Buty zimowe śniegowce
Czasy, w których tego rodzaju buty były przeznaczone wyłącznie do wypraw w góry, już dawno minęły. Obecnie znajdziemy je nie tylko na półkach naszych ulubionych sieciówek, lecz także w kolekcjach luksusowych marek | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Obuwie zimowe – jakie śniegowce wybrać?

Są ciepłe, lekkie i przede wszystkim wygodne. O czym mowa? Oczywiście o śniegowcach, które od kilku sezonów zajmują czołowe miejsce w obuwiu zimowym. Temperatura za oknem z dnia na dzień niebezpiecznie zbliża się do zera, co nie oznacza, że każdy wieczór będziemy musiały spędzić pod kocem z kubkiem herbaty w dłoni. Jeśli w naszej garderobie zagoszczą damskie śniegowce żaden wiatr, śnieg i chłód nie będzie nam straszny.

Zawsze modne i praktyczne

Czasy, w których tego rodzaju buty były przeznaczone wyłącznie do wypraw w góry, już dawno minęły. Obecnie znajdziemy je nie tylko na półkach naszych ulubionych sieciówek, lecz także w kolekcjach luksusowych marek. Co wpływa na ich tak ogromną popularność? Przede wszystkim komfortowi termiczny, jaki zapewniają swoim właścicielom – nawet podczas ujemnych temperatur i siarczystych mrozów. Te obuwie zimowe przybiera niezwykle różnorodne formy, zaczynając na klasycznych modelach, kończąc na śniegowcach damskich z różnego rodzaju zdobieniami. Jak widać, aby cieszyć się ciepłem, nie musimy rezygnować z modnego wyglądu.

Co więcej, komfort termiczny nie jest jedyną zaletą tych modeli. Oprócz tego, że są niezwykle wygodne, nie powodują otarć, jak bywa to w przypadku kozaków czy botków. Śniegowce damskie od DeeZee docenisz w szczególności w trakcie intensywnych opadów śniegu – nawet największe zaspy nie będą w stanie ich przemoczyć. Dzięki nim bez obaw możemy korzystać z zimowych uciech takich jak wypad na sanki bez obawy o późniejsze przeziębienie.

Kobieta w srebrnych śniegowcach
Co więcej, komfort termiczny nie jest jedyną zaletą tych modeli. Oprócz tego, że są niezwykle wygodne, nie powodują otarć, jak bywa to w przypadku kozaków czy botków | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jakie śniegowce wybrać?

Skoro wiemy, dlaczego warto posiadać w swojej szafie śniegowce, powinniśmy przyjrzeć się ich najważniejszym cechom. To, jaki produkt ostatecznie wybierzemy, zależy od co najmniej kilku poniższych czynników:

  • materiału – okazuje się, że wcale nie muszą być one wykonane ze skóry. Równie dobrze sprawdzi się także zamsz oraz plusz,
  • sposobu łączenia buta z podeszwą – to obuwie jest przez nas wykorzystywane przede wszystkim podczas niesprzyjających warunków pogodowych, dlatego też przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się jakości łączenia buta z podeszwą i wybrać tą parę, która nie budzi naszych zastrzeżeń,
  • przeznaczenia obuwia – jeśli planujemy korzystać z nich wyłącznie do codziennego użytku, wystarczą nam modele sięgające za kostkę. W sytuacji, gdy zależy nam na zastosowaniu ich w terenie, wybierzmy nieco wyższe śniegowce,
  • wyglądu – choć tak naprawdę w butach zimowych nie jest tak bardzo istotny – najważniejsza jest dobra izolacja termiczna, warto wybrać te, które po prostu nam się podobają. Dzięki bogatej ofercie rynkowej z pewnością nie będzie z tym problemu.

Nie zapomnijmy także o doborze odpowiedniego rozmiaru. Śniegowce powinny być delikatnie większe od naszej stopy. Nie tylko po to, aby umożliwić jej swobodny ruch, lecz także, aby założyć cieplejsze skarpety.

Jak nosić śniegowce damskie?

Jeśli wybierzemy konkretny model tego rodzaju obuwia, pozostaje nam jeszcze kwestia zestawienia ich w odpowiednią stylizację. Wszystkie dostępne na rynku modele śniegowców świetnie prezentują się w duecie z wąskimi spodniami lub legginsami włożonymi do środka buta. Jako okrycie wierzchnie wybierzmy ciepłą puchową kurtkę lub biker podszyta kożuszkiem, by uzyskać modny look.

Śniegowce damskie to obuwie niezbędne zimą, jednak nie tylko podczas pracy na świeżym powietrzu – choć jeszcze kilka lat temu służyły wyłącznie do takich celów. Aktualnie stały się obiektem pożądania wielu osób podążających za modą. Ekskluzywne marki nieustannie prześcigają się w prezentacji nowocześniejszych modeli, dzięki czemu  coraz częściej te buty są także dopełnieniem nietuzinkowych stylizacji.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kurtka koszulowa

House Brand – dlaczego kurtka koszulowa damska podbija serca kobiet?

Prawdą jest, że trendy w modzie wracają co kilka lat, tylko w odświeżonej wersji. Dobrym …