Nowe tło Wiadomości
Zmiana tła w Wiadomościach budzi żywe zainteresowanie widzów | fot.: kadr z YouTube/Kura TV

Nowe tło „Wiadomości” z Zamkiem Królewskim

Roszady w mediach dotyczą nie tylko zmian personalnych, ale również scenografii programów. Z tła serwisu zniknął Pałac Kultury i Nauki, a jego miejsce zajęła królewska rezydencja. Od 12 stycznia program ma nową szefową, którą została Marzena Paczuska, niegdyś zastępczyni Jacka Karnowskiego. W roli głównego prowadzącego nie zobaczymy też Piotra Kraśki, którego zastąpił Krzysztof Ziemiec.

Zmiany dotykają także kwestii symbolicznych, co kilka dni temu zapowiedział na koncie twitter nowy szef TVP, Jacek Kurski. „(…) zamiast pałacu im. Stalina – Zamek Królewski w Warszawie”, poinformował internautów i tak też się stało.

kurski-tlo
Nowe tło, przedstawiające zamkową Wieżę Zegarową, pojawiło się w niedzielnym wydaniu serwisu i zastąpiło kontrowersyjny Pałac Kultury – urbanistyczną submarkę Warszawy, ale i dar Stalina, który nie u wszystkich wywołuje pozytywne emocje. Wielu mieszkańców stolicy do dziś popiera postulat Radosława Sikorskiego, który był zwolennikiem zburzenia budynku.

Odświeżona scenografia prezentuje obiekt, który jest jednym z najbardziej oczywistych symboli Warszawy, ale i współczesnym Feniksem przywołującym odrodzenie całej powojennej Polski.
Uważni telewidzowie dostrzegą jednak pewien zgrzyt w nowej wizualizacji, która nie jest panoramą miasta widoczną ze szczytu Zamku Królewskiego, ale… najzwyczajniej starym tłem, z którego zniknął Pałac Kultury, przez co widok nie jest zbyt realistyczny. Tarcza zamkowego zegara jest też nieco mniej czytelna niż kontrastowy mechanizm na szczycie Pałacu. Czyżby receptą na tło idealne okazała się Warszawska Syrenka?

ana

Sprawdź także

rodzina oglądająca telewizor

Telewizja solo czy w pakiecie? – najlepszy wybór

Dostęp do usług telewizyjnych i internetowych to dziś oczywisty standard. By móc jednak z nich …