przytulna sypialnia
Urządzając sypialnię, warto kierować się minimalizmem | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Sypialnia to miejsce odpoczynku, dlatego powinny panować w niej harmonia i spokój. Podczas urządzania sypialni warto kierować się zasadami minimalizmu, a całość urządzić w jasnych, przyjaznych kolorach. Sprawdź, w jaki sposób urządzić sypialnię, aby była ona przytulna i sprzyjała odpoczynkowi.

Im mniej, tym lepiej

Urządzając sypialnię, warto kierować się minimalizmem. To miejsce, które powinno służyć przede wszystkim odpoczynkowi. Gadżety takie jak telewizor, tablet czy konsola do gier powinny więc znaleźć swoje miejsce w salonie. Wszystkie przedmioty, które mogą nas rozpraszać, również powinny zniknąć z sypialni. Aby cieszyć się zdrowym i głębokim snem, nie należy zaniedbywać również higieny snu.

W sypialni powinna znajdować się minimalna liczba przedmiotów. Wystarczy więc wygodne łóżko, szafki sypialniane i szafa na ubrania. Jak więc sprawić, aby mimo to sypialnia była przytulna? W tym przypadku ważną rolę odgrywają dodatki i akcesoria. Aby nie zaburzyć harmonii i spokoju panującego w tym pomieszczeniu, powinny być one delikatne i nierzucające się w oczy. Chcąc postawić na kolorowy akcent, możemy skusić się na bukiet ulubionych kwiatów od https://bukietto.pl/. W tym przypadku doskonale sprawdzą się delikatne, lecz zachwycające goździki, bukiet czerwonych róż lub kolorystyczny, intensywny akcent w postaci wiązanki gerber. Aby podkreślić ich piękno, przyda się kupno nowego wazonu, a te dostępne są w różnych wielkościach i kształtach. Dzięki dużej różnorodności, bez problemu znajdziemy wazon, który designem wpasuje się w klimat panujący w naszej sypialni.

Miłośnicy i miłośniczki pięknych zapachów, mogą pozwolić sobie na dekoracje w postaci świec. Różnorodność zapachów jest naprawdę imponująca, a palenie świec, zwłaszcza wieczorem, sprzyja relaksowi. Dużą popularnością cieszą się również dyfuzory. Urządzenia te służą do aromaterapii i wodę z olejkiem przetwarzają w pachnącą mgiełkę. Za pomocą dyfuzora w mgnieniu oka po całym pomieszczeniu rozniesie się nasz ulubiony zapach, a my będziemy mogli oddać się błogiemu relaksowi.

Co na ścianę?

Aby ściany sypialni nie wydawały się puste i pochmurne, warto zainwestować w dekorację naścienną. Tutaj, w zależności od gustu, wybrać możemy obraz, plakat, tapetę bądź fototapetę. W sypialni doskonale sprawdzają się motywy, takie jak: las, niebo, kwiaty, jezioro, zachód słońca, morze. Dekorację naścienną zawiesić możemy nad łóżkiem lub wręcz przeciwnie – naprzeciwko. Dużą popularnością cieszą się również łapacze snów. Te możemy kupić gotowe bądź zrobić je samodzielnie. Są bardzo delikatne, a niektóre z nich wręcz imponujące. Wiele osób uważa, że łapacz snów wyłapuje wszystkie złe sny, dzięki czemu możemy się od nich uchronić.

Jaki dywan do sypialni?

Do sypialni warto kupić również dywan. W sklepach znaleźć można mnóstwo dywanów w różnych kolorach i o różnych kształtach, z miękkim włosiem. Dzięki dodatkowi w postaci miękkiego dywanu stąpanie po sypialni gołą stopą będzie w pełni przyjemne i nie będzie dłużej wiązało się z nieprzyjemnym uczuciem zimna. Możemy postawić na duży dywan, który będzie obejmował większość podłogi w pokoju, lub kupić dwa małe dywaniki, po jednym na każdą stronę łóżka.

Oświetlenie

W sypialni ważną funkcję pełni także oświetlenie. Możemy wybierać pomiędzy barwą ciepłą, zimną i neutralną. W tym przypadku najlepszym wyborem jest światło o ciepłej barwie, ponieważ sprzyja ono odpoczynkowi. Co więcej, sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne, co znacznie ułatwia zrelaksowanie się po ciężkim dniu.

Materiał partnera zenwętrznego

Sprawdź także

sypialnia w kratkę

Urządzamy sypialnię marzeń

Sypialnia to przestrzeń, w której spędzamy dużo naszego czasu. Śpimy codziennie około 8 godzin. Jeśli …