tablica korkowa
Tablice korkowe dają możliwość przypięcia za pomocą pinezek dokumentów, kartek, wizytówek, zdjęć, pamiątek i wielu innych ważnych dla nas rzeczy | fot.: materiał partnera

Tablica korkowa – Do czego się przydaje i czy warto ją kupić?

Tablice korkowe, popularne wśród młodzieży oraz w biurach i szkołach często są elementem wyposażenia, które pomaga zachować porządek i przywoływać przyjemne wspomnienia. Tablice korkowe pomagają utrzymać ład i ułatwiają organizację pracy. Poszukiwane informacje, czy ukochane pamiątki (np. zdjęcia) będą zawsze w zasięgu wzroku i będzie wiadomo, gdzie ich szukać. Tablica korkowa przyda się zarówno dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Co dobrze o nich wiedzieć? Więcej w artykule!

Komu i kiedy przyda się tablica korkowa?

Tablice korkowe dają możliwość przypięcia za pomocą pinezek dokumentów, kartek, wizytówek, zdjęć, pamiątek i wielu innych ważnych dla nas rzeczy. Dzięki temu stała się modnym elementem wyposażenia każdego pokoju nastolatka, ale doskonale sprawdza się także w świecie dorosłych. Z tego powodu często można spotkać ją w biurach i szkołach. Doskonale nadaje się do prezentacji wykresów, planów zajęć, lekcji, czy harmonogramów czasu pracy. Każdy wie, gdzie spojrzeć, by znaleźć potrzebne informacje, co czyni tablicę korkową niezwykle funkcjonalną i pożyteczną. Zachowane w zasięgu wzroku pamiątki, takie jak zdjęcia, czy bilety będą cieszyć każdego dnia w domu, a w pracy pomoże w organizacji. Tablicę korkową można udekorować wcześniej wspomnianymi zdjęciami, pamiątkami z wakacji, czy nadesłanymi do nas od przyjaciół pocztówkami.

Co powiesić na tablicy korkowej i czym ją udekorować?

Tutaj panuje spora dowolność. Właściwie wszystko, co tylko można przytwierdzić pinezkami do tablicy korkowej, może na niej się znaleźć. Jedyne czym powinniśmy się ewentualnie kierować, to ciężar danych przedmiotów. Zbyt ciężkie rzeczy mogą powodować przechylanie się tablicy lub nawet uszkodzenie powierzchni korkowej. Jeśli natomiast mówimy o małych rzeczach takich jak zdjęcia, bilety, pamiątki, rozkłady, plany lekcji, czy pocztówki lub inne ważne rzeczy i pamiątki — tablica korkowa bez problemu sobie z nimi wszystkimi poradzi. Wszystko, co dla nas ważne i istotne dzięki tablicy korkowej może zyskać swoje miejsce i zawsze być pod ręką. Wiadomo przecież, że wyżej wymienione rzeczy szczególnie lubią zapodziać się w szufladzie lub gdzieś przepaść w domowej zawierusze. Umieszczanie rzeczy na widoku, w miejscach do tego przeznaczonych jest cennym i sprawdzonym sposobem na lepszą organizację każdego dnia!

A może tablica korkowa i magnetyczna w jednym?

Dla niezdecydowanych lub wszystkich, którzy chcą mieć także możliwość pisania po swojej tablicy specjalnym pisakiem do tablic magnetycznych, proponujemy zdecydować się na tablice korkowo-magnetyczne Duo. To po prostu jedna tablica, w połowie korkowa, a w połowie magnetyczna. To tak jakbyśmy mieli dwie tablice w jednym, daje nam to mnóstwo możliwości, ale musimy pamiętać, że miejsca na korkowej tablicy będzie wówczas mniej (tak samo jak na magnetycznej części), więc rozwiązanie będzie odpowiednie tylko dla tych, którzy rzeczywiście potrzebują ich obu w tak niewielkich rozmiarach. Rozwiązanie to będzie idealne do mieszkania, biura, czy do pokoju dziecka. Na szczęście do pisania możemy notować bieżące sprawy, a na korkowej przywieszać inne rzeczy, zdjęcia lub pamiątki. Z pewnością tablica duo znajdzie także swoich entuzjastów!

Materiał partnera