atrakcje dla dzieci
Mali urlopowicze często narzekają na nudę, są niezbyt skorzy do długiego zwiedzania, a do tego mają swoje pory posiłków i odpoczynku, które rodzice muszą uwzględnić w planach podróży | fot.: Fotolia

Mazowsze: najciekawsze atrakcje dla dzieci na wakacje

Wakacje przez tobą i szukasz ciekawych pomysłów na spędzenie ich z dziećmi na Mazowszu? Koniecznie sprawdź nasze najciekawsze propozycje dla młodszych i starszych pociech.

Nie da się ukryć, że urlop z dzieckiem to nie taka prosta sprawa. Mali urlopowicze często narzekają na nudę, są niezbyt skorzy do długiego zwiedzania, a do tego mają swoje pory posiłków i odpoczynku, które rodzice muszą uwzględnić w planach podróży. Wyjazd z dziećmi przestaje być jedynie urlopem, a staje się wyprawą wymagającą odpowiedniego przygotowania i animacji rozrywki. Jeśli jedziemy nad morze lub jezioro sytuacja jest nieco prostsza, gdyż piasek i woda na dłużej zajmują dzieci. Co jednak zrobić, gdy nie mamy takich możliwości, a chcemy zapewnić dziecku rozrywkę na miejscu? Okazuje się, że województwo mazowieckie oferuje swoim najmłodszym mieszkańcom sporo ciekawych pomysłów.

Atrakcje dla małych i dużych

Jak zabawić niemowlaka i zainteresować starszaka, a najlepiej obie te czynności wykonać jednocześnie? Przede wszystkim należy wybrać miejsce zgodnie z wiekiem naszego dziecka i jego możliwościami. Warto również, by było one zgodne z upodobaniami naszych pociech. Dlatego nasze propozycje pogrupowaliśmy w zależności od ich charakteru.

Natura i agroturystyka Mazowsza dla najmłodszych

Naturalne krajobrazy i towarzystwo zwierząt to uniwersalna rozrywka, która przypadnie do gustu zarówno niemowlakom, jak i starszym dzieciom. Większość miejsc pozwala spędzić czas poza zgiełkiem wielkiego miasta i odpocząć na łonie natury.

Mikrokosmos – park rozrywki o charakterze naukowym. Znajdziemy w nim realistycznie wykonane rzeźby przeróżnych organizmów w dużym rozmiarze, co będzie świetną okazją pokazania dziecku również żyjątek niewidzialnych ludzkim okiem. Dodatkową atrakcją jest możliwość obejrzenia różnych żywych ptaków (papugi, łabędzie, bażanty). Piękna, zielona sceneria pozwala odpocząć i ukoić nerwy.

Park rozrywki Mikrokosmos
Park Mikrokosmos, to tematyczny ogród edukacyjno-rozrywkowy, który jako pierwszy na świecie dał oczom zwiedzających niezwykle realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmów, wykonanych z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną | fot.: Adam “Dziadek59” Maś… [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

ZOO Safari Borysew – punkt konieczny dla każdego rodzica. Dzieci od lat kochają zoo i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. ZOO Safari Borysew ma jednak przewagę nad podobnymi obiektami, gdyż do dyspozycji dzieci poza oglądaniem zwierząt oddana jest Figlarnia, czyli strefa zabaw. Jeśli nasze pociechy znudzą się poznawaniem świata zwierząt mogą tam rozładować energię i wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach oraz innych tego typu atrakcjach. Świetne połączenie zoo z parkiem rozrywki.

ZOO Safari Borysew 
ZOO Safari Borysew – punkt konieczny dla każdego rodzica | fot.: Fotolia

Agroturystyka – świetna baza wypadowa dla całych rodzin. Województwo mazowieckie oferuje wiele takich obiektów na swoim terenie, a każdy jest na swój sposób unikatowy. Jeśli chcesz zabrać dzieci na kilka dni na łono natury, gdzie nie grozi im nuda, a do tego na miejscu są noclegi, wyżywienie i zdrowe, domowe posiłki to agroturystyka jest najlepszym wyborem. Spokój i cisza oraz bezpieczna dla dziecka przestrzeń sprawi, że i ty odpoczniesz i naładujesz akumulatory.

Mazowieckie Sioło Julianówka – to ciekawy kompleks, oferujący nocleg w domkach jednorodzinnych, zagrodę ze zwierzątkami dla najmłodszych oraz plac zabaw. Na terenie obiektu znajdziemy również Polanę Biesiadną, na której możemy zorganizować grilla , wyposażoną w zaplecze kuchenne, stoły i ławy. Nie jest to jednak kameralny obiekt agroturystyczny dla niewielkiej grupy odwiedzających.

Sport, zabawa i rozrywka dla dzieci na wakacje

Dla tych, którzy wolą nieco bardziej aktywną rozrywkę, idealnym rozwiązaniem będą wszelakie parki rozrywki dla najmłodszych.

Wodna kraina – rodzinny park rozrywki. Genialne połączenie typowego parku rozrywki (mini zoo, zjeżdżalnie, dmuchańce) z parkiem wodnym. Do dyspozycji odwiedzających jest bezpieczne kąpielisko dedykowane rodzinom z dziećmi, piaszczyste plaże i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Czas spędzony tam na pewno da wiele radości nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. To świetny pomysł na jednodniowy wypad, gdy nie dysponujemy czasem lub budżetem na kilkudniowy pobyt nad jeziorem czy morzem.

Farma iluzji – kolejny park edukacji i rozrywki dla całej rodziny, oferujący całe spektrum atrakcji. Place zabaw, karuzele, kolejki, moc rozrywki związanej z iluzją (gabinet luster, tunel zapomnienia), park linowy, minigolf, otwarty basen i wiele, wiele innych. Jest to ciekawy pomysł na cały dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Farma Iluzji
Farma Iluzji | fot.: Konrad Wąsik [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]
Park rozrywki JULINEK – to wyjątkowy park linowy. Znajdziemy w nim również strefę dmuchańców oraz animatorki, które zdejmą z nas nieco ciężar wymyślania kolejnych atrakcji dla małego podróżnika. Na terenie parku znajdziemy również minigolfa oraz tor rajdowy i plac zabaw dla najmłodszych. Niewątpliwym atutem jest mała odległość od Warszawy (około 30 km).

Mazowsze dla dzieci na wakacje

Jak widać nawet nie wyjeżdżając na urlop daleko można ciekawie zorganizować czas dzieciom. Wiele ofert wakacyjnych poza świetną zabawą dostarczy naszym maluchom również walorów edukacyjnych, a nam nie zrujnuje portfela tak, jak wczasy w popularnych kurortach. Warto zatem docenić uroki Mazowsza i pokazać dzieciom, że mogą być tu równie szczęśliwe i spełnione.

KPI