Wakacje za grosze – jak to zrobić?

Warto poczytać w internecie, jakie miejsca, jakie środki transportu polecają miejscowi i ludzie, którzy podróżowali tam wcześniej, gdzie jeść i kupować, by nie przepłacać. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

O podróżowaniu marzy skrycie wiele osób. Dalekie kraje, walizki oklejone nalepkami z całego świata, pokazy slajdów ze zdjęciami z najdalszych zakątków globu… Te marzenia jednak najczęściej rozbijają się o pieniądze. Okazuje się jednak, że przy rozsądnym planowaniu nawet mało imponujący budżet może się okazać wystarczający! Jak to możliwe? Oto kilka złotych zasad.

Planuj z wyprzedzeniem…

Najtańsze bilety lotnicze i noclegi udaje się upolować z bardzo dużym wyprzedzeniem. O tanich wakacjach warto więc pomyśleć z dużym, kilkumiesięcznym zapasem. Warto już dużo wcześniej przeglądać oferty serwisów takich jak Fru.pl i być na bieżąco z aktualnymi promocjami. Jeśli interesuje Was jakiś szczególny kierunek, warto zainteresować się tzw. alarmami cenowymi. Wystarczy podać swój adres e-mail, by otrzymywać najnowsze informacje o promocjach dotyczących tej destynacji.

… lub poluj na last-minute

Co, jeśli Wasz tryb pracy i życia nie pozwala na długoterminowe planowanie? Warto wtedy polować na tanie loty  w ofercie last-minute. Często zdarza się tak, że przewoźnicy w przeddzień wylotu sprzedają bilety w śmiesznie niskich cenach – po prostu opłaca im się to bardziej niż gdyby nie sprzedali ich w ogóle. Tu jednak należy liczyć się z tym, że i cel podróży będzie nam nieznany do ostatniej chwili. Trudno bowiem przewidzieć, czy uda nam się zapolować na wymarzony bilet na Kanary czy do Tajlandii, a nie na przykład do Włoch czy do Dubaju… Grunt to być spontanicznym!

Nocuj za darmo

Tanie loty już zarezerwowane? Czas pomyśleć, jak za bezcen przespać się w miejscu, do którego się wybieracie! Tu wielu z Was zapewne popuka się w czoło – jak to, nocleg za darmo? Otóż jak najbardziej. Kilka lat temu ludzkość wymyśliła bowiem wspaniały wynalazek, jakim jest CouchSurfing. To internetowa społeczność ludzi z całego świata, otwartych na poznawanie nowych ludzi i ich kultur, którzy nie boją się przyjąć podróżnych pod swój dach na noc lub kilka nocy. Zupełnie za darmo – chyba że jako zapłatę potraktować tu drobny upominek dla gospodarzy, wspólne gotowanie potraw z naszego kraju czy naukę podstawowych zwrotów w naszym języku. To fantastyczna przygoda – warto spróbować!

Przygotuj się do wyprawy

To banał, ale nie wszyscy o nim pamiętają – podróżowanie okazuje się dużo tańsze (i prostsze!), gdy dokładnie wcześniej wybadamy miejsce, do którego się wybieramy. Warto poczytać w internecie, jakie miejsca, jakie środki transportu polecają miejscowi i ludzie, którzy podróżowali tam wcześniej, gdzie jeść i kupować, by nie przepłacać itd., itd. W ten sposób można też zaoszczędzić na przewodniku turystycznym – wiele ciekawostek kryje się właśnie w internecie.

Powodzenia! 🙂

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wrocław hotel

Najlepszy hotel we Wrocławiu? Podpowiadamy, jak go znaleźć

Wrocław to miasto zdecydowanie warte odwiedzenia. Stolica Dolnego Śląska to idealne miejsce zwłaszcza na rodzinną …