biustonosz samonośny
Close-up portrait of her she nice-looking attractive lovely gorgeous, fascinating straight-haired girl wearing bra clean clear skin isolated over gray pastel color background

Biustonosz samonośny – świetna inwestycja czy niepotrzebny wydatek?

Wybieranie bielizny potrafi być niekiedy dosyć problematyczne. Obecnie pojawiło się tak wiele ciekawych modeli, że ciężko znaleźć najlepszy. Sporym zainteresowaniem cieszą się biustonosze samonośne, aczkolwiek wiele kobiet obawia się ich zakupu. Do jakich stylizacji będą pasować?

Idealne rozwiązanie do odważnych kreacji

Sukienki z odkrytymi plecami, wydekoltowane bluzki, czy też mocno wycięte topy – ubrania te sprawiają, że wygląda się bardzo seksownie i pociągająco. Niestety wystająca spod nich bielizna potrafi skutecznie zepsuć cały efekt. W takim przypadku świetnie się sprawdzi biustonosz samonośny, gdyż jest praktycznie niewidoczny. Wykonano go z dwóch samoprzylepnych miseczek, które połączono sznurkiem. Został więc pozbawiony ramiączek i dolnego pasa, jaki otacza talię. To wbrew pozorom bielizna wielorazowego użytku, aczkolwiek trzeba dbać o jej odpowiednie czyszczenie i przechowywanie. Biustonosz samonośny nie może zostać wrzucony do pralki, dozwolone jest tylko delikatne pranie ręczne, za pomocą wody i mydła. Kiedy wyschnie, należy nałożyć na niego ochronki i odłożyć do pudełka. Wycieranie ręcznikiem potrafi bowiem uszkodzić samoprzylepny silikon.

Spora część kobiet ma pewne wątpliwości, czy taka bielizna sprawdzi się w przypadku cięższego biustu lub intensywniejszej aktywności. Biustonosze samonośne świetnie spełniają swoją funkcję w każdych warunkach, aczkolwiek trzeba nauczyć się je prawidłowo zakładać. Zapobiegnie to przemieszczaniu się poszczególnych elementów oraz potencjalnemu odklejeniu.

Jak nakłada się biustonosz samonośny?

Przede wszystkim skóra powinna najpierw zostać umyta i wysuszona. Nie należy nakładać na nią żadnych kosmetyków, aby jej nie natłuszczać. Następnie usuwa się z bielizny nakładkę zabezpieczającą i odkłada do pudełka, gdyż zostanie wykorzystana później. Kolejny krok to rozluźnienie sznurka, co pozwala na wygodną aplikację. Trzeba zebrać w dłoni całą pierś i nałożyć ją na miseczkę, po czym powtórzyć to po drugiej stronie. Teraz przyciska się biustonosz samonośny do ciała i wiąże sznurówkę w taki sposób, by dobrze zebrać biust i przybliżyć do siebie obie piersi. Na początku może być ciężko się do tego przyzwyczaić, ale z czasem nabiera się wprawy i czynność ta nie stanowi najmniejszego problemu. Jeżeli pragnie się jeszcze lepszego efektu, najlepiej zdecydować się na model push-up. Bardzo ważną kwestię stanowi także dobranie prawidłowego rozmiaru. Gdy wybierze się za małe miseczki, całość nie będzie się atrakcyjnie prezentowała.

Materiał partnera

Sprawdź także

wygodna i zmysłowa bielizna damska

Wygodna i zmysłowa bielizna damska

Zmysłowa bielizna damska musi być przede wszystkim wygodna, dlatego niezależnie od tego, czy szukasz czegoś dla …