Auto w leasingu
W leasingu EasyDrive nie płacimy za cały samochód, ale spłacamy jedynie równowartość spodziewanej utraty wartości pojazdu w czasie trwania umowy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kalkulator leasingowy – sprawdź, ile zapłacisz!

Leasing zdaje się być najkorzystniejszym sposobem finansowania auta. Stosunkowo niskie raty oraz możliwość odliczeń od podatku (w przypadku przedsiębiorców) to czynniki, które decydują o jego atrakcyjności. Czy zatem rozwiązanie to może być jeszcze bardziej korzystne? Okazuje się, że tak.

Leasing z niskimi ratami – czym jest?

Wszystko dzięki stosunkowo nowemu produktowi na rynku, czyli tzw. leasingowi z rynkową wartością końcową. To rozwiązanie, dzięki któremu miesięczne raty mogą być nawet dwa razy niższe, w porównaniu z ratami klasycznego leasingu. Jak bardzo niskie, pokaże nam kalkulator leasingowy. Jest to aplikacja online, którą z łatwością znajdziemy na wielu stronach internetowych z porównywarkami ofert leasingu, a także na stronach internetowych poszczególnych marek samochodów.

Kalkulator leasingowy na przykładzie Volkswagena Polo

Przekonajmy się zatem, jak niska może być rata leasingu na przykładzie lubianego i popularnego Volkswagena Polo. Nie jest to zbyt drogie auto. Jego wersja podstawowa kosztuje 39 900 zł. Co więcej, Polo, jak i inne modele marki, jest oferowany w ramach Leasingu EasyDrive, czyli leasingu z rynkową wartością końcową. Odwiedzamy stronę – czeka tam już na nas kalkulator Volkswagen Financial Services. Zaczynamy więc zabawę.

Kalkulator leasingowy w praktyce – podejście pierwsze

Załóżmy, że na początku zależy nam na jak najniższej możliwej racie. Na kalkulatorze leasingu samochodowego (którego obsługa – dodajmy – jest intuicyjna) ustawiamy więc parametry tak, aby możliwie jak najbardziej obniżyć wysokość raty, a mianowicie:

  • wydłużamy maksymalnie okres leasingowania – do 48 miesięcy,
  • nie przesadzamy z rocznym limitem kilometrów – 20 tys. w zupełności wystarczy,
  • deklarujemy najwyższą wpłatę własną – w wysokości 30%.

Od razu mamy wgląd w wynik obliczeń kalkulatora leasingowego. Rata wynosi 263 zł, czyli tyle, ile niektórzy płacą za abonament telefoniczny + telewizję + dostęp do Internetu. W tym wypadku zaś, za niecałe 300 zł miesięcznie dostajemy w użytkowanie nowy samochód.

Kalkulator leasingowy w praktyce – opcja nr 2

Zobaczmy, co się stanie, jeśli na kalkulatorze leasingu wpłatę własną ustawimy na poziomie 0%. To oczywiste – rata podskoczy. Przy zerowym wkładzie własnym wyniesie 489 zł miesięcznie. Dokładnie za taką kwotę możemy cieszyć się użytkowaniem zupełnie nowego Volkswagena Polo. Prawda, że to nadal niewiele?

Dlaczego raty są tak niskie?

Otóż w leasingu EasyDrive nie płacimy za cały samochód, ale spłacamy jedynie równowartość spodziewanej utraty wartości pojazdu w czasie trwania umowy. Pozwala to znacznie obniżyć miesięczne raty, co udowodniliśmy dzięki kalkulatorowi leasingu. Na koniec zaś, podobnie jak w przypadku tradycyjnego leasingu, możemy auto wykupić lub oddać leasingodawcy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

uścisk dłoni przy zakupie samochodu

Czy w dobie pandemii warto kupić nowy samochód?

Nowe samochody sprzedawane są w Polsce coraz częściej. Nic dziwnego, bowiem Polacy z roku na …