Opalanie nóg
Jeśli opalasz nogi w promieniach słońca, najważniejsza jest skuteczna ochrona. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak szybko opalić nogi i nie zaszkodzić skórze?

Wkrótce wielkie wyjście, krótka sukienka gotowa, ale Twoje nogi są blade jak ściana? Możesz założyć rajstopy, ale co zrobić jeśli jest na nie po prostu za gorąco? Poznaj 5 sposobów na szybkie opalenie nóg, aby zachwycać piękną, zdrową i muśniętą słońcem skórę.

I sposób na szybkie opalenie nóg – solarium

Niestety promienie UV szybko niszczą skórę, dlatego korzystanie z solarium nie jest zbyt korzystnym rozwiązaniem. Jeśli jednak jesteś zdecydowana na taki krok, posmaruj się dokładnie kremem z filtrem. Możesz zastosować preparaty, które przyspieszają opalanie, a jednocześnie chronią skórę przed poparzeniem. Pierwsza wizyta (ani każda kolejna) nie powinna być zbyt długa. Poinformuj obsługę o tym, że pierwszy raz od dłuższego czasu korzystasz z solarium i poradź się, jaki czas opalania rekomenduje. Stosunkową nowością w Polsce są solaria natryskowe – to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie na szybką opaleniznę, bo nie wystawiasz skóry na działanie promieni UV, ale zostajesz spryskana trwałym środkiem brązującym skórę.

II sposób szybkie opalenie nóg – samoopalacze i kremy brązujące

Nakładanie samoopalacza powinno być przede wszystkim dokładne. Przed aplikacją zapoznaj się z zaleceniami producenta – to ważne, ponieważ źle nałożony krem pozostawi nieestetyczne zacieki. Przed zastosowaniem samoopalacza, dzień wcześniej wykonaj peeling nóg i zadbaj o ich nawilżenie. Na odpowiednio przygotowaną skórę nałóż samoopalacz bardzo dokładnie rozsmarowując go na całej powierzchni nóg. Pamiętaj, że finalny efekt będzie widoczny dzień później. Po zabiegu koniecznie umyj mydłem dłonie.

Piękne nogi
Nie spędzaj zbyt dużo czasu na słońcu i unikaj opalania się w godzinach od 11 do 15. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

III sposób na szybkie opalenie nóg – słońce

Jeśli opalasz nogi w promieniach słońca, najważniejsza jest skuteczna ochrona. Możesz stosować balsamy, kremy lub olejki przyspieszające opalanie, ale pamiętaj, aby podczas pierwszej kąpieli słonecznej zastosować odpowiednio wysoki filtr. Osoby o jasnej skórze powinny sięgnąć po co najmniej SPF30, osoby o ciemnej karnacji mogą zastosować filtr SPF20. Nie spędzaj zbyt dużo czasu na słońcu i unikaj opalania się w godzinach od 11 do 15, kiedy słońce świeci najmocniej – promienie są szkodliwe dla skóry i mogą powodować jej przedwczesne starzenie. Sprawdź też koniecznie, czy Twój krem do opalania posiada filtry UVB i UVA.

Gładkie nogi
Rajstopy w sprayu to świetna alternatywa dla tradycyjnych rajstop. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

IV sposób na szybkie opalenie nóg – zastosowanie rajstop w sprayu

Rajstopy w sprayu to świetna alternatywa dla tradycyjnych rajstop. O tym, jak dokładnie je stosować przeczytasz w tym artykule: Jak szybko opalić nogi. Przed ich zastosowaniem dokładnie wydepiluj nogi i wykonaj peeling złuszczający delikatnie naskórek. Rajstopy w sprayu działają podobnie jak podkład do twarzy, więc nie tylko nadają skórze ładny odcień, ale pozwalają zatuszować drobne mankamenty, takie jak popękane naczynka czy drobne sińce. Są więc doskonałym rozwiązaniem na pierwsze ciepłe dni oraz na specjalne okazje, takie jak wesele, studniówka czy inna ważna uroczystość, podczas której chcesz wyglądać perfekcyjnie. Koniecznie wypróbuj!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

słońce lato opalanie

Przygotuj się na działanie słońca

Słońce przyśpiesza starzenie się skóry, a jego nadmiar może być niebezpieczny dla zdrowia. Jednak większość …