Ochrona
Każda agencja ochrony, mimo że stosuje się do obowiązujących ją przepisów, we własnym zakresie ustala sposób działania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak dobrze wybrać agencję ochrony i mieć święty spokój?

Wybór agencji ochrony nie należy do łatwych zadań. W kwestii bezpieczeństwa nie ma bowiem miejsca na żadne kompromisy ani pomyłki. Podjęcie przypadkowej decyzji może sporo kosztować, dlatego warto porównać działające na rynku firmy ochroniarskie. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę.

W Polsce działa wiele agencji, które zajmują się ochroną obiektów komercyjnych, jak również domów prywatnych. Niektóre świadczą kompleksowe usługi, inne zaś koncentrują się wyłącznie na kilku aspektach. Różnice widoczne są także w cenach. Koszt usług nie powinien być jednak głównym wyznacznikiem tego, czy skorzystasz z oferty, czy też nie. Można wskazać wiele innych czynników, które decydują o przewadze jednej firmy ochroniarskiej nad innymi.

Sprawdź doświadczenie

Doświadczenie to nie tylko obecność w branży, ale przede wszystkim umiejętność przewidzenia ewentualnych problemów, zagrożeń, i przeciwdziałanie im. Może się okazać, że firma działająca na rynku od 20 lat nie miała żadnych poważniejszych interwencji, natomiast stosunkowo młoda agencja w ciągu kilku lat musiała stawić czoła kilku takim przypadkom.

Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, zapytaj o takie doświadczenie. Poproś np. o przedstawienie informacji dotyczących podejmowanych w przeszłości interwencji.

Zwróć uwagę na pracowników

To konkretni ludzie będą czuwać nad bezpieczeństwem, dlatego warto sprawdzić, kogo zatrudnia dana firma. Profesjonalna agencja ochrony dysponuje wykwalifikowanymi pracownikami, którzy przeszli odpowiednie szkolenia. Muszą znać przepisy związane z ochroną, a także mieć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Powinni być także sprawni fizycznie.

Poznaj zakres usług

Nie wszystkie agencje ochrony świadczą kompleksowe usługi. Niektóre specjalizują się tylko w ochronie obiektów i obsłudze imprez masowych. Część działa wyłącznie na rzecz klientów biznesowych, oferując np. obsługę gotówki, konwoje, wideo obchody, ochronę transformatorów itp. Dlatego należy koniecznie dowiedzieć się, która firma ochroniarska świadczy usługi znajdujące się w kręgu twoich zainteresowań.

Zweryfikuj sposób działania

Każda agencja ochrony, mimo że stosuje się do obowiązujących ją przepisów, we własnym zakresie ustala sposób działania. Warto dopytać o szczegóły, np. związane z szybkością docierania na miejsce w razie alarmu, metodyką postępowania w razie napadu na konwój. Porównując to ze strategią konkurencyjnych firm, wybierzesz sprawną agencję dobrze radzącą sobie w krytycznych momentach.

Poznaj rekomendacje innych

Wybór agencji ochrony mogą ułatwić rekomendacje dotychczasowych klientów. Jeśli opinie są pozytywne, a firmie nie można nic zarzucić, warto rozważyć nawiązanie współpracy. Rekomendacje często publikowane są na stronie internetowej. Mając dane klienta (np. nazwę firmy), można skontaktować się w celu dopytania o szczegóły.

Wybór agencji ochrony powinien być dokładnie przemyślany. Dobra decyzja sprawi, że będziesz spać spokojnie – niezależnie od tego czy chodzi o ochronę mienia, konwojowanie, ochronę imprez masowych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Nagłośnienie estradowe i koncertowe - ABC dla początkujących

Podstawowy sprzęt do nagłaśniania imprez – ABC początkującego dźwiękowca

Twoją pasją jest muzyka, a koncerty to Twój żywioł? Zdecyduj się na zawód dźwiękowca, który …