Kobieta wydepilowana
Do najpopularniejszych metod zaliczyć należy maszynkę do golenia, kremy i pianki, wosk, oraz epilację. Czym różnią się wspomniane metody i jaka jest ich cena? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja całego ciała – ile to kosztuje?

W obecnych czasach depilacja ciała uznawana jest za zabieg higieniczny. Nic zatem dziwnego, że zdecydowana większość osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – dba o regularne usuwanie zbędnego owłosienia. W jaki sposób? No cóż, wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji niemniej jednak do najpopularniejszych metod zaliczyć należy maszynkę do golenia, kremy i pianki, wosk, oraz epilację. Czym różnią się wspomniane metody i jaka jest ich cena?

Maszynka do golenia

Maszynka do golenia to bez wątpienia najpopularniejszy i zarazem stosunkowo tani sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. Zabieg przy jej użyciu jest w pełni bezbolesny, a efekty – przynajmniej te początkowe – zadowalające. Niestety, nie nacieszymy się nimi zbyt długo bowiem włoski zaczną odrastać już… następnego dnia. Ile kosztuje depilacja całego ciała przy użyciu maszynki jednorazowej? Załóżmy, że do usunięcia owłosienia z całego ciała będziemy potrzebować 2 maszynek, natomiast cena 1 sztuki to 3 zł. W takim przypadku koszt depilacji wynosić będzie minimum 6 zł. Na tym jednak nie koniec, bowiem poza maszynką potrzebować będziemy pianki bądź też żelu do golenia. Cena wspomnianego kosmetyku wynosi ok. 10 zł. Pamiętajmy jednak, że utrzymanie efektu idealnie gładkiej skóry przy użyciu maszynki wymaga codziennego golenia. W takim przypadku miesięczny koszt zabiegu wyniesienie nas minimum 180 zł.

Krem/pianka do depilacji

Kolejnym, w pełni bezbolesnym sposobem usuwania włosków są kremy oraz pianki do depilacji. Niestety, efekt uzyskany przy ich użyciu również nie utrzyma się zbyt długo, bowiem owłosienie zacznie odrastać już po ok. 3 – 4 dniach. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż stosowanie opisywanych kosmetyków związane jest z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Z tego względu – przed użyciem – należy wypróbować produkt aplikując go na mały fragment skóry. Cena kremu/pianki do depilacji wynosi ok. 15 zł, natomiast 1 opakowanie wystarcza na mniej więcej 4 zastosowania. Jeśli będziemy golić się co 3 dni, to miesięczny koszt depilacji kształtować będzie się w granicach 30 zł.

Wosk

Istnieją dwa rodzaje wosków do depilacji: ciepłe oraz zimne. Zabieg przy użyciu wspomnianych kosmetyków polega na nałożeniu preparatu na skórę, a następnie zerwaniu takowego w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Jak zatem łatwo wywnioskować, depilacja przy użyciu wosku jest zabiegiem stosunkowo bolesnym. A efekty? Takowe będą się utrzymywać ok. 3 – 4 tygodni. Niemniej jednak samodzielne wydepilowanie całego ciała przy użyciu wosku może nastręczyć nie lada trudności. W związku z powyższym warto skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki. Ile zatem kosztuje depilacja całego ciała w salonie kosmetycznym? Zakładając, iż zabieg będzie dotyczył całych nóg, pach oraz okolic bikini, jego cena wyniesie minimum 180 zł.

Epilacja

Epilacja polega na trwałym zniszczeniu mieszków włosowych, co w praktyce oznacza, iż zabieg pozwala na całkowite, dożywotnie usunięcie niechcianego owłosienia. Może być on wykonany przy użyciu lasera, depilatora IPL lub ultradźwięków.

Laser

Światło emitowane przez laser pochłania melaninę (barwnik znajdujący się w cebulkach włosów) by następnie zmienić się w energię cieplną i tym samym uszkodzić mieszek włosowy. Warto dodać, iż uzyskanie efektu gładkiej skóry wymaga wykonania średnio pięciu zabiegów w serii. Cena jednego zabiegu na całe ciało wynosi ok. 800 zł, a zatem koszt wydepilowania całego ciała to ok. 4000 zł. Godnym polecenia gabinetem depilacji laserowej jest Epilira (https://epilira.com/).

Depilator IPL

Epilacja przy użyciu depilatora IPL polega na usunięciu włosków przy użyciu urządzenia emitującego światło o wiązkach różnej długości. Jest ona zdecydowanie tańsza od depilacji laserowej, bowiem koszt zabiegu to ok. 400 zł. Niestety, efekt uzyskany przy użyciu depilatora IPL może nie być tak satysfakcjonujący, jak przy zastosowaniu klasycznego lasera.

Depilacja ultradźwiękowa

Depilacja ultradźwiękowa polega na wprowadzeniu do mieszka włosa enzymów, których celem jest uszkodzenie takowego. Metoda uznawana jest jednak za zdecydowanie mniej skuteczną, niż depilacja laserowa. Koszt zakupu urządzenia do użytku domowego to ok. 100 zł.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

trądzik różowaty kobieta w ręczniku na głowie

Trądzik różowaty, naczynka i rumień – zadbaj o skórę właściwie! Garść porad od dermatologa, doktora Łukasza Preibisza

Pielęgnacja skóry problematycznej nie jest najłatwiejszym zadaniem. By utrzymać ją w jak najlepszy stanie, trzeba …