Materac SleepMed – w służbie Twojego snu

Mało kto zdaje sobie sprawę z kolosalnego wpływu podłoża snu na jakość życia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dobór materaca i jego znaczenie dla kondycji całego organizmu to temat wciąż obcy dla wielu ludzi. Mało kto zdaje sobie sprawę z kolosalnego wpływu podłoża snu na jakość życia. Rodzaj materaca ma znaczenie nie tylko dla sfery fizycznej ciała, lecz długofalowo oddziałuje również na kondycję psychiczną.

Jak materac wpływa na samopoczucie

Jednym z podstawowych zadań materaca jest wspieranie ciała podczas snu niezależnie od sposobu, w jaki układa się sylwetka. Aby zrealizować tę misję jak najlepiej, nowoczesne produkty wyposaża się we wkłady z pianek wysoko- i termoelastycznych, które dzięki swoim właściwościom mogą pracować punktowo, dostosowując tym samym swój kształt do anatomicznych krzywizn użytkownika. Zapewnia to optymalne podparcie kręgosłupa i pozwala na rozluźnienie ciała – jest to warunek konieczny do prawidłowej regeneracji organizmu. Jeśli sylwetka nie będzie spoczywała wygodnie na materacu, o poranku zamiast zastrzyku energii, pojawi się ból i napięcie mięśni. Dopiero w pełni wypoczęte ciało pozwala odczuć tak pożądaną dawkę motywacji, a także chęci do działania, które przekładają się na kreatywność i produktywność w pracy, pozwalając odnieść zawodowy sukces.

Skutki zaburzonej higieny snu

Brak zdrowego i efektywnego wypoczynku bardzo szybko odbija się nie tylko na jakości wykonywanych zadań, ale też na samopoczuciu i kondycji organizmu. Niedobór snu prowadzi między innymi do obniżenia „wydajności” ciała, w związku z czym spada tempo przemiany materii – efekty widoczne są bardzo szybko w postaci powstających tu i ówdzie boczków. To spowolnienie dotyczy też innych układów, choćby hormonalnego. Bardzo często u osób, które nie dosypiają zauważa się odchylenia w ilości wydzielanych hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu i sytości – ci, którzy nie wypoczywają dostatecznie dobrze, w ciągu dnia zjadają więcej. Inną dolegliwością związaną bezpośrednio z mało efektywnym wypoczynkiem jest zwiększający się poziom kortyzolu nazywanego potocznie hormonem stresu. Jego wysokie stężenie w organizmie skutkuje na przykład bezsennością, która przekłada się potem na obniżenie nastroju, a czasem nawet depresję.

Na to trzeba zwrócić uwagę przy wyborze materaca

Wszystkie te czynniki potwierdzają tylko jak istotny jest komfort spania – aby był on jak najwyższy, podczas poszukiwania idealnego materaca warto zwrócić uwagę na takie parametry jak stopień twardości podłoża i rodzaj użytego wypełnienia. W materacach SleepMed stosuje się zaawansowane technicznie wkłady, takie jak pianka termoelastyczna VitaRest, która reaguje na ciepło i ciężar użytkownika, zapamiętując kształt jego ciała, dzięki czemu może idealnie dopasować się do sylwetki. W efekcie zapewnia ona doskonałe podparcie i odciąża kręgosłup. Niewątpliwym atutem produktów SleepMed jest możliwość przekładania poszczególnych warstw pianek, aby uzyskać konfigurację o optymalnym stopniu twardości. Rozwiązanie to umożliwia zmienianie warunków odpoczynku i dostosowywanie ich do zmieniających się potrzeb i preferencji. Równie ważnym aspektem, którego nie można zlekceważyć wybierając materac, jest jego wentylacja – wpływa ona bezpośrednio na czystość i higienę podłoża. Modele marki SleepMed wyposażone są w technologię Airforce, która polega na nacinaniu pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną, przez co ciepło i wilgoć wytwarzane w czasie snu kierowane są prosto do otwartych komór, a z nich bardzo łatwo uchodzą na zewnątrz materaca.

Obliczono, że przeciętny człowiek w ciągu całego swojego życia, aż ⅓ tego czasu spędza w łóżku. Warto więc wybrać wysokiej jakości materac, który pomoże zadbać o to, by każda z przespanych godzin była wykorzystana jak najlepiej i zapewniała maksymalną regenerację – przełoży się to na duży zapas energii i motywacji na kolejny dzień.


Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

duże łoże małżeńskie

Łóżko małżeńskie – na jakie się zdecydować?

Czy wiesz, że przeznaczasz jedną trzecią swojego życia na sen? Oznacza to, że na wybór …