Meble do przedpokoju
Przedpokój zazwyczaj jest mały, wąski i podłużny. To sprawia, że staje się miejscem dość problematycznym, które trudno umeblować | fot.: Materiał partnera ewnętrznego

O jakich meblach należy pamiętać aranżując przedpokój

Często bagatelizujemy wygląd przedpokoju, a jest to pierwsze pomieszczenie, które goście widzą zaraz po wejściu do domu. Jego wygląd wpływa znacząco na ocenę reszty mieszkania – przecież liczy się pierwsze wrażenie.

Przedpokój zazwyczaj jest mały, wąski i podłużny. To sprawia, że staje się miejscem dość problematycznym, które trudno umeblować. Urządzając hol postaw przede wszystkim na funkcjonalność, bez zbędnych przedmiotów, które mogą przeszkadzać w codziennym życiu. W korytarzu zazwyczaj znajdują się lustra, szafki na buty (lub stojaki), wieszaki na ubrania, konsole do przedpokoju, komody. Inne meble mogą, ale nie muszą przydać się we wnętrzu – wszystko zależy od metrażu i potrzeb domowników.

Czy szafa wnękowa to dobry pomysł?

Nie w każdym przedpokoju można ustawić standardową szafę. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie szafa wnękowa, którą można wykonać na wymiar, a zatem dopasować konkretnie do metrażu. Dzięki takim systemom można wykorzystać nawet małą i ciasną przestrzeń, która powstała np. w wyniku prowadzenia kominów wentylacyjnych. W niektórych mieszkaniach od początku projektowane są wnęki, które można następnie we własnym zakresie zagospodarować. Plusem jest możliwość zamontowania w szafie luster w drzwiach, dzięki czemu nie będzie potrzeby wieszania osobnego lustra na ścianie.

Jak zaaranżować przedpokój?
Jak zaaranżować przedpokój? | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Konsola do przedpokoju

Konsole do przedpokoju to rodzaj mebli z historią – najpopularnijsze były w epoce baroku, a dzisiaj przeżywają prawdziwy renesans. Konsola to niewielki i praktyczny stolik, który ustawia się pod ścianą, najczęściej pod lustrem. Jeżeli jest w pokoju, może stać np. między oknami. Dawniej służyły do eksponowania figurek, wazonów, zegarów i innych bibelotów. Obecnie konsole do przedpokoju mają zastosowanie praktyczne i dekoracyjne jednocześnie. Dodają charakteru i oryginalności, a przy tym mogą służyć jako miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów, które chcemy mieć pod ręką, np. biżuterii, szczotek do włosów, apaszek, rękawiczek, spinek i gumek do włosów, kluczy, latarek i wszystkich drobiazgów, których szukamy pospiesznie tuż przed wyjściem z domu. Konsola w połączeniu z lustrem daje praktyczne stanowisko, przy którym możemy poprawić szybko fryzurę lub makijaż.

Konsola do przedpokoju
Konsola do przedpokoju | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Szafka na buty

To obowiązkowy element przedpokoju. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się małe stojaki na buty, na których domownicy będą przechowywać wyłącznie te pary, których używają na co dzień, a resztę obuwia mogą chować w garderobie. Przy większym metrażu możemy pozwolić sobie na wyższe, kilkupoziomowe szafki. Dobra rada – przy zamykanym meblach warto wkładać do obuwia środki odświeżające, które pochłaniają zapach butów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sofa w stylu skandynawskim

Sofa w stylu skandynawskim – minimalistyczna forma, maksymalny poziom wygody

Nie da się ukryć, że skandynawski design jest jednym z najpopularniejszych nurtów we współczesnym projektowaniu …