dziecko idące z plecakiem do szkoły
Plecak szkolny dla pierwszoklasisty jest nieodłącznym elementem jego szkolnej wyprawki | fot.: materiał partnera

Plecak dla pierwszoklasisty- jaki wybrać?

Czas ucieka bardzo szybko i ani się oglądniemy, a nasze maluszki stają się pierwszoklasistami! Jednym z ważniejszych wyborów, przed jakim stają rodzice jest wybór plecaka. To bardzo ważna decyzja, bo plecak będzie towarzyszył mu każdego dnia. Jaki plecak sprawdzi się najlepiej i jak wybrać ten najbardziej odpowiedni?

Dobry plecak- czyli jaki?

Plecak szkolny dla pierwszoklasisty jest nieodłącznym elementem jego szkolnej wyprawki. Powinien mieć usztywnioną konstrukcję, być lekki i poręczny, a do tego wygodny dla malucha. Warto zwrócić uwagę także na jego trwałość, by nie trzeba było wymieniać go co miesiąc. Dobrze zaprojektowany plecak nie powoduje uczucia zmęczenia ani przesilenia pleców, nie wpływa też negatywnie na zdrowie dziecięcego kręgosłupa. Wzmacniana konstrukcja pozwala na wygodne użytkowanie.

Bardzo ważna jest możliwość regulacji szelek plecaka, które można dobrać do sylwetki dziecka. Plecak powinien przylegać do ciała, bo tylko wtedy plecy są dobrze podparte. Dzieci w pierwszej klasie noszą na plecach naprawdę sporo książek i zeszytów, dlatego tak ważne jest, by sam plecak był lekki i poręczny. Ważnym aspektem jest także sam wygląd plecaka i to, czy podoba się on małemu uczniowi.

Dodatkowe wyposażenie plecaka dla pierwszoklasisty

Ważnym wyposażeniem każdego plecaka są elementy odblaskowe. Odblaski podnoszą poziom bezpieczeństwa dziecka, sprawiają, że staje się ono lepiej widoczne na drodze. Kupując plecak, warto upewnić się, że posiada on certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo dla kręgosłupa dziecka. To naprawdę ważne, bo noszenie na plecach książek i zeszytów w nieprawidłowo zaprojektowanym plecaku może skutkować poważnymi wadami i zwyrodnieniami kręgosłupa w późniejszych latach. Nie bez znaczenia pozostaje także system zapięć poszczególnych kieszeni czy np. obecność stelaża i kółeczek, ułatwiających korzystanie z plecaka. 

Plecaki dla pierwszoklasisty

W ofercie sklepu nos-to.pl znajduje się bogata baza plecaków zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców. Cechują się doskonałym usztywnieniem i wyprofilowaniem tyłu, co zapewnia idealne dopasowanie do kręgosłupa i sylwetki dziecka. Każdy plecak zdobiony jest ciekawym wzorem, który z pewnością przypadnie do gustu małemu uczniowi. W ofercie znajdują się plecaki zarówno dla maluchów, zdobione motywami z ulubionych kreskówek, jak i dla nieco starszych latorośli, w odrobinę bardziej stonowanych barwach. Wszystkie plecaki posiadają atesty poświadczające ich wysoką jakość i doskonałą ergonomię. Dla każdego coś dobrego!

Materiał partnera

Sprawdź także

trening umiejętności społecznych

Na czym polega trening umiejętności społecznych?

Czym są umiejętności społeczne? Umiejętności społeczne są dla nas fundamentem skutecznego funkcjonowania w społeczeństwie, a …