Płyty indukcyjne
Płyty indukcyjne to nowoczesne płyty grzewcze, które zasilane są za pomocą prądu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Płyty indukcyjne vs. płyty gazowe

Stojąc przed koniecznością zakupy płyty grzewczej do swojej kuchni często mamy problem: wybrać tradycyjną płytę gazową, czy może lepiej będzie zainwestować w nowoczesną płytę indukcyjną. Płyta gazowa od lat cieszy się niesłabnącą popularnością z powodu swojego niskiego kosztu eksploatacji. Gaz jest bowiem niedrogim paliwem, którego nawet częste użytkowanie nie zrujnuje naszego domowego budżetu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku płyt indukcyjnych. Są one bowiem zasilane prądem, który przez wielu z nas ciągle uznawany jest za drogi.

Tradycyjne płyty gazowe – oszczędność i prosta obsługa

Płyty gazowe to tradycyjne rozwiązanie bardzo chętnie wybierane przez użytkowników. Ich popularność wynika głównie z niskiej ceny ich zakupu. Płyty gazowe kupimy już bowiem w cenie od ok. 300 zł, co jest znacznie mniejszym wydatkiem niż zakup dwa razy droższej płyty indukcyjnej. Na płytach gazowych możemy użytkować praktycznie każdy rodzaj garnków i patelni, nie muszą być one bowiem specjalnie dostosowane do zakupionego urządzenia, tak jak ma to miejsce w przypadku indukcji.

Płyty gazowe zasilane są gazem, dlatego mogą być podłączone w domach i mieszkaniach, gdzie posiadamy stałe przyłącze gazu ziemnego ewentualnie jesteśmy wyposażeni w butle z gazem. Zasilanie płyty za pomocą gazu wiąże się z jeszcze jedną zaletą: płyty gazowe możemy użytkować także w przypadku braku prądu czy awarii sieci elektrycznej.

Większość dostępnych w sprzedaży płyt gazowych to nowoczesne urządzenia charakteryzujące się prostą obsługą, z którą poradzi sobie każda osoba.

Płyty indukcyjne – bezpieczeństwo, higiena i nowoczesność w jednym

Płyty indukcyjne to nowoczesne płyty grzewcze, które zasilane są za pomocą prądu. Działają na zasadzie wytwarzania fal elektromagnetycznych, które następnie ogrzewają dno garnka. Powierzchnia płyty pozostaje chłodna przez cały czas gotowania, dzięki czemu nie ma praktycznie żadnego ryzyka oparzenia się. Sprawia to, że płyty indukcyjne są znacznie bezpieczniejsze i bardziej polecane do użytkowania w domach, gdzie przebywają małe dzieci.

Płyty indukcyjne pozwalają także na znacznie szybsze przygotowywanie potraw. Dzięki rozgrzewaniu samego dna garnka minimalizowane są także straty ciepła oraz energii elektrycznej, co z pewnością szczególnie docenią osoby oszczędne i dbające o środowisko. Wreszcie, płyty indukcyjne są także proste w utrzymaniu w czystości. Składają się bowiem z gładkiej tafli szkła, którą wystarczy przetrzeć ściereczką. W przeciwieństwie to tradycyjnych płyt gazowych, gotowane na indukcji potrawy nie przypalają się, a na garnkach oraz na samej płycie, nie tworzą się trudne do usunięcia tłuste ślady.

Wszystko to sprawia, że płyty indukcyjne będą doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie nowoczesność, prostotę obsługi oraz pełne bezpieczeństwo w swojej kuchni. Wbrew pozorom regularne użytkowanie płyty indukcyjnej nie wiąże się także wcale z dużymi wydatkami na energię elektryczną. Nowoczesne płyty indukcyjne w Neonet.pl są bowiem na tyle oszczędne, że koszt ich eksploatacji jest porównywalny z tradycyjnymi płytami gazowymi.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zasłony do kuchni

Jakie kolory zasłon do kuchni będą pasować do Twojego wnętrza? 3 zasady doboru

Zasłony kuchenne zazwyczaj pełnią funkcję dekoracyjną, a nie praktyczną. Podczas gdy w salonie i w …