Kreatywna współpraca – Max Bill i Junghans

Niemcy zapisały się na kartach światowego rynku zegarmistrzowskiego jako kraj dbający o każdy, nawet najmniejszy szczegół w procesach produkcyjnych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Junghans to wyjątkowa, pochodząca z Niemiec marka, tworząca oparte o klasyczne rozwiązania zegarki, dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom. Precyzyjna praca, zapewniona dzięki autorskim mechanizmom, połączona została z nienagannym designem i dopracowaną w każdym szczególe jakością wykonania.

Junghans – żywa legenda rynku zegarmistrzowskiego

Niemcy zapisały się na kartach światowego rynku zegarmistrzowskiego jako kraj dbający o każdy, nawet najmniejszy szczegół w procesach produkcyjnych, zapewniając dzięki temu zegarki o imponującej jakości wykonania. Idealnym przykładem manufaktury wpisującej się w tę tezę jest marka Junghans. Jej powstanie datuje się na 1861 rok, kiedy to zamieszkujący Schwarzwald inżynierowie zaczęli w dynamiczny sposób rozwijać swoje warsztaty i rozpoczęli prawdziwą rewolucję w tworzeniu precyzyjnych urządzeń. Jednym z nich był Erhard Junghans. Wyjątkowe przykładanie wagi do najmniejszych szczegółów oraz zastosowanie najbardziej zaawansowanych z dostępnych technologii sprawiły, że zegarki Junghans w szybki sposób zdobyły tytuł jednych z najlepszych niemieckich zegarków. Ambicje nie pozwoliły Erhardowi Junghansowi na tym poprzestać, w związku z czym rozpoczął on dystrybucję swoich produktów poza granicę rodzinnego kraju. O sukcesie świadczyć może fakt, że w 1903 roku manufaktura Junghans uzyskała miano największej fabryki zegarków na świecie, a 60 lat później przedsiębiorstwo poszczycić mogło się produkcją na poziomie 20 tysięcy modeli dziennie, zatrudniając przy tym 6 tysięcy pracowników.

Kolaż Junghans Maxbil
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Junghans i Max Bill – niezwykle owocna współpraca

Marka Junghans słynie z nawiązywania niezwykle ciekawych współprac. Przykładem może być kolaboracja ze słynnym projektantem szwajcarskiego pochodzenia Max Billem. Zasłynął on jako autor Stołka Ulmera, zaprezentowanego szerszemu gremium w 1954 roku. Projekt w formie krzesła mógł być zarazem stołem oraz elementem szafki. W ówczesnych czasach ustawianie dzieł sztuki współczesnej w miejscach publicznych budziło wielkie kontrowersje. Jego prezentacja tuż obok Bahnhofstrasse, czyli ekskluzywnego pasażu handlowego, przyniosła artyście wielki rozgłos na całym świecie. W 1961 roku manufaktura weszła w kolaboracje z artystą, czego efektem był ceramiczny zegar kuchenny, wyposażony w niezbędny przy gotowaniu minutnik. Pomyślnie przebiegająca współpraca sprawiła, że Max Bill zaprojektował również linie mechanicznych zegarków dla marki Junghans. Kolekcja czerpiąca nazwę od jego nazwiska do dziś widnieje w katalogu przedsiębiorstwa, a zaprezentowane w nim zegarki w bezpośredni sposób nawiązują do modeli, których design podyktował artysta.

Junghans Maxbill
fot.: materiał partnera zewnętrznego | zdjęcie po prawej – Fotograf: Vogt, Marcel [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Zegarki Junghans Max Bill – wyjątkowe zegarki w stylu vintage

Junghans Max Bill to kolekcja, która idealnie trafi w gust wszystkich osób patrzących z sentymentem wstecz. Ich wyjątkowo dopracowany design nawiązuje w bezpośredni sposób do modeli popularnych w poprzednim wieku. Szeroki asortyment produktów z tej linii sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Są tu zarówno zegarki zawieszone na skórzanych, gwarantujących komfort użytkowania skórzanych paskach, jak i stalowych bransoletach. Nawiązujące do stylu retro cyferblaty zapewniają niezwykłą czytelność umieszczonych na nich danych. Seria Max Bill zapewnia również różnorodność pod względem dostępnych mechanizmów: od hołdujących klasyce zegarków manualnych, poprzez napędzane za pomocą ruchów nadgarstka zegarki automatyczne, popularne mechanizmy kwarcowe, aż po innowacyjne, zasilane przy pomocy kontaktu z dowolnym źródłem światła, aparaty solarne.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zegarki młodzieżowe

Zegarki dla nastolatków – jak wybrać najlepszy?

Wybór zegarka dla nastolatka to prawdziwe wyzwanie. Musi być to model o szerokiej funkcjonalności, który …