Meble do przedpokoju
Przedpokój zazwyczaj jest mały, wąski i podłużny. To sprawia, że staje się miejscem dość problematycznym, które trudno umeblować | fot.: Materiał partnera ewnętrznego

O jakich meblach należy pamiętać aranżując przedpokój

Często bagatelizujemy wygląd przedpokoju, a jest to pierwsze pomieszczenie, które goście widzą zaraz po wejściu do domu. Jego wygląd wpływa znacząco na ocenę reszty mieszkania – przecież liczy się pierwsze wrażenie.

Przedpokój zazwyczaj jest mały, wąski i podłużny. To sprawia, że staje się miejscem dość problematycznym, które trudno umeblować. Urządzając hol postaw przede wszystkim na funkcjonalność, bez zbędnych przedmiotów, które mogą przeszkadzać w codziennym życiu. W korytarzu zazwyczaj znajdują się lustra, szafki na buty (lub stojaki), wieszaki na ubrania, konsole do przedpokoju, komody. Inne meble mogą, ale nie muszą przydać się we wnętrzu – wszystko zależy od metrażu i potrzeb domowników.

Czy szafa wnękowa to dobry pomysł?

Nie w każdym przedpokoju można ustawić standardową szafę. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie szafa wnękowa, którą można wykonać na wymiar, a zatem dopasować konkretnie do metrażu. Dzięki takim systemom można wykorzystać nawet małą i ciasną przestrzeń, która powstała np. w wyniku prowadzenia kominów wentylacyjnych. W niektórych mieszkaniach od początku projektowane są wnęki, które można następnie we własnym zakresie zagospodarować. Plusem jest możliwość zamontowania w szafie luster w drzwiach, dzięki czemu nie będzie potrzeby wieszania osobnego lustra na ścianie.

Jak zaaranżować przedpokój?
Jak zaaranżować przedpokój? | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Konsola do przedpokoju

Konsole do przedpokoju to rodzaj mebli z historią – najpopularnijsze były w epoce baroku, a dzisiaj przeżywają prawdziwy renesans. Konsola to niewielki i praktyczny stolik, który ustawia się pod ścianą, najczęściej pod lustrem. Jeżeli jest w pokoju, może stać np. między oknami. Dawniej służyły do eksponowania figurek, wazonów, zegarów i innych bibelotów. Obecnie konsole do przedpokoju mają zastosowanie praktyczne i dekoracyjne jednocześnie. Dodają charakteru i oryginalności, a przy tym mogą służyć jako miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów, które chcemy mieć pod ręką, np. biżuterii, szczotek do włosów, apaszek, rękawiczek, spinek i gumek do włosów, kluczy, latarek i wszystkich drobiazgów, których szukamy pospiesznie tuż przed wyjściem z domu. Konsola w połączeniu z lustrem daje praktyczne stanowisko, przy którym możemy poprawić szybko fryzurę lub makijaż.

Konsola do przedpokoju
Konsola do przedpokoju | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Szafka na buty

To obowiązkowy element przedpokoju. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się małe stojaki na buty, na których domownicy będą przechowywać wyłącznie te pary, których używają na co dzień, a resztę obuwia mogą chować w garderobie. Przy większym metrażu możemy pozwolić sobie na wyższe, kilkupoziomowe szafki. Dobra rada – przy zamykanym meblach warto wkładać do obuwia środki odświeżające, które pochłaniają zapach butów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

umywalka nablatowa

Czy warto zdecydować się na umywalkę nablatową?

Instalowana na dekoracyjnym blacie umywalka łazienkowa nablatowa to prawdziwy hit ostatnich lat i jeden z …