Mała łazienka nie musi stanowić problemu. Musisz przede wszystkim zadbać o jej czystość i prostotę | fot.: Fotolia

Jak urządzić małą łazienkę w 7 krokach?

Łazienka jest zwykle najmniejszą przestrzenią w całym domu czy mieszkaniu. Nie oznacza to jednak, że nie powinna być stylowa. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a urządzisz swą łazienkę w ciekawy i piękny sposób.

Krok 1. Wybierz motyw

Łazienka ma być twoim „sanktuarium”. To miejsce, w którym masz chwilę wyłącznie dla siebie. Zanim więc zaczniesz dekorować, ważne jest, abyś zdecydował/a się na motyw, styl lub klimat, który podoba ci się w łazienkach. Szukasz energetyzującej przestrzeni? A co powiesz na relaks? Może szukasz czegoś bardziej egzotycznego. Dowiedz się, jak dobierać kolory, wzory i akcesoria oraz jak je równoważyć. Czerp inspiracje z internetu i magazynów wnętrzarskich.

Krok 2: Wybierz jedną wyróżniającą cechę

Podczas dekorowania łazienki ważne jest, aby stworzyć punkt centralny. Łazienki bywają małe i posiadają zbyt wiele przykuwających uwagę elementów (odważne ściany, wyjątkowy blat, duży prysznic itp.) Może to sprawić, że przestrzeń stanie się zagracona i nieprzyjazna. Skup się więc na jednym elemencie, który chcesz podkreślić. Dodaj akcesoria z elementami naturalnymi i neutralnymi. Jeśli chcesz, aby twój blat krzyczał, postaw na jasne tony na ścianach i kafelkach. Jeśli chcesz zainstalować listwy ozdobne, unikaj innych dużych, odważnych akcesoriów. To stworzy równowagę.

Krok 3: Usuń bałagan

Łazienka często staje się najbardziej zagraconym pomieszczeniami w domu. Może to wywołać wrażenie chaosu w niedużym miejscu. Oczyść więc swoją łazienkę z niepotrzebnych przedmiotów, które ją przytłaczają. Wrzucaj kosmetyki do wiklinowych koszy. Przygotuj szuflady lub tace do przechowywania kosmetyków do makijażu. Kup szafę do przechowywania ręczników, mydła i środków czystości w uporządkowany sposób. Odpędzając bałagan, stworzysz bardziej otwartą i przewiewną przestrzeń.

Krok 4: Wydawaj pieniądze we właściwych miejsca

Kupuj świetne akcesoria do swojej łazienki. Wszystko, co musisz zrobić, to dobrze wydać pieniądze. Zwróć uwagę na detal i jakość akcesoriów – na przykład miękkie ręczniki mogą dodatkowo korespondować kolorystyką lub zdobieniem do elementów wystroju łazienki.. To samo dotyczy fantastycznie pachnących mydeł i kremów do rąk.

Krok 5: Otwórz przestrzeń

Pomaluj ściany neutralnym kolorem. Dodaj wydłużone lustro. Dodanie kafelków w podłużne wzory lub kraty spowoduje, że ściany będą wyglądały na wyższe. W połączeniu te elementy mogą sprawić, że twoja łazienka będzie wyglądać jak z rezydencji – a nie kawalerki.

Krok 6: Wybierz odpowiednie światła

Naturalne światło tworzy relaksującą atmosferę w łazience. Jeśli nie masz okna, kup niedrogie, ekologiczne żarówki. Wybierz jak najbardziej neutralny kolor światła, np. 3000K. Spowoduje to optyczne powiększenie przestrzeni w łazience oraz nada jej bardziej nowoczesny wygląd.

Krok 7: Zadbaj o zapach

Zadbanie o zmysł węchu to najprostszy sposób, aby przestrzeń wydawała się przytulna i przyjazna. Jeśli to możliwe, dopasuj do swej łazienki piękne i pachnące produkty, świece, a nawet potpourri.

Mała łazienka nie musi stanowić problemu. Musisz przede wszystkim zadbać o jej czystość i prostotę. Zadbaj o neutralne kolory i tylko jeden wyraźny akcent. Mieszanie ze sobą stylów i kolorów na tak małej przestrzeni, może skutkować efektem zagracenia i chaosu. Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogły ci urządzić małą łazienkę w wielkim stylu!

KGR

Sprawdź także

grzejniki łazienkowe

Rozwiązania grzewcze w łazience: Dlaczego warto wybrać grzejniki łazienkowe Emultimax?

Inwestycja w grzejnik łazienkowy powinna być przemyślana. Jedynie wtedy jesteś w stanie cieszyć się nie …