W przypadku osób uczulonych na roztocza należy pamiętać o wielu aspektach. Jednym z nich jest wybór właściwego materaca | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Materac dla alergika – jaki wybrać?

Alergia to jedna z chorób cywilizacyjnych. Problem z nią ma coraz więcej ludzi na całym świecie. Każda osoba, która ma problem z alergią, wie, że czasem omijanie alergenów jest bardzo trudne. W przypadku osób uczulonych na roztocza należy pamiętać o wielu aspektach. Jednym z nich jest wybór właściwego materaca. Zatem warto zwrócić uwagę na to, które z nich zagwarantują spokojny i komfortowy sen.

Materac wykonany z pianki

Trzeba przyznać, że najchętniej wybieranym przez alergików materacem, jest ten wykonany z pianki. Główną zaletą jest fakt, że stanowi nieprzyjazne środowisko dla roztoczy lub innych mikroorganizmów. Dzięki temu żaden alergik nie ma problemu ze snem. Warto także wspomnieć o innych zaletach, które wyróżniają materace piankowe. Przede wszystkim bardzo dobrze przepuszczają powietrze, co jest dodatkowym atutem na przykład podczas gorącego lata.

Materace piankowe są polecane nie tylko alergikom, ale również osobą, które mają inne problemy zdrowotne. Przede wszystkim chodzi tu o bóle kręgosłupa oraz głowy. Wcześniej wspomniany rodzaj materacu doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Warto wspomnieć też o tym, że często materac piankowy jest wybierany dla dzieci.

Materace z lateksu syntetycznego

Bardzo ważne jest to, że naturalny lateks często może uczulać. Właśnie dlatego każdy alergik, który decyduje się na materac wykonany z lateksu, musi zwrócić uwagę na to, by był syntetyczny. W takim przypadku nie powinien stanowić żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa warto założyć na materac specjalny pokrowiec. Dzięki temu na pewno nie dojdzie do bezpośredniego kontaktu ze skórą człowieka.

Warto wspomnieć, że materace, które są wykonane z lateksu syntetycznego, są bardzo często polecane przez alergologów. Głównie dlatego, że stanowią mało przyjazne środowisko dla alergenów. Ważne jest także to, że nie gromadzą kurzu, co jest niezwykle istotne w przypadku osób, które są uczulone na roztocza. Należy także pamiętać o tym, że materace lateksowe przepuszczają powietrze oraz wilgoć.

Które materace nie będą odpowiednie?

Warto zwrócić również uwagę na te materace, które nie będą odpowiednie dla osób borykającymi się z różnymi alergiami. Dzięki temu dokona się właściwego wyboru, bez konsekwencji dla zdrowia. Bardzo ważne jest także to, by wybierać odpowiednie sklepy, które mają bogatą ofertę i mogą zagwarantować dostępność materace odpowiednich dla alergików. Jednym z przykładów jest dreamsdesign.pl/oferta/materace, których produkty są osiągalne przede wszystkim w Warszawie.

Materace sprężynowe

Choć w większość przypadków materace sprężynowe są pokryte pianką lub lateksem, to jednak przestrzeń pomiędzy sprężynami z czasem staje się siedliskiem alergenów.

Materace z surowca naturalnego

Warto zaznaczyć, że jedynie naturalna bawełna jest polecana alergikom. Inne surowce pochodzenia zwierzęcego mogą być na przykład alergenem. Ponadto materace, które są zrobione między innymi z surowca naturalnego, stanowią przyjazne środowisko dla roztoczy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

twardość materaca

Nie wiesz, jaką twardość materaca wybrać? Ten uniwersalny model to gwarancja komfortowego snu

Niby wiemy, że odpowiednio dobrana twardość materaca to kwestia kluczowa, aby dobrze spać i budzić …