Święto muzyki elektronicznej: Audioriver Festival 2017

Jeśli interesuje Cię muzyka elektroniczna, mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia na ostatni weekend lipca. | fot.: materiał zewnętrzny

Gdzie najlepiej spędzić upalny, letni weekend? Najlepiej tam, gdzie dużo się dzieje, ludzie bawią się świetnie, a atmosfera sprzyja wypoczynkowi. Jeśli interesuje Cię muzyka elektroniczna, mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia na ostatni weekend lipca. Weź namiot, trochę drobniaków na piwo z kija i dobry humor, a następnie złap pierwszy pociąg do Płocka. Po co? Odpowiedź jest prosta i właściwie nie wymaga wyjaśnień – Audioriver Festival.

Audioriver – muzyka elektroniczna nocą i za dnia

Jeśli lubisz muzykę elektroniczną, z pewnością nie trzeba Ci przedstawiać tego wydarzenia. Audioriver Festival odbywa się w Płocku nieprzerwanie od roku 2006 i zdążył już na stałe zapisać się w świadomości fanów house, techno i electro, stając się prawdziwym świętem fanów tego rodzaju muzyki. W tym roku wydarzenia festiwalowe zostały zaplanowane na szczyt lata i – prawdopodobnie – fali upałów. Nawet i bez tego jednak na Audioriver będzie gorąco…

Od 28 do 30 lipca, na pięciu festiwalowych scenach ulokowanych malowniczo na plaży miejskiej w Płocku, odbędzie się aż 70 koncertów. Kto zagra? Wielu uznanych artystów z całego świata, dla których muzyka klubowa jest niemal religią – wśród nich m.in. Alix Perez, Emperor, Moodymann, DJ Storm czy Hugh Hardie.

Specyfika klimatu Audioriver

Jeśli letnie festiwale muzyczne śledziłaś do tej pory jedynie za pośrednictwem mediów, możesz nie zdawać sobie sprawy z ich wyjątkowego charakteru i z zasad panujących podczas trzech szalonych, festiwalowych dni. Audioriver to impreza, która pozostawia uczestnikom dużo swobody – camping, na którym można rozbić swój namiot, znajduje się na terenie „miasteczka festiwalowego”. Wszędzie jest blisko, wszystko dostępne jest w odległości kilkudziesięciu kroków – to Ty decydujesz, gdzie chcesz się zjawić w konkretnym momencie.

W trakcie trwania festiwalu na plaży miejskiej w Płocku obowiązuje jedna, nadrzędna zasada – chillout przy dobrej muzyce. Czy nie brzmi to jak obietnica idealnego, wakacyjnego weekendu?

Jak się przygotować na Audioriver Festival?

Nie musisz czynić specjalnych przygotowań – wystarczy, że przyjedziesz do Płocka z pozytywnym nastawieniem. Co z tego, że nie znasz niektórych artystów wymienionych w line-up’ie? Podczas tego weekendu będziesz mieć aż nadto czasu, by zgłębić ich twórczość.

W kwestiach praktycznych – wszyscy wiemy, że pogoda bywa kapryśna… Warto więc mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową na wypadek „przelotnych opadów”. Strefa gastronomiczna na Audioriver Festival jest imponująca – własna wałówka nie jest więc wskazana. Daj się nakarmić i napoić tutejszym foodtruckom.

Telefon? Aparat? Decyzja należy do Ciebie. Wiele osób traktuje Audioriver jako coroczny reset, detoks i chwilę na całkowite oderwanie się od świata zewnętrznego. Może warto wypróbować taki styl uczestnictwa w festiwalach muzycznych?

Niezależnie od tego, czy będziesz zdawać relację na bieżąco, czy postanowisz odciąć się od sieci codziennych spraw – widzimy się w Płocku od 28 do 30 lipca.

Materiał zewnętrzny

Sprawdź także

muzyka elektroniczna

EDM, trance czy synthwave? Najciekawsze gatunki i zjawiska we współczesnej muzyce elektronicznej

Choć wzrost popularności muzyki elektronicznej nastąpił już w latach 70 XX wieku, utwory tego rodzaju …