Sklep Wojas
Buty Wojasa można kupić w jednym z blisko 160 sklepów z butami, wygodnie zaprojektowanych i rewelacyjnie obsługiwanych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sukces w wygodnych butach

Marka Wojas to rodzimy przykład firmy, która działając rzetelnie i konsekwentnie, nie idąc na jakościowe kompromisy – podbija świat obuwniczy. Powiększająca się z roku na rok liczba zadowolonych klientów w Polsce i zagranicą to znak, że firma rozwija się w dobrym tempie i kierunku, świetnie odczytuje potrzeby wymagającego rynku i szybko reaguje na zmieniające się trendy oferując modne buty doskonałej jakości.

Skromne początki

Pierwsze skojarzenie z hasłem: buty w latach 80-tych to dla większości z nas… Relaksy z Nowego Targu – wygodne, trwałe i ciepłe, idealne na zimę, ale o mocno kontrowersyjnej urodzie. W tym samym czasie i miejscu swoją życiową przygodę z obuwiem rozpoczął Wiesław Wojas, który w 1990 roku otworzył swój pierwszy salon i zaczął sprzedawać buty pod własnym nazwiskiem (wcześniej robił buty dla innych marek). W ten sposób rodzina, która od pokoleń była związana z produkowaniem obuwia zaczęła kreować wizerunek marki solidnej i oferującej dopracowany, wygodny i ładny produkt. 4 lata później przeplotła się historia kultowych Relaksów i Wojasa – firma zdecydowała się bowiem na odkupienie części kombinatu Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale wraz z maszynami (kombinat nie poradził sobie na wolnym rynku po 1989 roku). Od tego momentu firma stale zwiększa ilość miejsc pracy (obecnie w Polsce zatrudnia ponad 1300 osób) i dynamicznie się rozwija stale poszerzając swoją ofertę. Od 2008 roku Wojas S.A. jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zawsze na czasie

Marka Wojas rewelacyjnie odnajduje się w dynamicznie zmieniających się realiach i bez kompleksów realizuje najbardziej wymagające strategie marketingowe. Buty Wojasa można kupić w jednym z blisko 160 sklepów z butami, wygodnie zaprojektowanych i rewelacyjnie obsługiwanych. Firma sprzedaje swoje produkty również online, w profesjonalnym sklepie internetowym (wojas.pl) oraz za pośrednictwem Allegro, czyli najpopularniejszej platformy sprzedażowej. Firma skrupulatnie analizuje potrzeby i oczekiwania klientów w zakresie reklam i form kontaktu. Nachalna reklama, wymuszanie kolejnych „kliknięć” i odsłon strony, czy uciążliwy mailing to praktyki, od których Wojas zdecydowanie się odcina stawiając w zamian na nowatorską strategię omnichannel. Klienci otrzymują ofertę skonkretyzowaną, odpowiadającą ich potrzebom i pozostającą w ich obszarach zainteresowań. To nowa jakość w budowaniu relacji na linii klient – marka, pełna szacunku i atencji, pozwalająca poczuć się wyjątkowym odbiorcą produktu danej firmy.

Przekraczanie granic

Niezmiennie wysoka jakość obuwia oraz marketing na światowym poziomie pozwalają na przekraczanie granic… Obecnie około 20% produktów jest eksportowanych zagranicę. Jeden z największych producentów obuwia w Polsce rozwija bowiem sieć sklepów również w krajach sąsiedzkich: na Słowacji, Ukrainie i w Czechach. Wojas sprzedaje obuwie damskie i męskie, młodzieżowe oraz buty trekkingowe, a także galanterię skórzaną: paski, torby i torebki oraz skórzane teczki. Firma realizuje ponadto zamówienia specjalne wyposażając w obuwie specjalistyczne wojsko, straż pożarną i graniczną, służby leśne i transportowe oraz pracowników poczty polskiej. Godny uwagi jest również fakt, że marka angażuje się w działalność społeczną i charytatywną przekraczając granice biznesu, w którym liczy się przede wszystkim produkcja i sprzedaż. Firma Wojas jest m.in. partnerem Akcji Krwiodawstwa „Kropla do kropli”, Gali Kwiat Kobiecości (podsumowującej Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Piękna bo Zdrowa”) i Plebiscytu „Gwiazd Dobroczynności”. W czerwcu 2015 roku Wojas został Sponsorem Generalnym drużyny MMKS Podhale Nowy Targ (sekcja Unihokej).

Za sterami firmy stoi od ponad dwudziestu lat Wiesław Wojas.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sandały na lato

Jakie buty na lato? Obuwie, które musisz mieć w swojej szafie!

Buty to bardzo istotny element każdej letniej stylizacji. Wybierając obuwie letnie, zwróć uwagę na fason …