Damski zegarek – idealny pomysł na prezent!

Każda kobieta lubi biżuterię, a zegarek z pewnością się do niej zalicza. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każda kobieta lubi biżuterię, a zegarek z pewnością się do niej zalicza. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent dla żony, mamy czy siostry, warto rozejrzeć się za tego typu produktem. Na co zwrócić uwagę przy kupnie, by prezent okazał się strzałem w dziesiątkę?

Elegancki, prosty, a może sportowy?

Eleganckie zegarki sprawdzą się świetnie u kobiet pracujących. Modele w delikatne, kobiece wzory z powodzeniem zastąpią biżuterię np. do służbowego stroju.

Najprostsze modele od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Prosty design, wygoda oraz możliwość zmiany paska sprawia, że codziennie zegarek może wyglądać inaczej i idealnie wpasowuje się w daną stylizację. Sprawdzi się świetnie zarówno w sportowych, jak i klasycznych outfitach.

Sportowy zegarek posiada liczne dodatkowe funkcje takie jak pulsometr czy krokomierz, dzięki czemu będzie dobrym wyborem dla kobiet, które uprawiają sport. W zależności od modelu, zegarki tego typu nadają się również do nurkowania (jeśli są wodoszczelne).

Typ mechanizmu

Zegarki możemy podzielić nie tylko ze względu na wygląd, ale także typ mechanizmu, w jaki zostały wyposażone. Wyróżniamy:

  • mechanizm kwarcowy – zyskujący coraz większą popularność ze względu na niską cenę zegarka. Zasilany jest on baterią, działa opierając się na automatyce i jest niezwykle dokładny i punktualny. Nie trzeba go nakręcać, a baterię wymienia się średnio raz na rok;
  • automatyczny – nowsza wersja zegarka mechanicznego. Metoda działania polega na samoistnym nakręcaniu się podczas noszenia zegarka na ręce;
  • mechaniczny – jego mechanizm składa się z wielu malutkich elementów, które idealnie się dopełniają. Siłą motoryczną jest rozprężająca się sprężyna. Aby zegarki mechaniczne działały, należy je nakręcić;
  • zegarki kwarcowe z baterią słoneczną – innymi słowy klasyczne zegarki kwarcowe, wykorzystujące światło do zasilania baterii;
  • zegarki hybrydowe – można powiedzieć, że jest to połączenie klasycznego wyglądu zegarków z niezwykłą funkcjonalnością smartwatchów. Mogą być one zasilane standardową baterią. Wyróżniają się m. in. możliwością konfiguracji za pomocą smartfona (np. zegarki marki Fossil).

Przykładowe modele można obejrzeć na stronie e-zegarek.pl.

Szkiełko – jakie wybrać?

Od szkła tak naprawdę zależy wytrzymałość zegarka. Jeśli jest ono słabej jakości, to szybko ulegnie porysowaniu i całokształt zegarka będzie nieestetyczny. Dobre szkło musi być twarde. Jakie zatem wybrać, by posłużyło jak najdłużej? Zegarek może być wyposażony w szkło szafirowe. Jest ono solidne i twarde. Jednakże mankamentem jest mniejsza wytrzymałość na uderzenia – na tle szkieł mineralnych czy syntetycznych. Warto mieć również na uwadze, że producenci, w trosce o walory estetyczne, pokrywają szkło warstwą antyrefleksyjną, która zmniejsza odbicie światła. Takie rozwiązanie sprawia, że odporność powłoki na zarysowania jest mniejsza, no chyba że powłoka ta jest położona wewnątrz – jednostronnie. Zegarki ze szkłem szafirowym są niestety bardzo drogie.

Z kolei szkło syntetyczne szybko ulega zarysowaniu i jest spotykane najczęściej w najtańszych modelach. Kompromisem pomiędzy kosztownością a jakością jest szkło mineralne. Ma całkiem porządną twardość i spotykane jest w zegarkach ze średniej półki cenowej.

To, jaki zegarek na prezent kupimy, zależy w dużej mierze od naszych możliwości finansowych. Ale któż by oszczędzał na ukochanej kobiecie? 😉

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pastelowy skórzany zegarek różowy

Jak wybrać zegarek na prezent pod choinkę

Zegarek to pomysł na prezent pod choinkę, który co roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzieje …