Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka jest kierowcą rajdowym i wyścigowym. Po latach spędzonych na torach wyścigowych, zawodniczka rozpoczęła przygotowania do swojego największego marzenia, czyli udziału w Rajdzie Dakar |fot.: materiał partnera zewnętrznego

Klaudia Podkalicka broni pozycji lidera w Mistrzostwach Polski w klasie T

Klaudia Podkalicka jest liderem klasy T2 w Mistrzostwach Polski i wiceliderem w Mistrzostwach Europy Centralnej w rajdach terenowych. Zwycięstwo podczas Baja Drawsko daje jej dobrą pozycję wyjściową przed kolejną rundą zawodów – Baja Carpathia. Najbliższe zawody zostaną rozegrane w dniach 5–7 maja 2017 w Stalowej Woli. 

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w Baja Drawsko. Szczególnie, że byłam jedyną kobietą za kierownicą w tym rajdzie – mówi Klaudia Podkalicka. – Teraz będę walczyć o kolejne zwycięstwo i utrzymanie tej dobrej pozycji. Samochód mam dobrze przygotowany, ekipa gotowa, czekam tylko na sygnał do startu.

Klaudia Podkalicka jest kierowcą rajdowym i wyścigowym. Po latach spędzonych na torach wyścigowych, zawodniczka rozpoczęła przygotowania do swojego największego marzenia, czyli udziału w Rajdzie Dakar. W zawodach cross country bierze regularnie udział od roku 2012, zdobywając wiele trofeów, w tym 2. miejsce w klasie T2 w eliminacji Pucharu Świata – Baja Poland 2015. W ubiegłych latach w Baja Drawsko również finiszowała na wysokich pozycjach, m.in. na 3. miejscu w klasie T2 w roku 2014.

Rajdy typu cross country to moja największa pasja – dodaje Klaudia. – Krok po kroku staram się zbliżać do mojego celu, którym jest start w Rajdzie Dakar. Mam nadzieję, że uda mi się go wkrótce zrealizować.

Na początku roku zawodniczka podpisała kontrakt sponsorski z firmą Total na udział w Mistrzostwach Polski w Rajdach Terenowych oraz rundzie Pucharu Świata. Zatem będzie jej można kibicować w kolejnych rundach Mistrzostw.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

arrinera hussarya

Fakty i mity o Arrinerze Hussarya

Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie …