Umywalka w łazience
Pamiętajmy też o tym, by niezależnie od tego, którą szafkę wybierzemy, zawsze wpasowywała się ona w wystrój całej łazienki, a przede wszystkim pasowała do umywalki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Umywalka z szafką – niezbędny element każdej łazienki!

Są takie elementy wyposażenia, których nie może zabraknąć w żadnej łazience. Wanna lub prysznic do codziennej higieny, muszla klozetowa, która pozwala nam załatwić podstawowe potrzeby fizjologiczne, lustro do poprawy wyglądu, a także umywalka, przy której umyjemy ręce i zęby – bez nich trudno wyobrazić sobie w pełni funkcjonalną łazienkę. Większość z tych elementów jest udoskonalana, by najlepiej służyć użytkownikom. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się umywalkom z szafkami. Serdecznie zapraszamy do lektury już teraz!

Jaką szafkę z umywalką wybrać?

Wybór umywalki z szafką może zależeć od wielu czynników. Pod uwagę należy brać m.in. wielkość łazienki, stronę estetyczną szafki, a także jej walory funkcjonalne i budowę. Od rozmiarów naszej łazienki może bezpośrednio zależeć wybór szafki (a konkretnie jej budowa). Możemy bowiem wybierać między szafkami, które mają drzwi przesuwne lub otwierane na zewnątrz. Te pierwsze nadają się do mniejszych wnętrz, te drugie bezproblemowo można zainstalować w większych pomieszczeniach. Dzieje się tak z prostego powodu – drzwiczki szafki otwierane na zewnątrz po otwarciu zawsze zajmują dodatkowe miejsce w łazience, więc gdy jest go mało, to lepiej postawić na drzwi przesuwne.

Umywalka z szafką wiszącą czy stojącą?

Poza odmiennymi rodzajami drzwiczek, szafki pod umywalkę mogą się ponadto różnić między sobą sposobem montażu. Wyróżniamy dwa popularne modele – umywalki z szafkami stojącymi oraz umywalki z szafkami wiszącymi. Te pierwsze sprawiają, że łazienka wydaje się bardziej „zagracona” – prześwit między podłogą pomieszczenia, a spodem szafki w modelach wiszących zapewnia nam dodatkowe poczucie przestrzeni. Jednocześnie należy pamiętać, że szafki wiszące trudniej jest zamontować – z tego względu, że trzeba je przykręcić do ściany, z kolei szafki stojące są od razu gotowe do postawienia w wybranym miejscu pod umywalką.

Estetyka i wystrój łazienki

Pamiętajmy też o tym, by niezależnie od tego, którą szafkę wybierzemy, zawsze wpasowywała się ona w wystrój całej łazienki, a przede wszystkim pasowała do umywalki. Szafki łazienkowe – poza tym, że muszą być funkcjonalne – muszą posiadać też walory estetyczne. Dla niektórych, zwłaszcza osób podążających za nowoczesnymi trendami, jest to wręcz podstawowy parametr wyboru armatury łazienkowej.

Podsumowanie

Tak jak napisaliśmy na początku – by wybrać odpowiednią umywalkę z szafką, należy trzeźwym okiem ocenić wielkość naszej łazienki, wybrać szafkę, która odpowiada nam pod względem estetycznym, a także jest funkcjonalna. Biorąc to wszystko pod uwagę, z pewnością uda nam się kupić szafkę pod umywalkę, która będzie nam służyła przez długie lata.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

terakota patchworkowa

Terakota patchworkowa – magia wzorów i kolorów w Twojej łazience

Geometria w połączeniu z bogatą ornamentyką? Projektanci wnętrz wciąż poszukują odważnych połączeń, aby przykuwać wzrok …