minimalistyczna szafa do przedpokoju
Co zrobić, gdy miejsca jest niewiele, a chcielibyśmy zmieścić w przedpokoju jak najwięcej przedmiotów? | fot.: materiał partnera

Pojemne szafy do małego przedpokoju – praktyczne inspiracje

Nowoczesne przedpokoje spełniają wiele funkcji. Aby były jak najbardziej praktyczne, trzeba wprowadzić do nich odpowiednie wyposażenie. Jednym z najważniejszych mebli, które zazwyczaj trafiają właśnie do przedpokojów, pozostają oczywiście szafy.

Co zrobić, gdy miejsca jest niewiele, a chcielibyśmy zmieścić w przedpokoju jak najwięcej przedmiotów? Kilka praktycznych wskazówek przekażemy poniżej.

Mały przedpokój – jak go zaaranżować?

Przedpokój to niezmiernie ważna przestrzeń w każdym domu i mieszkaniu, stanowiąca ich prawdziwą wizytówkę. W końcu to w nim na początku pojawiają się goście i na podstawie tego wyglądu pomieszczenia mogą wyrobić sobie zdanie, o tym, co zobaczą dalej.

W przedpokoju przygotowujemy się do wyjścia z domu, dokonując ostatnich poprawek w wyglądzie. Oprócz tego przedpokój spełnia funkcję przestrzeni do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Tworzy się w nim mini garderobę na odzież wierzchnią (kurtki, płaszcze, buty) oraz akcesoria, należące do domowników lub ich gości. Niejednokrotnie to właśnie w tej części domu przetrzymuje się rzeczy, których nie udało się zmieścić w sypialni lub salonie.

Jak zatem połączyć funkcję reprezentacyjną z praktyczną, zwłaszcza gdy ma się do dyspozycji naprawdę niewielką przestrzeń? Trzeba zainwestować w odpowiednie szafy do przedpokoju, które oferuje choćby sklep iHome24.pl.

Jaka powinna być szafa do małego przedpokoju?

Podstawowa zasada aranżowania ciasnych przestrzeni głosi, że im mniej, tym lepiej. Najlepiej bowiem zrezygnować z nadmiernej ilości przedmiotów, które sprawiają raczej przytłaczające wrażenie.

W małych przedpokojach najchętniej stawia się zatem na szafy, pozwalające zmieścić jak najwięcej przedmiotów. Idealnym rozwiązaniem są pakowne szafy wnękowe, w których łatwo schować ubrania i szereg innych przedmiotów, a przy tym konstrukcje tego typu nie zajmują zbyt wiele cennej przestrzeni użytkowej.

Innym niezmiernie praktycznym pomysłem są szafy z drzwiami przesuwnymi. Pozwalają na szybki dostęp do wszystkich rzeczy. Otwieranie ich nie jest tak problematyczne w ciasnych wnętrzach, jak przy szafach uchylnych. Dzięki wprowadzeniu takiego wyposażenia przedpokój staje się znacznie bardziej funkcjonalny.

W szafach do przedpokoju powinny się znaleźć wydzielone miejsca na wieszaki z płaszczami i kurtkami oraz półki, na których można schować szaliki, czapki i rękawiczki. W niektórych modelach występuje też dodatkowa przestrzeń na buty. Dzięki temu nie trzeba wprowadzać oddzielnej szafki na obuwie, przez co jeszcze bardziej oszczędza się dostępne miejsce.

Ciekawym rozwiązaniem są szafy wyposażone w drzwi przesuwne z lustrem. Dlaczego? Gdyż pomagają optycznie powiększyć ciasną przestrzeń. Równocześnie zyskuje się całopostaciowe lustro, niezbędne w każdym przedpokoju, bez konieczności szukania na nie miejsca na ścianie.

W ciasnych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzają się szafy w jasnych kolorach. Warto dopasować je do pozostałych elementów wyposażenia, tworząc przyjemną dla oka przestrzeń.

Nowoczesne i wygodne szafy do niewielkich przedpokojów

Nowoczesne szafy do przedpokojów pozwalają na ukrycie dużej ilości przedmiotów. Pomieszczą wszystkie elementy garderoby oraz szereg dodatkowych rzeczy, których nie chcemy trzymać na wierzchu.

Wykorzystanie praktycznych drzwi przesuwnych zwiększa funkcjonalność pomieszczenia oraz daje lepszy dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów. Funkcjonalne szafy łączą to, co najlepsze w meblach do składowania z ciekawym designem, dzięki czemu idealnie wpisują się w niemal każdą aranżację, również w ekstremalnie małych przedpokojach.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sofa w stylu skandynawskim

Sofa w stylu skandynawskim – minimalistyczna forma, maksymalny poziom wygody

Nie da się ukryć, że skandynawski design jest jednym z najpopularniejszych nurtów we współczesnym projektowaniu …