczy, że żaden inny mebel nie będzie już potrzebny. Nie oznacza to, że tylko minimalistyczne meble sprawdzą się w małych mieszkaniach. Warto jednak ograniczyć liczbę wielkogabarytowych szaf i regałów, które potrzebują dużo miejsca.

Podłoga bez podziałów

W małym mieszkaniu warto zrezygnować z różnorodnej podłogi. Przede wszystkim wybierz jasny, jednolity parkiet lub panele. Warto zdecydować się na położenie tych samych desek, np. w kuchni i małym salonie. Płynne przechodzenie pomieszczeń ogranicza powstawanie geometrycznych linii, które przecinają małe mieszkania. Jednolita podłoga pozwala stworzyć wrażenie przemyślanej i spójnej całości. Jasne barwy na ścianach idealnie korespondują z jasnymi odcieniami ścian. Warto także zrezygnować z niektórych drzwi. Nie chodzi oczywiście o te do łazienki czy sypialni, ale np. między salonem a kuchnią. W bardzo małych kawalerkach ten problem odpada, ponieważ często kuchnia i salon są ze sobą połączone. Dobrym wyborem mogą być także drzwi przesuwne, które powiększają powierzchnię użytkową.

Dodatki

Małe mieszkania nie lubią ciężkich ozdób. Nie oznacza to, że masz całkowicie zrezygnować z dodatków. Warto jednak zastanowić się, czy wszystkie „bibeloty” są Ci potrzebne. Zagracona przestrzeń zawsze będzie sprawiała wrażenie mniejszej i nieuporządkowanej. Jeśli jednak lubisz ozdoby, zdecyduj się na delikatniejsze i w jasnych barwach.

Kilka bardzo prostych do osiągnięcia trików sprawi, że Twoje mieszkanie zmieni się nie do poznania. Warto zatem zastanowić się, czy wszystkie rzeczy są Ci potrzebne. Może lepiej postawić na minimalistyczny styl i cieszyć się jasnym i słonecznym mieszkaniem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Zegarek Fico Fraser Aviator

Klasyczne dodatki z nutką ekstrawagancji, czyli najciekawsze torby i zegarki dla panów

Trendy w dodatkach męskich dosyć często ulegają zmianom. Jednakże istnieje kilka unikalnych propozycji, które są …