kosz mojżeszowy
Kosz mojżeszowy możemy nabyć osobno lub w zestawie z różnego rodzaju akcesoriami | fot.: materiał partnera

Kosz mojżeszowy dla dziecka — jakie zalety posiada? Sprawdzamy!

Naturalny i przewiewny kosz mojżeszowy będzie idealnym wyborem dla niemowląt. Mobilne i lekkie miejsce do spania dla Twojego dziecka na pierwsze miesiące życia zapewni mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Zachęcamy do zakupu naturalnego kosza mojżeszowego — przeczytaj więcej o jego zaletach tego ponadczasowego i komfortowego rozwiązania dla dziecka!

Kosz mojżeszowy idealny dla niemowląt

Kosze Mojżesza są dedykowanie głównie dzieciom do 6 miesiąca życia, czyli w czasie kiedy niemowlę leży, a jeszcze samo się nie podnosi, a tym bardziej nie wstaje. Pierwsze miesiące życia są już bardzo ważne dla kształtującej się budowy ciała oraz poczucia bezpieczeństwa psychicznego dziecka. Kosz mojżeszowy to bardzo naturalne i komfortowe dla dziecka rozwiązanie. Dziecko po przyjściu na świat wciąż lubi ze wszystkich otulające przestrzenie, a koc Mojżesza i odpowiednie prześcieradełka są w stanie to zapewnić. Przytulny kosz daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i jest również wygodny dla opiekunów.

Kosz mojżeszowy — spokojny sen Twojego dziecka

Kosz mojżeszowy  otula dziecko z każdej prawie strony, więc daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i schronienia. Przez to, że nie ma belek jak drewniane łóżeczko nie istnieje ryzyko, że dziecko włoży jakoś niefortunnie rączkę między szczebelki. Nie ma też ryzyka, że nasze dziecko z jeszcze słabo skoordynowanymi ruchami uderzy się w główkę twardymi elementami drewnianego łóżeczka ze szczebelkami. Kosz mojżeszowy możemy zabierać ze sobą i przenosić z miejsca na miejsce, jednak ze względów bezpieczeństwa nie nosimy kosza z dzieckiem wewnątrz! Kosz mojżeszowy jest lekki i łatwy do przenoszenia, zatem możemy spędzać czas z niemowlakiem, np. na plaży, działce rekreacyjnej czy w ogrodzie, a dziecku przez cały ten czas zapewnimy naturalny komfort. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że dziecko może mieć swoją przestrzeń do spania także w dzień w innych okolicznościach, co na pewno nie jest możliwe z dużym i ciężkim łóżeczkiem, za którymi zresztą wiele dzieci nie przepada.

Pościel i inne akcesoria do kosza mojżeszowego

Kosz mojżeszowy możemy nabyć osobno lub w zestawie z różnego rodzaju akcesoriami. Niektóre z nich są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał, inne możemy sobie odpuścić, jeśli posiadamy inne zadowalające alternatywy. Głównym i atrakcyjnym doposażeniem do kosza mojżeszowego są:

  • Stojak na kosz mojżeszowy —  Stabilny stojak do kosza mojżeszowego zamieni przenośny kosz w stabilne miejsce do spania. Dodatkowo ze względu na gabaryty i lekkość (w porównaniu ze zwykłym, drewnianym łóżkiem), możemy przenosić konstrukcję z miejsca na miejsce. Kosz mojżeszowy ze stojakiem staje się również świetnym miejsce do karmienia naszego maluszka.
  • Kołyska do kosza Mojżesza — Bujany stojak na kosz mojżeszowy doskonale zamieni całość w kołyskę, która uspokoi dziecko przed snem. Stanowi też atrakcyjny gadżet, dzięki, któremu dziecko w koszu znajduje się na bardziej komfortowej wysokości dla opiekunów i jest w nim jeszcze bardziej bezpieczne. Musimy pamiętać, że dziecko, które już samo siada może wypaść z kosza, a poza brzegami kosza nie ma dużej ochrony. Jednak na szczęście zarówno rozmiar kosza jak i zalecenia są takie, że kosze mojżeszowe stosujemy tylko dla niemowląt.
  • Pościel do kosza mojżeszowego — W dobrych sklepach z wyposażeniem dla dzieci znajdziemy specjalnie zaprojektowane pościele do kosza mojżeszowego. Będą specjalnie wyprofilowane, dzięki czemu nadmiar pościeli czy prześcieradła nie będzie leżał w koszu. Wszystko idealnie dopasowane stworzy harmonijną i komfortową całość.

Materiał partnera