redekoracja kuchni
Odświeżenie wyglądu kuchni nie musi być kosztowne ani czasochłonne | fot.: Fotolia

Jak zmienić wygląd kuchni w jeden weekend?

Generalny remont kuchni kosztuje sporo pieniędzy. Zanim je jednak uzbierasz, warto rozważyć zmianę wyglądu kuchni, której możesz dokonać w ciągu jednego weekendu. Nie zrujnuje Ci budżetu, a odnowione pomieszczenie będzie zdecydowanie bardziej przyjazne w obcowaniu. Wybór kilku inteligentnych ulepszeń w kuchni może być dobrym tymczasowym rozwiązaniem. Poniżej znajduje się lista czterech ulepszeń, które można ukończyć w jeden weekend lub krócej. Dzięki poniższym poradom Twoja kuchnia zmieni się nie do poznania za grosze.

Pomaluj szafki kuchenne

Być może minęło już sporo czasu od ostatniego remontu twojej kuchni. Czy wykończenie szafek przypomina czasy PRL-u? Zaczynasz zauważać coraz więcej niedoskonałości na frontach? Jeśli tak, być może nadszedł czas, aby odświeżyć szafki za pomocą nowej warstwy farby. Podczas gdy neutralne odcienie są zawsze w cieniu, zastanów się, czy nie pójść o krok dalej i zdecydować się na odważną, dwukolorową opcję, która jest bardzo popularna w tym roku.

Kluczem do szybkiego wykonania tego projektu jest organizacja. Na początku oznacz drzwi i szuflady odpowiednimi liczbami, aby dokładnie wiedzieć, do której szafki należą. Następnie usuń je, wyczyść, aby usunąć wszelkie zabrudzenia oraz lekko przeszlifuj. Kup odpowiednią farbę do mebli, nie zapominając o podkładzie. Nie spiesz się, a na pewno będziesz zadowolony z efektu.

Zmień uchwyty

Jeśli malowanie szaf jest dla ciebie zbyt dużym wyzwaniem, możesz je odświeżyć, wymieniając uchwyty. Skup się na wyborze nowoczesnego wykończenia. Minimalistyczna opcja w chromie lub szczotkowanym niklu będzie pasowała do praktycznie każdej szafki. Zadanie wymiany uchwytów jest banalnie proste. Po zakupie nowych klamek lub gałek odkręć stare za pomocą śrubokręta. Oceń, czy istniejące otwory w szafkach będą zakryte przez nowe uchwyty. Jeśli nie, uzupełnij je specjalną szpachlą do mebli i nawierć nowe otwory.

Dodaj oświetlenie wiszące

Pracując z nożami, musisz dokładnie widzieć powierzchnię roboczą, a dodanie kilku wiszących świateł w będzie funkcjonalnym i stylowym sposobem na odświeżenie kuchni.

Większość wiszących lamp posiada zestawy montażowe, które pozwalają na łatwe zastąpienie istniejących urządzeń. Rozpocznij proces, wyłączając odpowiedni wyłącznik. Następnie odkręć osłonę na istniejącym urządzeniu i odłącz przewody przed wyjęciem samego urządzenia. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi z zestawem montażowym do nowej lampy wiszącej, aby prawidłowo ją zawiesić.

Utwórz nową okładzinę ściany

Jeśli od ostatniego remontu kuchni minęło trochę czasu, być może warto odświeżyć płytki w kuchni. Na szczęście nie musisz ich demontować i kłaść nowych. Obecnie farbę do płytek możesz kupić w każdym sklepie budowlanym. Kluczem do tego projektu jest planowanie. Zanim pójdziesz na zakupy, zmierz obszar, który będziesz malował. Dzięki temu kupisz odpowiednią ilość produktu. Pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu oraz lekkim przeszlifowaniu płytek.

Odświeżenie wyglądu kuchni nie musi być kosztowne ani czasochłonne. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom urządzenie kuchni na nowo będzie łatwe i przyjemne. Niekiedy małe zmiany dają bardzo duże efekty. Pomalowanie frontów oraz kafelków na nowoczesny kolor może rozjaśnić, oraz nadać nowy charakter naszej starej kuchni. Prosta wymiana uchwytów także odświeży wygląd kuchni. Dodanie nowoczesnego oświetlenia sprawi natomiast, że kuchnia będzie bardziej funkcjonalna i przytulna. Pamiętaj też o czystości w kuchni – zagracona nigdy nie będzie wyglądać dobrze.

KGR

Sprawdź także

lakier lamperyjny

Lakier lamperyjny – skuteczny sposób na trudne powierzchnie

Lamperie były nieodłącznym elementem prawie każdej ściany obecnym w wielu domach sprzed kilkudziesięciu lat. Same …