Biała toaletka
Najbardziej trwałe toaletki to te drewniane, z ozdobnymi nóżkami, rzeźbionymi ornamentami i przeważnie ze zdobnym lustrem w kształcie owalnym. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać wyjątkową toaletkę do sypialni?

Toaletka to praktyczny mebel podobny do konsoli lub biurka, stanowiący dobrany duet w komplecie z krzesłem lub fotelem. Towarzyszy kobietom od setek lat i cieszy się niesłabnącą popularnością, bo przecież każda z pań od najmłodszych lat marzy o swoim osobistym miejscu wyposażonym w gustowną toaletkę.

Toaletka to praktyczny mebel podobny do konsoli lub biurka, stanowiący dobrany duet w komplecie z krzesłem lub fotelem. Towarzyszy kobietom od setek lat i cieszy się niesłabnącą popularnością, bo przecież każda z pań od najmłodszych lat marzy o swoim osobistym miejscu wyposażonym w gustowną toaletkę. Można na niej umieścić kosmetyki, wyeksponować flakoniki z perfumami, wykonywać przy niej makijaż lub po prostu od czasu do czasu przejrzeć się w lustrze.

Jej ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji, ponadto powinien współgrać z pozostałymi elementami pomieszczenia. Klasyczna, z dekoracyjnymi akcentami lub po prostu biała toaletka – wybór należy do ciebie! Umieszczając ją w sypialni unikniesz z rana kolejki w łazience i bez stresu wykonasz makijaż przed wyjściem, a wieczorem przeprowadzisz niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Sprawdzi się też od czasu do czasu jak klasyczne biurko, do napisania czegoś na kartce lub do postawienia na niej laptopa. Ot, taki funkcjonalny, a jednocześnie bardzo stylowy mebel.

Światło w toaletce
Jeśli toaletka musi być doświetlona, to wyłącznie światłem o ciepłej barwie w postaci żarówek LED lub halogenów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na co zwrócić uwagę przy zakupie toaletki?

Jaka toaletka dla dziewczynki, a jaka dla mamy? Bez względu na to, kto będzie jej używał, przy wyborze trzeba kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami.

Szczególnie istotny jest rozmiar, dobierany proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia. Zbyt duża toaletka w niewielkiej przestrzeni sprawi wrażenie zagracenia, zaś w sytuacji odwrotnej zniknie zupełnie niezauważona. Warto też na samym początku wiedzieć ile rzeczy będzie się w niej przechowywać. Bo jeśli cenimy sobie minimalizm i posiadamy niewielką ilość kosmetyków, idealna będzie wówczas jedno lub dwu-szufladowa delikatna toaletka. W przeciwnym razie warto postawić na większe modele, posiadające nawet cztery szuflady oraz sprytne, dodatkowe schowki, mieszczące oprócz kosmetyków i perfum nawet drobny sprzęt elektroniczny, taki jak suszarka, lokówka, prostownica czy depilator.

Idealne miejsce dla ustawienia toaletki – jak je wybrać?

Najlepszym miejscem dla toaletki będzie bliskie sąsiedztwo okna, przez które w ciągu dnia będą wpadać promienie słoneczne i naturalne światło. Natomiast ustawienie jej naprzeciw okna spowoduje, że w lustrze będzie odbijać się światło, co utrudni wykonanie poprawnego makijażu. Ponadto należy zwrócić uwagę na wystarczającą ilość miejsca nie tylko na umieszczenie samej toaletki, ale także krzesła, fotela lub taboretu. Jeśli toaletka musi być doświetlona, to wyłącznie światłem o ciepłej barwie w postaci żarówek LED lub halogenów. Niestety, światło „zimne” dobrze wygląda, ale podkreśla wszystkie zaczerwienienia i wypacza kolory – a wówczas łatwo o błąd w makijażu.

Toaletka - mebel do każdego wnętrza
Należy przy tym zdawać sobie sprawę, że toaletka ozdobi nie tylko sypialnię, ale również przedpokój, salon, a nawet pokój dziecięcy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Toaletka do sypialni – z jakiego materiału jest najsolidniejsza?

Najbardziej trwałe toaletki to te drewniane, z ozdobnymi nóżkami, rzeźbionymi ornamentami i przeważnie ze zdobnym lustrem w kształcie owalnym. Wykonuje się je z litego drzewa bukowego, sosnowego lub dębowego. Modne są toaletki szklane lub łączące szkło i drewno. Dostępne są również modele ze stelażem ze stali nierdzewnej, chromowanej, malowanej proszkowo, odporne na uszkodzenia mechaniczne, które posiadają drewniane lub szklane blaty. Znacznie tańsze toaletki z płyty wiórowej mogą przybierać różne kształty oraz kolory, przez co łatwiej dopasować je do wystroju danego pomieszczenia.

Toaletka jako mebel do każdego wnętrza

Kolor toaletki też ma nie lada znaczenie. Biała toaletka będzie w punkt z nowoczesnym, minimalistycznym lub skandynawskim stylem. Czarna dopasuje się do estetyki glamour i eklektycznej. Brązowa lub drewniana to doskonały wybór do wnętrza eko lub rustykalnego. Do niebanalnych modeli należą te szare, lustrzane lub metalowe. Więcej inspiracji aranżacyjnych znajdziesz na stronie https://dommania.pl.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę, że toaletka ozdobi nie tylko sypialnię, ale również przedpokój, salon, a nawet pokój dziecięcy. Ale jaką toaletkę wybrać dla dziewczynki? Najprościej będzie udać się z nią do sklepu lub pokazać na ekranie komputera i zapytać czy dany model się jej podoba lub nie, a po znalezieniu odpowiedniego, zakupić jak najprędzej. Mając toaletkę, każda dziewczynka poczuje się prawie jak kobieta i nawet w zabawie będzie mogła poudawać choć przez chwilę swoją mamę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sofa w stylu skandynawskim

Sofa w stylu skandynawskim – minimalistyczna forma, maksymalny poziom wygody

Nie da się ukryć, że skandynawski design jest jednym z najpopularniejszych nurtów we współczesnym projektowaniu …