The Witcher: Monster Slayer
Ze względu na popularność w naszym kraju prozy Andrzeja Sapkowskiego, wyjątkową popularnością cieszą się gry z serii "Wiedźmin". Nie inaczej jest z "Pogromcą Potworów" | fot.: stock.adobe.com

Popularne gry mobilne z rozszerzoną rzeczywistością

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o gry z rozszerzoną rzeczywistością. Mobilne produkcje na smartfony coraz częściej angażują graczy niż wersje stacjonarne, w które można grać jedynie w domu. Popularne tytuły na konsole czy komputery stacjonarne zaczynają posiadać swoje odpowiedniki w rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki niej możliwe jest łączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo. Na czym polegają tego typu gry i jakie tytuły są obecnie najpopularniejsze? 

Pokemon Go 

Rzeczywistość rozszerzona polega w grach na łączeniu prawdziwego świata z tym wykreowanym na telefonie. Prawdziwy hit ostatnich lat, czyli „Pokemon Go” to rodzaj RPG-a, w którym gracz próbuje złapać stworzenia rozlokowane po całym świecie. Rozrywka polega na chodzeniu po prawdziwych ulicach i wyszukiwaniu na mapie Pokemonów, które są umieszczone w kompletnie losowych miejscach. Mogą się one znaleźć w supermarkecie, ogrodzie czy na rynku w mieście.

Sama gra nie opiera się jedynie na kolekcjonowaniu Pokemonów. Ich zdobycie wcale nie jest proste i różnią się one poziomem trudności. Chcąc zdobyć mocnego Pokemona trzeba mieć już odpowiednie umiejętności i sporą kolekcję innych stworzeń. Ich zdobycie jest możliwe jedynie po walce. Nie są one jedynymi przeciwnikami w grze. Są nimi również inni gracze, z którymi można walczyć na specjalnych arenach. Są one rozmieszczone w konkretnych miejscach mapy. „Pokemon Go” stał się popularny zwłaszcza wśród dzieci. Dzięki grze zapewniają sobie przynajmniej dodatkową porcję ruchu na świeżym powietrze, co jest plusem względem gier stacjonarnych. 

Harry Potter: Wizard Unite 

Dla fanów uniwersum „Harry’ego Pottera” dużą atrakcją może być gra „Wizard Unite”. Rzeczywistość rozszerzona pozwala tu wprowadzić magię do realnego świata, między innymi pozwala rzucać zaklęcia. Celem gracza jest tu usuwać anomalie w świecie mugoli, czyli ludzi, którzy nie mają pojęcia o czarodziejskim świecie. Bardzo rozbudowano tu fabułę gry, opierając ją wokół tajemniczego kataklizmu, który grozi ludzkości. Gracz należy tu do specjalnej organizacji, która eliminuje zagrożenie ze świata za pomocą zaklęć. Dzięki temu rozwijamy swoją postać i możemy kształtować się w różnych profesjach np. szkoleniu magicznych zwierząt czy Czarnej Magii. 

Wiedźmin: Pogromca Potworów 

Ze względu na popularność w naszym kraju prozy Andrzeja Sapkowskiego, wyjątkową popularnością cieszą się gry z serii „Wiedźmin”. Nie inaczej jest z „Pogromcą Potworów”. Gra inspirowała się pod pewnymi względami „Pokemon Go”. Zamiast łowcą Pokemonów gracz staje się tu jednak Wiedźminem. Jego celem jest wyszukiwanie w rzeczywistym świecie potworów i eliminowanie ich. Posiadają one różne poziomy trudności, dlatego wiele zależy od doświadczenia i pokonywania poprzednich przeciwników. Walka tutaj także odbywa się z perspektywy pierwszoosobowej, a przeciwnikami są trójwymiarowe potwory z rozszerzonej rzeczywistości. W grze można wykorzystywać różne eliksiry czy substancje, które pomagają w walce. Ciekawostką jest fakt, że niektóre potwory np. wampiry pojawiają się jedynie w nocy, a żywiołaki wody jedynie w porze deszczowej. 

MMI

Sprawdź także

starfield

Już za rok wyjdzie “Starfield”. Czego spodziewać się po długo wyczekiwanej grze Bethesdy?

Premiera każdej produkcji Bethesdy to ogromne wydarzenie w świecie elektronicznej rozgrywki, a nadchodzące „Starfield” nie jest …