legowisko dla psa
Legowiska dla psów muszą być tak zaprojektowane, aby każdy pies chętnie z nich korzystał | fot.: stock.adobe.com

Legowiska dla psa – jak wybrać idealny kojec?

Każdy pies potrzebuje mieć swoje miejsce w domu, gdzie będzie mógł wygodnie ułożyć się do snu lub odpocząć po spacerze. Niezależnie od wielkości psa i jego rasy, wybrane legowisko powinno być przytulne oraz wykonane z dobrej jakości materiałów tak, aby pies chętnie do niego wracał i czuł się w nim bezpiecznie. A na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zamawiając legowisko dla psa?

Dopasuj wielkość legowiska do rozmiarów psa

Obecnie w renomowanych sklepach można zamówić legowiska dla psa w trzech rozmiarach, czyli S, M i L. Dla małych psów ras takich jak chihuahua, shih tzu, pinczer czy maltańczyk wystarczające będzie legowisko S, którego wymiary zewnętrzne wynoszą 67×49cm. Właściciele psów ras średnich typu beagle, cocker-spaniel lub buldog angielski mogą wybrać legowisko w rozmiarze M o wymiarach zewnętrznych 76×65cm. Natomiast dla największych ras psów takich jak owczarek niemiecki, bernardyn czy dog niemiecki idealnym rozwiązaniem będzie legowisko L, którego wymiary zewnętrzne wynoszą 81×64cm. Przy czym zamawiając konkretne legowisko, warto zwrócić uwagę, czy dany model zapewni psu odpowiednią swobodę ruchów oraz, czy pies będzie mógł się w takim kojcu wygodnie ułożyć.

Wybierz funkcjonalne legowisko z wygodną poduszką

Dobre legowisko dla psa powinno być wytrzymałe i odporne na zadrapania oraz wyposażone w wygodną poduszkę. Ciekawym rozwiązaniem będzie na przykład dwustronna poduszka zastosowana w legowiskach PETBED Economy z antyalergicznym i zapewniającym prawidłową cyrkulację powietrza wkładem. Ponadto funkcjonalne legowiska dla psa powinny posiadać zdejmowany pokrowiec, który będzie można szybko wyprać w pralce. Poza tym warto również wybierać wysokiej jakości produkty od krajowych producentów.

Postaw na żywe kolory

Legowiska dla psów muszą być tak zaprojektowane, aby każdy pies chętnie z nich korzystał. Jednak idealny kojec powinien również wyglądać estetycznie, żeby można go było bez problemu dopasować do nowoczesnego wnętrza. Dlatego można zdecydować się na eleganckie legowiska w żywych kolorach takich jak butelkowa zieleń, granat, brąz czy grafit. W stylowym wnętrzu pięknie będą się prezentowały również białe i różowe legowiska dla psa oraz modele z oryginalnym kwiecistym wzorem. 

Ponadto markowe legowiska dla psa muszą być również precyzyjnie wykonane z materiałów, które będą miękkie w dotyku i odporne na ścieranie. Natomiast szukając dobrej jakości kojca, warto rozważyć zakup legowiska PETBED z serii Premium lub Economy, ponieważ jest to praktyczny produkt, który niezwykle łatwo można utrzymać w czystości. 

Materiał partnera