Filmowy Dumbledore nie żyje
Michael Gambon | fot.: Autorstwa IamIrishwikiuser - Cropped version of File:Michael Gambon.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38008922

Michael Gambon, odtwórca roli Dumbledore’a, nie żyje

Michael Gambon, znany przede wszystkim z roli Albusa Dumbledore’a w filmach z serii „Harry Potter”, zmarł w wieku 82 lat. Informację o jego śmierci podała rodzina aktora w oficjalnym oświadczeniu, prosząc jednocześnie o uszanowanie ich prywatności w tym bolesnym czasie.

Gambon urodził się w 1940 roku w Dublinie. Swoją karierę aktorską rozpoczął w teatrze na początku lat 60. XX wieku, by później zdobyć uznanie również w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Wśród jego znaczących ról filmowych znajdują się postacie szefa mafii w filmie „Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek” z 1989 roku oraz króla Jerzego V w „Jak zostać królem” z 2010 roku.

Jednak to rola Albusa Dumbledore’a, dyrektora szkoły magii Hogwart w filmach o Harrym Potterze, przyniosła mu największą sławę i uznanie fanów na całym świecie. Gambon dołączył do obsady serii od trzeciej części, zastępując zmarłego Richarda Harrisa. Sam aktor opisywał swoje podejście do roli jako naturalne, mówiąc, że „po prostu był sobą, tylko z doczepioną brodą i w długiej szacie”.

Redo

Sprawdź także

The Witcher: Monster Slayer

Popularne gry mobilne z rozszerzoną rzeczywistością

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o gry z rozszerzoną rzeczywistością. Mobilne produkcje na …