meble cateringowe
Meble cateringowe to niezwykle lekki i wytrzymały zamiennik klasycznych mebli do jadalni, który idealnie sprawdzi się podczas rodzinnych przyjęć czy wspólnego grilla na świeżym powietrzu | fot.: stock.adobe.com

Meble cateringowe – wszystko, co warto wiedzieć o imprezie w plenerze

Wysokiej jakości wytrzymałe meble to podstawa udanej uczty, szczególnie jeśli bierze w niej udział nieco większa liczba osób. Niestety niektóre luksusowe zestawy jadalniane potrafią osiągać wręcz niewyobrażalne ceny a samo ich wniesienie może stanowić nie lada wyzwanie – szczególnie, jeśli dana impreza odbywa się wewnątrz budynku. Na szczęście istnieje równie wytrzymała i zjawiskowo wyglądająca alternatywa dla tego rodzaju mebli, a są nią meble cateringowe.

Czym są meble cateringowe i co czyni je tak wyjątkowymi?

Meble cateringowe to niezwykle lekki i wytrzymały zamiennik klasycznych mebli do jadalni, który idealnie sprawdzi się podczas rodzinnych przyjęć czy wspólnego grilla na świeżym powietrzu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów są one niezwykle odporne na nawet najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz pozostałe uszkodzenia, co gwarantuje długie lata użytkowania i wspólnego świętowania. Ponadto meble cateringowe są bardzo łatwe w przechowywaniu dzięki możliwości ich szybkiego złożenia. Tego typu meble najczęściej wykorzystywane są w przypadku imprez plenerowych, warsztatów dla dzieci i pikników, lecz bez problemu mogą być również oryginalną i niezwykle stylową dekoracją przydomowej działki. 

Zestaw mebli cateringowych
Zestaw mebli cateringowych | fot.: Ogrodosfera.pl

Gdzie jeszcze można spotkać meble cateringowe?

Nie warto zapominać również o innych zastosowaniach tego typu mebli. Przecież to właśnie meble cateringowe najczęściej ozdabiają wejście do restauracji, a latem to właśnie na nich spożywamy zamówione przez nas dania. Dzięki możliwości łatwego składania mogą być one również niezwykłym udogodnieniem podczas długich podróży – wystarczy tylko kilka minut, aby móc zjeść ciepły posiłek na świeżym powietrzu, bez konieczności siedzenia na mokrej ziemi lub trawie.

Stół cateringowy  Ogrodosfera.pl
Stół cateringowy | fot.: Ogrodosfera.pl

Niewielki, okrągły stolik cateringowy może również pełnić funkcję dekoracji balkonu lub tarasu – w takich przypadkach warto jednak zadbać o odpowiednią wielkość modelu, aby mieć pewność, że zakupiony przez nas mebel nie zajmie całego pomieszczenia. Inaczej może się okazać, że zakupiony przez nas mebel całkowicie wypełnia balkon.

Składane krzesło bankietowe, fot. Ogrodosfedra.pl
Składane krzesło bankietowe | fot. Ogrodosfedra.pl

Meble cateringowe – podsumowanie

Meble cateringowe to jeden z najlepszych sposobów na wspólne świętowanie na świeżym powietrzu. Nie tylko są one niezwykle lekkie, ale również łatwe do złożenia, co znacznie usprawnia ich transport i umożliwia łatwe przechowywanie. Ich niezwykłe właściwości sprawiają, że stanowią one nieodzowny element wielu wesel, imprez rodzinnych czy warsztatów dla dzieci. 

Warto wiedzieć, że jeśli zależy nam na efektownej prezencji, na przykład w czasie oficjalnej imprezy, istnieje sporo modeli mebli cateringowych w kolorze białym. Meble takie oferuje wielu producentów i sklepów internetowych, na ogrodosfera.pl znajdziemy na przykład białe dystyngowane meble o charakterze bankietowym. Tego typu meble stanowią niebagatelne uzupełnienie imprezy, dodając jej charakteru i szczypty niewymuszonej elegancji.

Zestaw stół cateringowy ławki Ogrodosfera.pl
Zestaw stoły cateringowe składane i ławki | fot.: Ogrodosfera.pl

Meble cateringowe często wykorzystywane są również przez właścicieli restauracji głównie dzięki ich niezwykłej odporności na trudne warunki atmosferyczne oraz wytrzymałości. W tym wypadku łączy się nie tylko estetyka z funkcjonalnością, ale i wyjątkowo długą żywotnością mebli. Te w klasycznych kolorach i formach przez długi czas nie wyjdą z trendów. Co więcej tego typu meble mogą stanowić świetną bazę do wielu stylizacji – zarówno tych wnętrzarskich, jak i ogrodowych. Wystarczy tylko niewielki dodatek żywych kwiatów, aby nawet najprostszy stolik z krzesełkami nabrał zupełnie nowego charakteru. W przypadku nieco bardziej uroczystych spotkań można również pokusić się o specjalne narzutki na krzesła, które doskonale zakryją składaną konstrukcję mebli cateringowych.

OLI

Sprawdź także

ławka ogrodowa

W poszukiwaniu idealnych mebli ogrodowych

Wszyscy posiadacze choćby niewielkiego skrawka zieleni przed domem doskonale wiedzą, ile szczęścia i odprężenia ono …