szklane obrazy dekoracja
Pusta ściana w domu, czy mieszkaniu nie wygląda dobrze. Warto więc przywiązywać dużą uwagę do jej oryginalnego ozdobienia | fot.: materiał partnera

Szklane obrazy – dekoracja na topie

Jedną z podstawowych czynności wykonywanych podczas aranżacji danego wnętrza jest wykończenie ścian. Najczęściej w tym zakresie stawia się na najprostsze rozwiązanie, a więc ich malowanie na dowolny kolor. Jednak może też pojawić się tam wiele innych materiałów – na przykład cegła, drewno, beton, kamień, czy tapeta. Jednocześnie bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie udekorowanie ściany ozdobnymi akcesoriami. Świetnie sprawdzą się tutaj szklane obrazy. Sprawdź najważniejsze informacje na ich temat i zapoznaj się z pozostałymi inspiracjami!

Czym są szklane obrazy?

Szklane obrazy mogą być umieszczane na ścianach w różnych pomieszczeniach. Zdadzą egzamin zarówno w salonach, kuchniach, przedpokojach, jak i sypialniach. Ich konkretne umiejscowienie zależy w głównej mierze od stylu, w jakim jest urządzona dana przestrzeń. Tego typu akcesoria stanowią synonim nowoczesności, są w pełni zgodne z obowiązującymi trendami i sprawiają, że każde wnętrze może prezentować się modnie oraz estetycznie.

Szklane obrazy odgrywają dwojaką rolę. Z jednej strony są atrakcyjnym wizualnie dodatkiem, natomiast z drugiej strony warto docenić ich funkcjonalność. Taka szklana tablica z efektywnym nadrukiem o wysokiej jakości, może stanowić główny punkt danego pomieszczenia w Twoim domu (i nie tylko). Mało tego wybór dostępnych grafik jest naprawdę szeroki i każdy może zainwestować w obraz zgodny z osobistymi preferencjami. Największą popularnością cieszą się motywy roślinne, krajobrazy, zdjęcia kosmosu, a także nadruki ukazujące znane artykuły spożywcze. Można postawić na wielokolorowe produkty, jak i te w stonowanych barwach.

Jednocześnie takie obrazy ze szkła mają właściwości typowe dla tablic magnetycznych. Istnieje więc możliwość zamieszczania tam karteczek poprzez przypinanie ich magnesami, ponadto można pisać po nich specjalnymi, ścieralnymi markerami.

Ozdoba ścian – sprawdź 10 innych inspiracji!

Pusta ściana w domu, czy mieszkaniu nie wygląda dobrze. Warto więc przywiązywać dużą uwagę do jej oryginalnego ozdobienia. Nie warto popadać w skrajności i przesadzać z ilością zamieszczanych na ścianach dodatków, jednak niewielka ilość ozdób jest mile widziana. Jakie akcesoria, oprócz szklanych obrazów, mogą udekorować ten element pomieszczenia?

Poznaj 10 interesujących opcji i zainspiruj się:

  1. tradycyjny obraz na płótnie,
  2. kompozycja z luster o różnej wielkości,
  3. zegar o oryginalnym designie,
  4. półka z książkami,
  5. plakaty w ozdobnej ramie,
  6. donice z roślinami,
  7. naklejki ścienne o pięknych wzorach,
  8. kompozycje ze zdjęć lub wakacyjnych pocztówek,
  9. grafiki z motywującymi hasłami lub cytatami,
  10. plecione makramy i łapacze snów.

Dekoracja ścienna w formie szklanych obrazów – podsumowanie

Każdy z nas pragnie przebywać w pięknych, funkcjonalnych i przytulnych wnętrzach. Nic w tym dziwnego, bowiem taka przestrzeń sprzyja wypoczynkowi. Warto więc zadbać, aby pod względem aranżacyjnym, wszystkie szczegóły były tam dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. W uzyskaniu takiego efektu może pomóc zainwestowanie w przyciągające wzrok dodatki, które staną się uzupełnieniem danej aranżacji – zwłaszcza ozdoby zawieszane na ścianach, na przykład szklane obrazy.

Materiał partnera

Sprawdź także

dywan geometryczny

Dywany geometryczne – do jakich wnętrz pasują?

Geometryczne wzory są ponadczasowe i uniwersalne oraz świetnie prezentują się na dywanach – zarówno tych …