samoprzylepne tapety
Często wystarczy dobry i prosty w wykonaniu pomysł, by wnętrze zyskało odmienny wygląd, a nawet często styl | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Samoprzylepne tapety – efektowna i szybka zmiana aranżacji

Samoprzylepne tapety – efektowna i szybka zmiana aranżacji

Kiedy np. na wiosnę ogarnie nas chęć zmian i odświeżenia mieszkania, pierwszą myślą jest remont. Jednak nie zawsze jest sposobność ku tak poważnemu przedsięwzięciu. Możemy jednak zaspokoić swoją chęć na „coś nowego” we wnętrzach w sposób prostszy. Z pomocą przyjdzie samoprzylepna tapeta.

By przeprowadzić zmiany w aranżacji domowych pomieszczeń, nie są potrzebne od razu wielkie rewolucje pochłaniające czas i duże pieniądze. Często wystarczy dobry i prosty w wykonaniu pomysł, by wnętrze zyskało odmienny wygląd, a nawet często styl. Nie bez przyczyny twierdzi się przecież, że diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego też można na przykład zdecydować się na prostą w wykonaniu metodę ozdobienia ścian, która da oryginalne efekty (a oryginalność to cenna wartość). Do tego celu warto wykorzystać samoprzylepne tapety.

Tapety ścienne samoprzylepne – zalety

Zalety tapet samoprzylepnych to dość długa lista. Jednak na pierwszym miejscu należy wymienić łatwy montaż. Ceniony nie tylko za to, że pozwala oszczędzić czas, ale także za to, że nie trzeba wydawać pieniędzy na dodatkowe kleje do tapet. Łatwy montaż, którym charakteryzują się tapety samoprzylepne, sprawia, że nie trzeba być specjalistą znającym tajne techniki, aby osiągnąć zamierzony efekt po przyklejeniu tapety. Tapety samoprzylepne mają jeszcze tę zaletę, iż te wykonane z flizeliny są odporne na wilgoć, dlatego można ozdobić nimi nie tylko ścianę salonu, ale i tę kuchenną. Taka tapeta zachowa na długo także swoje wyraźne barwy – nie wyblaknie tak łatwo od promieni słonecznych. Wysoka jakość druku to cecha, która charakteryzuje także inne fototapety samoprzylepne. Tapety tego typu to także wiele ich rodzajów. Ale o tym w dalszej części tekstu.

Tapety samoprzylepne – jest w czym wybierać

Łatwość montażu, możliwość założenia tapety samoprzylepnej w każdym pomieszczeniu to niejedyne zalety. Tapety samoprzylepne to także wielość ich rodzajów, jeśli chodzi o wzory. W związku z tym można je dopasować nie tylko do naszych upodobań, ale także stylu, który panuje w danym pomieszczeniu. Dla miłośników designu opartego na naturze odpowiednie będą tapety z motywami roślinnymi, zwierzęcymi czy różnych krajobrazów. W pomieszczeniach loftowych, nowoczesnych sprawdzą się zaś samoprzylepne tapety z geometrycznymi kształtami czy też abstrakcyjnymi wzorami – np. w czerni, bieli czy szarości. Jeśli fascynuje nas styl industrialny, pofabryczny, możemy wybrać fototapety samoprzylepne z realistycznym printem cegieł. Multikolorowe tapety natomiast doskonale sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Poza tym wzór na tapecie samoprzylepnej może nawiązywać do naszego hobby, np. podróży.

Fototapety samoprzylepne – na jaką się zdecydować

Wybierając spośród tapet na ścianę tę, która nada wnętrzu nowego charakteru, warto wziąć pod uwagę również to, co pod względem optycznym da ona naszemu pomieszczeniu. I tak np. tapeta samoprzylepna, na której elementy są przedstawione w perspektywie zbieżnej – nadającej głębi – optycznie powiększą dane pomieszczenie. Z kolei tapety we wzory pionowe sprawią, iż np. pokój będzie wydawał się wyższy, natomiast nadruki poziome optycznie wydłużą pomieszczenie.

Samoprzylepne tapety, które można wybrać według indywidualnych preferencji, cechujące się dopracowanym designem i dużą odpornością na czynniki zewnętrzne to dobry pomysł na powiew świeżości w mieszkaniu. Tego typu tapety można tez wykorzystać do ozdabiania nie tylko ścian, ale i mebli. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

karnisze styl skandynawski

Karnisze sufitowe w stylu skandynawskim: jak osiągnąć prostotę i elegancję w aranżacji?

Urządzasz dom w stylu skandynawskim? Takie wnętrze wyróżnia się jasnością. Znajduje się w nim sporo …