dwie dojrzałe kobiety sprawdzające godzinę na zegarku jednej z nich
Zastanawiasz się, na której ręce nosi się zegarki damskie? Spieszymy z odpowiedzią, która z pewnością cię zaskoczy. Brzmi ona: to zależy | fot.: materiał partnera

Jak nosić zegarek damski?

Zegarki to obecnie nie tylko praktyczne akcesoria, które ułatwiają odmierzanie czasu, ale także dodatki podkreślające każdą stylizację. Dziś sprawdzamy, jak nosić zegarek damski. Czy zakłada się go na lewą, czy może na prawą rękę? Czy może być nad nadgarstkiem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Na której ręce nosić zegarek damski?

Zastanawiasz się, na której ręce nosi się zegarki damskie? Spieszymy z odpowiedzią, która z pewnością cię zaskoczy. Brzmi ona: to zależy. Powszechnie przyjęło się, że czasomierze zakładamy po lewej stronie – jest to całkowicie naturalne i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności, np. pisania. Takie rozwiązanie sprawdza się głównie w przypadku osób praworęcznych. Jak nosić zegarek damski, jeśli jest się leworęcznym?

Bardzo często leworęczne kobiety decydują się na założenie czasomierza na lewą rękę. Dlaczego? Ponieważ większość zegarków damskich, które znajdziesz na rynku, zostały zaprojektowane właśnie z myślą o takim sposobie noszenia. Potwierdza to ich układ, czyli np. umieszczenie pokrętła po prawej stronie koperty.

Warto jednak mieć na uwadze dwie rzeczy. Pierwsza z nich to coraz większa oferta czasomierzy przeznaczonych dla osób leworęcznych, które można swobodnie zakładać na prawą rękę. Druga to fakt, że noszenie zegarka jest sprawą czysto indywidualną i nie jest określane przez powszechne zasady dress code’u. Dzięki temu możesz użytkować model zgodnie ze swoimi potrzebami i komfortem.

kobieta nosząca smart watch
Jak nosić zegarek damski sportowy? | fot.: materiał partnera

Jak nosić zegarek – za nadgarstkiem, a może przed?

Kolejną ciekawą kwestią jest noszenie zegarka nad lub przed nadgarstkiem. Jak się okazuje – to również ma znaczenie i może mieć ogromny wpływ na to, jak czasomierz będzie prezentować się na ręce. Zbyt luźna bransoleta czy pasek, przez które akcesorium nieustannie opada na dłoń, może powodować dyskomfort i ograniczać swobodę ruchów.

Jak w takim razie nosić zegarek damski? Najlepiej odrobinę powyżej nadgarstka. Pamiętaj też, że pasek i bransoleta nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. W przypadku skórzanych elementów czasomierze powinny przylegać do skóry, podczas gdy te stalowe mogą trochę przesuwać się po ręce podczas użytkowania. Oczywiście, ponownie jest to kwestia dość indywidualna i noszenie zegarka powinno być dla ciebie po prostu komfortowe.

kobieta ubrana na sportowo sprawdza smart watcha
Pamiętaj też, że pasek i bransoleta nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne | fot.: materiał partnera

Tych błędów unikaj podczas noszenia zegarka

Wiesz już, jak nosić zegarek damski. Czas przyjrzeć się najczęściej popełnianym błędom, których warto unikać, aby nie popełnić modowej wpadki. Pierwszy z nich to wybór modelu z za dużą bransoletą. Choć stalowe elementy cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet, to warto dobierać ich rozmiar do wielkości nadgarstka. Dzięki temu czasomierz nie będzie wydawać się ciężki, a jego noszenie nie będzie dla ciebie niekomfortowe.

Czy wiesz, że noszenie zegarka może mieć wpływ na optyczne zaburzenie proporcji twojej sylwetki? Jak się okazuje, nieprawidłowo dobrany i używany czasomierz sprawia, że mankamenty figury są podkreślone, a nie ukryte. Mowa przede wszystkim o niewłaściwie dobranym rozmiarze, o którym wspominaliśmy powyżej. Tak samo działa nieodpowiedni kolor, który nie komponuje się dobrze z twoją karnacją, oraz samo zapięcie paska czy bransolety.

kobieta spoglądająca na smart watcha w trakcie treningu
Czy wiesz, że noszenie zegarka może mieć wpływ na optyczne zaburzenie proporcji twojej sylwetki? | fot.: materiał partnera

Gdzie kupić niezawodne i stylowe zegarki damskie?

Chcesz zafundować sobie stylowy zegarek damski? Doskonałym miejscem na znalezienie wymarzonego modelu jest, oczywiście, Ceneo.pl. Na stronie czekają na ciebie tysiące czasomierzy od najpopularniejszych marek, które możesz porównywać ze sobą pod względem ceny, funkcjonalności czy mechanizmu. Udanych zakupów!

Autorka: Katarzyna Wendzonka

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zegarek sterowany zdalnie

Zegarki sterowane drogą radiową

Nowoczesne zegarki sterowane radiowo wyposażone są w zaawansowane funkcje synchronizacji czasu za pomocą fal radiowych. …