zielone rośliny w wazonie na tle jasnej tapety
Podstawą każdego designu są ściany | fot.: pexels

Tapety w nowoczesnym wydaniu! Przegląd tapet geometrycznych

Domowe wnętrza to miejsca, w których spędzamy mnóstwo czasu. Ich aranżacja powinna być dobrze zaplanowana i praktyczna. Niezależnie od gustu i upodobań, zależy nam na uzyskaniu eleganckiego efektu. Podstawą każdego designu są ściany. To właśnie one mogą stanowić barwne tło dla mebli i dekoracji.

pokój z kanapą z elegancką tapetą

https://4wall.pl/tapety-3d/2691-geometryczna-tapeta-3d-w-zlote-wzory-105979.html

Wybór tapety do nowoczesnego salonu

Ściany mogą być również neutralną, jasną powierzchnią, która będzie harmonijna i spójna ze wszystkimi dodatkami. Od wielu lat z mody nie wychodzą tapety, które ocieplają wnętrza i nadają im charakterystycznego wyrazu. Intrygująco wyglądają  tapety geometryczne. To połączenie prostoty i doskonałej proporcji, która znajduje swoje zastosowanie w matematycznej geometrii. Zazwyczaj szczególnie dużo uwagi poświęcamy urządzaniu pokoju dziennego, ponieważ to miejsce dość reprezentacyjne, w którym spędzamy sporo czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zapraszamy tu gości, więc chcemy zadbać również o funkcjonalność i prostotę. Nie może jednak zabraknąć ciepłych i przytulnych elementów, które pozwolą zbudować klimat dla relaksu i odprężenia. Spokój i harmonia to również efekt punktowego oświetlenia. Kinkiety możemy umieścić tak, aby oświetlały tapetę, nabiera to szczególnego uroku zwłaszcza wieczorami.

pokój z tapetą w delikatny wzór

https://4wall.pl/tapety-3d/2677-szara-tapeta-geometryczna-w-srebrne-wzory-101314.html

Gustownie i z charakterem

Interesująco mogą wyglądać w salonie tapety szare ze srebrzystymi akcentami. W takim klimacie warto utrzymać również sypialnię, w której powinien królować spokój. Srebro i szarość to barwy, które długo nie wyjdą z mody, stanowią ciekawy kontrast z innymi kolorami, dlatego bez trudu dopasujemy do takiej tapety pozostałe elementy wyposażenia. Wzory na tapetach personalizują wnętrze i nadają mu indywidualnego wyrazu, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Na ogół tapety z wzorami nakładane są na jedną ścianę, bo dobrze rozumiemy jak ważny jest umiar i gustowne połączenia. Tapeta na każdej ścianie to prosta droga do przesytu formy nad treścią, co da raczej efekt odwrotny od zamierzonego, dlatego wybierając tapety, warto wcześniej zaplanować, na której ścianie będą najlepiej wyglądać. Istotne jest jak to, jak pada światło dzienne i ile słońca dociera do pomieszczenia. Określenie tego pomoże trafnie dobrać nam aranżację.

tapeta w geometryczne wzory

https://4wall.pl/tapety-w-romby-i-trojkaty/2844-nowoczesna-tapeta-w-trojkaty-90452.html

Elegancki blask dla doskonałego efektu

Warto również wcześniej ocenić, gdzie chcemy powiesić obrazy czy fotografie. Niektóre tapety mają intensywną kolorystykę i są już same w sobie ozdobą, dlatego zestawienie ich z barwnymi grafikami może być kiepskim pomysłem, który zakłóci efekt. Tapety geometryczne są również dobrym pomysłem kiedy chcemy nadać wnętrzom nieco orientalnego wyrazu. Błyszczące romby będą szczególnie dobrze wyglądały tam, gdzie potrzeba efektu rozświetlenia i transparentności. Dobrze jest pamiętać o łączeniu elementów błyszczących z matowymi. Zapewni to wyrazisty, ale nie przerysowany rezultat. Błyszcząca poświata dodaje wnętrzu kunsztownej elegancji. Często jest to również świetnym nawiązaniem do stylu retro, bowiem w przeszłości nie stroniono od połyskującej miedzi czy złota.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kanapa rozkładana

Kanapy rozkładane – czy w dzisiejszych czasach warto je kupić?

Kanapy rozkładane należą do praktycznych mebli, które pozwalają na wspaniały odpoczynek. Czym sugerować się podczas zakupów …