trzy kobiety z gładkimi nogami
Jeszcze kilka lat temu skuteczność epilacji laserowej uzależniona była od koloru włosa i skóry. Teraz zabieg można już nie tylko wykonywać nawet latem, ale i bez obaw o dyskomfort czy długie impuls | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Maszynka, wosk czy epilacja laserowa?

Która z nas nie marzy o gładkim ciele przez całe lato, bez konieczności sięgania po maszynkę co kilka dni? Pora przejść od słów do czynów i rozstrzygnąć, która metoda depilacji będzie dla nas najlepsza. Z racji nadchodzącego lata większość kobiet postawiłoby na epilację laserową i wbrew pozorom coraz bardziej słoneczne dni nie są tu żadnym przeciwwskazaniem.

Choć zwykło się uważać inaczej, depilacja nie jest wymysłem naszych czasów. Zbędne owłosienie usuwano już setki lat temu, czego najlepszym dowodem jest sama Kleopatra. To właśnie ona do dziś uchodzi za największą miłośniczkę depilacji pastą cukrową. Od początku naszej ery, a szczególnie w ostatnich dekadach, świat depilacji mocno się odmienił. Wszak wkroczyła do niej epilacja, która w odróżnieniu od depilacji, służy trwałemu usunięciu włosków.

Maszynki można użyć w każdym momencie, natomiast wosk w sposób bezpieczny pozwoli pozbyć się niechcianych włosków nawet na kilka tygodni. Żadna z tych opcji nie może jednak równać się z epilacją laserową, która pod względem skuteczności, a przede wszystkim wygody nie ma sobie równych.

Depilacja a epilacja – różnice

Kluczową różnicą dwóch wspomnianych metod jest to, że depilację możemy wykonać samodzielnie w domu za pomocą kremu lub jednorazowej maszynki, a jej efekty są jedynie tymczasowe – po upływie czasu włoski będą znów odrastać. Co więcej, depilacja usuwa tylko martwe części włosa.

Natomiast epilacja jest metodą niezwykle skuteczną, ponieważ pozbywa się włosów na długi czas. Niszczy także mieszki, w których włos się nie regeneruje. Zabieg ten można wykonać jedynie w specjalistycznych gabinetach. 

Epilacja epilacji nierówna

Więcej wolnego czasu, większy komfort na plaży, a do tego brak ryzyka skaleczeń, o które nietrudno, kiedy na szybko usuwa się włoski maszynką – to tylko kilka z licznych zalet epilacji laserowej. Nie jest prawdą, że można wykonywać ją jedynie zimą, a efekty serii zabiegu zależą od fototypu skóry. Coraz bardziej zaawansowane technologie pozwalają uzyskiwać wyśmienite efekty i to poprzez szybsze oraz znacznie bezpieczniejsze procedury.

Po jaką technologię sięgnąć, aby efekty epilacji laserowej faktycznie spełniły nasze oczekiwania? Nie od dziś wiadomo, że możliwości poszczególnych laserów mogą znacząco się od siebie różnić. Element wahania zniknął jednak w momencie pojawienia się na rynku lasera Sandro Dual, który wykorzystuje dwie długości fali, tj. aleksandrytową (755 nm) oraz neodymowoyagową (1064 nm). Dlaczego ten szczegół jest tak istotny?

Karnacja już nie ma znaczenia!

Fala aleksandrytowa to idealne rozwiązanie do usuwania włosów przy jaśniejszej skórze, natomiast Nd:YAG – przy ciemniejszej. Laser Sandro Dual wyposażony jest ponadto w unikalny system Hybrid Mode Technology, który pozwala na emisję dwóch długości fal światła jednocześnie. Oznacza to, że w zależności od fototypu, zawartości melaniny w skórze oraz barwy włosków można tak dopasować ustawienia, aby zabieg był skuteczniejszy i bezpieczniejszy zarazem – podpowiada dr Martyna Gabryjelska – Janiszewska z kliniki Pawlikowski w Łodzi.

Jeszcze kilka lat temu skuteczność epilacji laserowej uzależniona była od koloru włosa i skóry. Teraz zabieg można już nie tylko wykonywać nawet latem, ale i bez obaw o dyskomfort czy długie impulsy. Nowe technologie rozwinęły się i na tym polu, pozwalając uzyskiwać znacznie lepsze rezultaty niż przed kilkoma laty i to dzięki szybkim i komfortowym zabiegom.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

depilacja woskiem

Piękne i gładkie ciało

Ludzie chcąc wyglądać na zadbanych, czystych i schludnych pozbywają się włosków ze swojego ciała. Depilacja …