Materac SleepMed – w służbie Twojego snu

Mało kto zdaje sobie sprawę z kolosalnego wpływu podłoża snu na jakość życia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dobór materaca i jego znaczenie dla kondycji całego organizmu to temat wciąż obcy dla wielu ludzi. Mało kto zdaje sobie sprawę z kolosalnego wpływu podłoża snu na jakość życia. Rodzaj materaca ma znaczenie nie tylko dla sfery fizycznej ciała, lecz długofalowo oddziałuje również na kondycję psychiczną.

Jak materac wpływa na samopoczucie

Jednym z podstawowych zadań materaca jest wspieranie ciała podczas snu niezależnie od sposobu, w jaki układa się sylwetka. Aby zrealizować tę misję jak najlepiej, nowoczesne produkty wyposaża się we wkłady z pianek wysoko- i termoelastycznych, które dzięki swoim właściwościom mogą pracować punktowo, dostosowując tym samym swój kształt do anatomicznych krzywizn użytkownika. Zapewnia to optymalne podparcie kręgosłupa i pozwala na rozluźnienie ciała – jest to warunek konieczny do prawidłowej regeneracji organizmu. Jeśli sylwetka nie będzie spoczywała wygodnie na materacu, o poranku zamiast zastrzyku energii, pojawi się ból i napięcie mięśni. Dopiero w pełni wypoczęte ciało pozwala odczuć tak pożądaną dawkę motywacji, a także chęci do działania, które przekładają się na kreatywność i produktywność w pracy, pozwalając odnieść zawodowy sukces.

Skutki zaburzonej higieny snu

Brak zdrowego i efektywnego wypoczynku bardzo szybko odbija się nie tylko na jakości wykonywanych zadań, ale też na samopoczuciu i kondycji organizmu. Niedobór snu prowadzi między innymi do obniżenia „wydajności” ciała, w związku z czym spada tempo przemiany materii – efekty widoczne są bardzo szybko w postaci powstających tu i ówdzie boczków. To spowolnienie dotyczy też innych układów, choćby hormonalnego. Bardzo często u osób, które nie dosypiają zauważa się odchylenia w ilości wydzielanych hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu i sytości – ci, którzy nie wypoczywają dostatecznie dobrze, w ciągu dnia zjadają więcej. Inną dolegliwością związaną bezpośrednio z mało efektywnym wypoczynkiem jest zwiększający się poziom kortyzolu nazywanego potocznie hormonem stresu. Jego wysokie stężenie w organizmie skutkuje na przykład bezsennością, która przekłada się potem na obniżenie nastroju, a czasem nawet depresję.

Na to trzeba zwrócić uwagę przy wyborze materaca

Wszystkie te czynniki potwierdzają tylko jak istotny jest komfort spania – aby był on jak najwyższy, podczas poszukiwania idealnego materaca warto zwrócić uwagę na takie parametry jak stopień twardości podłoża i rodzaj użytego wypełnienia. W materacach SleepMed stosuje się zaawansowane technicznie wkłady, takie jak pianka termoelastyczna VitaRest, która reaguje na ciepło i ciężar użytkownika, zapamiętując kształt jego ciała, dzięki czemu może idealnie dopasować się do sylwetki. W efekcie zapewnia ona doskonałe podparcie i odciąża kręgosłup. Niewątpliwym atutem produktów SleepMed jest możliwość przekładania poszczególnych warstw pianek, aby uzyskać konfigurację o optymalnym stopniu twardości. Rozwiązanie to umożliwia zmienianie warunków odpoczynku i dostosowywanie ich do zmieniających się potrzeb i preferencji. Równie ważnym aspektem, którego nie można zlekceważyć wybierając materac, jest jego wentylacja – wpływa ona bezpośrednio na czystość i higienę podłoża. Modele marki SleepMed wyposażone są w technologię Airforce, która polega na nacinaniu pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną, przez co ciepło i wilgoć wytwarzane w czasie snu kierowane są prosto do otwartych komór, a z nich bardzo łatwo uchodzą na zewnątrz materaca.

Obliczono, że przeciętny człowiek w ciągu całego swojego życia, aż ⅓ tego czasu spędza w łóżku. Warto więc wybrać wysokiej jakości materac, który pomoże zadbać o to, by każda z przespanych godzin była wykorzystana jak najlepiej i zapewniała maksymalną regenerację – przełoży się to na duży zapas energii i motywacji na kolejny dzień.


Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pokrowiec na materac

Czy materac warto dodatkowo zabezpieczyć?

Dobór odpowiedniego materaca to dla wielu osób niemałe wyzwanie. Powinien być wygodny, zapewniać odpowiednie podparcie, …