markiza tarasowa
Markizy tarasowe gwarantują przede wszystkim cień w upalne dni oraz ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy markizy tarasowe sprawdzą się w każdych warunkach?

Niemal w każdym przydomowym ogrodzie znajduje się taras. Nie ulega wątpliwości, że jest to dodatkowa przestrzeń umożliwiająca kontakt z naturą, przebywanie na świeżym powietrzu, a tym samym relaks i odpoczynek. Jednak co zrobić w upalne dni, kiedy podczas budowy nie uwzględniliśmy zadaszenia? Odpowiedzią na to pytanie są markizy tarasowe! Czy sprawdzą się w każdych warunkach?

Czym charakteryzują się markizy tarasowe?

Na początku warto zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne markizy tarasowej oraz pergoli, aby móc wybrać rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Nowoczesne markizy tarasowe charakteryzują się przede wszystkim prostą konstrukcją. Jednak jej dokładna budowa zależy przede wszystkim od tego, jaki rodzaj osłony zdecydujemy się zamontować. Warto zwrócić uwagę, że ich głównym elementem jest materiał, którego zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed słońcem. W tym miejscu może pojawić się pytanie, jak z pozoru delikatna tkanina wytrzyma intensywne promienie słoneczny oraz opady deszczu? Producenci zadbali o każdy szczegół, impregnując materiały już na etapie ich wytwarzania. Jedną ze stosowanych technik jest barwienie nitek tkaniny w masie, zapewniając im ochronę przed promieniowaniem UV, a tym samy również blaknięciem. Warto również zwrócić uwagę na odporność materiałów na brud.

Markizy tarasowe gwarantują przede wszystkim cień w upalne dni oraz ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Warto zwrócić uwagę na ich wielofunkcyjność. Sprawdzą się nie tylko na tarasach, ale również witrynach sklepowych czy ogródkach restauracyjnych. Tkaniny wykorzystywane do produkcji markiz są zazwyczaj wodoodporne, przez co opady deszczu nie przeszkodzą nam w spędzeniu miłego popołudnia na zewnątrz.

Elektryczna markiza tarasowa – na co zwrócić uwagę?

Markizy tarasowe to nie tylko praktyczny, ale również estetyczny dodatek, który sprawdzi się w każdym przydomowym ogrodzie. Jednak przed wyborem tego produktu powinniśmy przemyśleć, czego tak naprawdę potrzebujemy. Na początku warto zwrócić uwagę na wspomnianą już konstrukcję, która składa się nie tylko z materiału, ale również mechanizmu umożliwiającego rozwijanie i zwijanie markizy. Na rynku możemy znaleźć między innymi produkty z napędem manualnym. Oznacza to, że musimy samodzielnie wprawić materiał w ruch za pomocą siły własnych rąk. W tym przypadku dominuje zastosowanie korby ręcznej. Jednak coraz częściej pojawiają się markizy tarasowe elektryczne. Nowoczesny mechanizm umożliwia nam rozsunięcie osłony za pomocą włącznika ściennego RTS lub pilota. Wszystko dzieje się automatycznie, bez konieczności użycia naszej siły. Jednak nie jest to jedyna zaleta elektrycznej markizy tarasowej.

Sterowanie elektryczne okaże się idealnym rozwiązaniem, gdy nastąpi nagłe załamanie pogody. Nie będziemy musieli wychodzić na zewnątrz i mocować się z ręcznym napędem. Wystarczy jedno kliknięcie, aby materiał się schował. Warto zaznaczyć, że nawet gdy oryginalnie markiza nie posiada sterowania elektrycznego, można ją dodatkowo wyposażyć w odpowiedni silnik. Radiowy umożliwia skorzystanie z pilota lub włącznika RTS. Natomiast silniki przewodowe uruchamiają mechanizm za pomocą włącznika przewodowego.

Markiza tarasowa z automatyką pogodową i dodatkową ochroną

Jeżeli jesteśmy już przy pogodzie oraz automatycznych mechanizmach, warto zwrócić uwagę na możliwość doposażenia zamówionego modelu markizy Poznań w specjalne czujniki pogodowe. Każdy produkt ze sterowaniem elektrycznym można uzupełnić o dodatkowe akcesoria. W przypadku gwałtownych zmian warunków atmosferycznych nie będziemy musieli nawet myśleć o kliknięciu odpowiedniego przycisku. Markiza zrobi to za nas. Spójrzmy na przykład. Jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie czujnika wiatrowego przewodowego lub radiowego, w przypadku mocniejszego wiatru do silnika zostanie przekazany sygnał, który uruchomi mechanizm i schowa markizę. Dzięki temu zagwarantujemy tkaninie odpowiednią ochronę i przedłużymy jej żywotność. Dostępne są również czujniki wiatrowo-wstrząsowe, słoneczne, a także 3 w 1 wiatrowe, słoneczne i deszczowe.

Warto zwrócić uwagę na rozwiązania ochronne przeznaczone dla markiz koszowych, otwartych, które nie są chronione przez kasety. W takiej sytuacji możemy dokupić specjalny daszek odpowiadający za osłonę przed deszczem oraz śniegiem.

Markizy tarasowe dobre na chłodne i wietrzne wieczory

Markiza tarasowa sprawdzi się również wieczorami, kiedy pogoda nie rozpieszcza. Każdy z produktów możemy wyposażyć w dodatkowe ogrzewanie. Jest to możliwe dzięki promiennikom ciepła, które świetnie sprawdzają się na zewnątrz, gdy temperatura zaczyna się nieprzyjemnie obniżać. Warto zaznaczyć, że można je zamontować zarówno do ściany, jak i markizy. Służą temu specjalne wsporniki. Ponadto wbudowany odbiornik radiowy RTS umożliwia zdalne włączenie oraz regulację temperatury. Jeżeli chcemy wygodnie spędzać wieczory na świeżym powietrzu, powinniśmy zainwestować również w dobre oświetlenie. W tym celu można zamontować dodatkowe listwy oświetleniowe, które są odporne na wodę oraz deszcz. Dodatkowo każdy może dopasować natężenie światła do swoich preferencji, sterując nim za pomocą specjalnego włącznika lub pilota.

Zwróćmy również uwagę na dodatkowe elementy, które skutecznie ochronią nas przed wiatrem. Jednym z dostępnych produktów jest markiza boczna na taras, który odpowiada nie tylko za ograniczenie intensywnych promieni słonecznych dochodzących z boku, ale również podmuchów wiatru. Tego typu markiza sprawdzi się również jako dodatkowa ochrona pergoli. Ponadto warto umieścić markizy na specjalnych podporach przeciwwiatrowych, które doskonale sprawdzą się na otwartych przestrzeniach. Jednak należy pamiętać, że niedopuszczalne jest jednoczesne stosowanie czujnika wiatrowego oraz podpór. Musimy zdecydować się na jedno rozwiązanie.

Podsumowanie

Każde z powyższych rozwiązań możemy znaleźć w ofercie sklepu Markizy Poznań. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden ze sklepów udostępniających największą gamę produktów do wyboru. Wśród nich znajdziemy takie rozwiązania jak: markiza wolnostojąca, markiza tarasowa w kasecie czy też markiza pozioma. Warto również wspomnieć o możliwości, jaką są pergole, które mogą w świetny sposób zastąpić nawet taras! Jak widać, każdy klient znajdzie w tej ofercie coś dla siebie. Pamiętajmy przy tym, aby brać pod uwagę przede wszystkim własne potrzeby i preferencje.

Materiał partnera zewnętrznego