las w słoiku
Szkło jest świetnym miejscem dla wzrostu roślin, parująca woda skrapla się w środku i wraca do obiegu | fot.: stock.adobe.com

Pomysł na piękny ogród w szkle

Las w szklanym naczyniu cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników zieleni oraz oryginalnych dekoracji. Rośliny w szkle czują się znakomicie, ponieważ panuje tam specyficzny mikroklimat. Odpowiedni dobór gatunków oraz eleganckie szkło sprawia, że uzyskuje się żywotną oraz piękną dekorację stołu lub półki w oświetlonym miejscu. Słój do lasu w słoiku przyciąga wzrok i staje się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia, to również piękny prezent dla bliskich.

Szklane dekoracje dla żywej roślinności

Szkło jest świetnym miejscem dla wzrostu roślin, parująca woda skrapla się w środku i wraca do obiegu. Naczynie do lasu w słoiku może mieć różny kształt oraz wielkość. Dostępne są produkty ze szczelnym zamykaniem, co pozwala stworzyć wyjątkowy mikroklimat dla roślin lubiących wysoką wilgotność powietrza. Opieka nad roślinami, które rosną w słoikach, jest niezwykle prosta — wystarczy je regularnie podlewać lub zraszać, raz za czas dodając nawóz. Słój do lasu w słoiku przeznaczony jest głównie do uprawy roślin miniaturowych, które doskonale czują się w otoczeniu z wysoką wilgotnością powietrza. Szczelne zamknięcie sprawi, że do środka nie dostaną się żadne szkodniki. Szkło powoduje, że dekoracja jest atrakcyjna z każdej strony. Do kompozycji roślinnej można dodać piękne dodatki, które spotęgują ozdobny efekt. Wśród wyjątkowych ozdób wyróżnia się mech, korę oraz szyszki i kawałki drewna. Szklany słój do lasu w słoiku to też świetny sposób na uprawę drzewek bonsai. Szkło sprawia, że roślina jest pięknie wyeksponowana, a opieka nad nią jest przyjemna i prosta.

Szklane ozdoby ze sztucznymi roślinami

Słoje do lasu w słoiku mogą służyć też do dekoracji ze sztuczną roślinnością. To doskonały wybór dla osób, które nie mają wystarczającej ilości naturalnego światła w pomieszczeniach lub nie czują się pewnie w pielęgnacji roślin. Szeroki wybór naczyń sprawia, że bez problemu można tworzyć wyjątkowe dekoracje, które będą prawdziwą ozdobą stołu świątecznego. Słój do lasu w słoiku to też sprawdzony i wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. Piękna i własnoręcznie wykonana dekoracja z powodzeniem zastąpi kwiaty z okazji imienin lub urodzin. Do szklanego naczynia można wkładać również zapachowe świece, suche dekoracje roślinne oraz muszle. Jest wiele możliwości, aby stworzyć wyjątkowy projekt. Słoje wypełnione mchem i drobnym piaskiem pięknie prezentują się w kwiaciarniach oraz w kawiarniach. Mogą zdobić lady sklepowe lub biurka w firmie, to wspaniała wizytówka oraz niepowtarzalna ozdoba każdego miejsca.

Materiał partnera

Sprawdź także

kakao z piankami

Przytulne wnętrza na jesień – sprawdź, jak w prosty sposób wprowadzić do domu ciepły nastrój

Jesienią spędzamy w domu zdecydowanie więcej czasu. Najczęściej to pogoda nie zachęca nas do wyjścia …