chłopiec układający wieżę z drewna
Zabawki drewniane produkowane są dla dzieci w każdym przedziale wiekowym | fot.: stock.adobe.com

Drewno – najlepszy materiał na zabawki

Wchodząc do sklepu z zabawkami można napotkać mnóstwo akcesoriów z tworzywa sztucznego, głównie plastiku. Przechadzając się przez sklepowe półki, poszukujesz wzrokiem oryginalnej zabawki dla swojego dziecka. Po wielu regałach plastikowych gadżetów znajduje się półka z drewnianymi zabawkami. Wyglądają solidnie i kolorowo. Jakie są dodatkowe zalety wyboru zabawek drewnianych dla naszych Milusińskich?

Wiek

Zabawki drewniane produkowane są dla dzieci w każdym przedziale wiekowym. Już niemowlaki mogą zacząć obcować z drewnem chociażby dzięki drewnianym gryzakom. Należy zaznaczyć, że są dla maleństwa całkowicie bezpieczne. Starsze dzieci również znajdą zabawki z drewna na miarę swoich potrzeb. Dorośli również niejednokrotnie ćwiczą pamięć i zdolność logicznego myślenia na drewnianych układankach czy innych grach. 

Bezpieczeństwo

Ochrona zdrowia i życia naszych dzieci to kwestia pierwszorzędna. Każda dopuszczona do sprzedaży zabawka drewniana przechodzi wiele testów i musi spełnić szereg norm bezpieczeństwa zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży. Drewniane zabawki są całkowicie bezpieczne dla naszych dzieci. Mają łagodnie zakończone krawędzie, są trwałe i wytrzymałe.

Różnorodność

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama zabawek produkowanych z drewna. Można wręcz powiedzieć, że drewno wraca do łask wypierając plastik. Z roku na rok zainteresowanie zabawkami drewnianymi wzrasta. Odnaleźć możemy samoloty, auta, układanki, marionetki, kolejki, nawlekanki, pchacze, wózki skończywszy na drewnianym kalejdoskopie. Zabawki mogą zainteresować nawet osoby dorosłe. 

Nauka

Połączenie zabawy z edukacją to duet idealny. Każdy rodzic pragnie prawidłowego rozwoju swojego dziecka. Zabawki drewniane to świetna metoda na rozwój zdolności manualnych i logicznych. Dla przykładu, układanki drewniane rozwijają wyobraźnię i ćwiczą logiczne myślenie. 

Ekologia

Plastik i wszelkie inne tworzywa sztuczne zanieczyszczają środowisko. Dbanie o ekologię powinno stać się obowiązkiem każdego człowieka. Niszcząc planetę, niszczymy nasz własny dom. Zabawki drewniane to piękny ukłon w stronę matki ziemi. Ograniczając produkcję plastiku przyczyniamy się w znacznym stopniu do ochrony środowiska naturalnego. Co więcej, drewno uczy nasze dzieci od najmłodszych lat szacunku i miłości do natury. 

Jak powstają zabawki z drewna?

Najlepszym surowcem do produkcji zabawek drewnianych są drzewa liściaste. Drzewo musi być odpowiednio dosuszone. Wysuszone drewno tnie się na odpowiednią długość , hebluje w celu nadania zamierzonego kształtu. Wycina się potrzebne do zabawek elementy, łączy a na końcu maluje atestowanymi farbami. Bardzo często czynności te wykonywane są pracą ludzkich rąk.

Higiena zabawek z drewna

Każda zabawka z drewna jest ładna, kiedy jest czysta. Rodzice jednak wiedzą, że utrzymanie czystości przy dzieciach sprawą prostą nie jest. Drewno wymaga więcej uwagi niż plastik. Zabawki myje się pod letnią wodą z mydłem lub preparatem używanym do kąpieli dziecka. Następnie porządnie osusza bez użycia grzejnika czy suszarki, ponieważ zabawka może popękać.

Zabawki z drewna przechodzą bez wątpienia okres odrodzenia. Kochają je dzieci, kochają je dorośli. Dzieci za świetną zabawę, dorośli za rozwój intelektualny swoich dzieci. Kocha je natura, za naturalność i szacunek. Zabawki z drewna to najlepsze, co możesz sprawić swojemu dziecku. Jeśli zdecydujesz się na zakup zabawek z drewna po raz pierwszy, na pewno nie będziesz żałował, a twoje dzieci zapragną ich znacznie więcej.

Materiał partnera