Płytki do kuchni w nowoczesnym wydaniu

Z wykorzystaniem płytek stworzyć można zarówno klasyczne, jak i znacznie bardziej nowoczesne i niekonwencjonalne aranżacje. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdy właściciel domu lub mieszkania wie, że są w nim pomieszczenia, bez których nie dałoby się funkcjonować. Przykładem takiego ważnego pomieszczenia jest kuchnia, która jak mówi przysłowie jest „sercem domu”. Właśnie ze względu na swoją rangę powinna ona być zaaranżowana nie tylko zgodnie z panującymi obecnie trendami, ale także jak najlepiej spełniać swoja funkcję. To wszystko sprawia, że bardzo często wiele osób decyduje się na praktyczne aranżacje wykorzystujące modne płytki do kuchni. Choć i to pozornie łatwe zadanie może przysporzyć nie lada kłopotów.

Aranżacja z wykorzystaniem płytek do kuchni

Jeszcze kilka lat temu płytki do kuchni wykorzystywane były jako materiał służący do aranżacji podłóg. Dziś, równie często, co na podłogach, można go zobaczyć także na ścianach, ściankach działowych czy nawet na zabudowie mebli. Z wykorzystaniem płytek stworzyć można zarówno klasyczne, jak i znacznie bardziej nowoczesne i niekonwencjonalne aranżacje. Obok doskonale znanych kwadratowych lub prostokątnych płytek bardzo często widoczne są także kontrastowe mozaiki, różnego typu dekory lub szklane panele, które uzupełniają i dodają charakteru niejednemu pomieszczeniu. Zastosowanie tego typu materiałów wykończeniowych pozwala stworzyć pomieszczenie estetyczne i w pełni funkcjonalne. Co równie ważne, płytki są także niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu kuchnia będzie zachwycać domowników i ich gości nie tylko tuż po remoncie, ale także po kilku kolejnych latach.

Popularne płytki do kuchni

Wiedząc już jak duże znaczenie dla całego domu ma kuchnia, przychodzi czas na konkretne działania i decyzje zakupowe. Po zakończeniu prac budowlanych, właściciele domów i mieszkań stają przed wyborem płytek do kuchni https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html. Chcąc być w zgodzie z najnowszymi trendami, warto wiedzieć, jakie produkty cieszą się największą popularnością. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na płytki z wyrazistymi wzorami i fakturami. Najczęściej imitują one marmur, beton, drewno lub cegłę. Od kilku lat panuje także moda na dość kontrastowe połączenia kolorów, wzorów oraz kształtów. Naturalne barwy wzmacniane są intensywniejszymi akcentami kolorystycznymi, a tuż obok dużych płytek pojawiają się drobne dekory, mozaiki i heksagony. Nie brakuje także bardziej odważnych dekoracji prezentujących np. motywy roślinne. Tak ogromna różnorodność pozwala nawet najbardziej wymagającym klientom wybrać produkty, który idealnie wpisują się w ich projekt i pozwalają stworzyć kuchnię marzeń dla całej rodziny.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zasłony do kuchni

Jakie kolory zasłon do kuchni będą pasować do Twojego wnętrza? 3 zasady doboru

Zasłony kuchenne zazwyczaj pełnią funkcję dekoracyjną, a nie praktyczną. Podczas gdy w salonie i w …