legowisko dla psa
Obecnie można liczyć na szereg akcesoriów dla psów, wśród których znajdują się między innymi legowiska | fot.: materiał partnera

Wybór legowiska dla czworonoga

Psy trzymane w domu bardzo chętnie wskakują na kanapę, ale powinny mieć wyznaczone własne legowisko, które stanie się ich oazą bezpieczeństwa, miejscem do odpoczynku i obserwacji. Będzie ono czymś w rodzaju schronienia. Należy zadbać o to, aby legowisko było wygodne, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jego wybór powinien być dobrze przemyślany, należy mieć na uwadze wielkość psa, jego preferencje, wiek.


Jakie wybrać legowiska dla psów?


Obecnie można liczyć na szereg akcesoriów dla psów, wśród których znajdują się między innymi legowiska. Wybór jest ogromny, dzięki czemu dla każdego pupila znajdzie się coś odpowiedniego. Legowiska różnią się rodzajem, rozmiarem, grubością, materiałem, kolorystyką, wzornictwem. Inny model sprawdzi się dla szczeniaka, seniora, psa borykającego się z różnymi schorzeniami. Wielkość i waga psa mają ogromne znaczenie, podobnie jak wiek. Należy dobrać legowisko do rozmiarów czworonoga, aby zapewnić mu wygodę. Starszym psom warto kupić legowiska ortopedyczne, które wspaniale dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniają optymalne podparcie dla kręgosłupa. Dla psiego seniora świetnie sprawdzi się legowisko wykonane od spodu z antypoślizgowego materiału, dzięki czemu nie będzie się nadmiernie przemieszczać i ułatwi wchodzenie. Zanim przejdzie się do oglądania legowisk należy najpierw wymierzyć psa, co ułatwi dobranie odpowiedniej wielkości. Pomiarów należy dokonać, gdy pies będzie w pozycji leżącej.


W poszukiwaniu idealnego legowiska dla pupila


Bardzo ważne jest to, aby legowisko było wykonane z dobrej jakości materiałów, wytrzymałych, przyjemnych w dotyku, łatwych w czyszczeniu. Jeśli pies lubi się chować, łatwo go przestraszyć, to świetnie sprawdzi się legowisko w postaci domku lub budki. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, przytulność i ochronę przed hałasem. W sprzedaży znajdują się także specjalne materace dla psów dużych ras. Będą odpowiednie dla towarzyskich czworonogów, które preferują wypoczynek na otwartej przestrzeni. Można też sprezentować zwierzakowi legowisko z podwyższanymi bokami, które przypomina kanapę. Pies z pewnością doceni własne łóżko, miękkie i wygodne. Z kolei mniejszym pupilom można sprezentować owalne legowisko z lekko podniesionymi bokami, w które będą mogły się wtulić. W sprzedaży znajdują się nawet sofy dla czworonogów. Jeśli pies ceni sobie prywatność, to godne polecenia będą koszyki i legowiska plastikowe. Są one bardzo łatwe w czyszczeniu, ale twarde, dlatego niezbędne jest włożenie do środka poduszki lub koca.

Materiał partnera

Sprawdź także

legowisko dla psa

Legowiska dla psa – jak wybrać idealny kojec?

Każdy pies potrzebuje mieć swoje miejsce w domu, gdzie będzie mógł wygodnie ułożyć się do snu lub …