leżak na plaży
Kolekcje mebli wypoczynkowych mają wiele do zaoferowania nie tylko pod względem rodzaju konstrukcji, ale także designu | fot.: materiał partnera

Leżak ogrodowy i plażowy, czyli jak przygotować się na weekendowy wyjazd?

Weekendowy wyjazd za miasto to doskonały sposób, aby wypocząć i odprężyć się na łonie natury. Planując krótki urlop, warto się do niego dobrze przygotować i zaopatrzyć w akcesoria, dzięki którym relaks będzie jak najbardziej komfortowy. Dobrym pomysłem jest zabranie leżaka, który uprzyjemni Ci wypoczynek na plaży lub kampingu. Jaki model sprawdzi się podczas wyjazdu? Podpowiadamy!

Leżak plażowy – na co zwrócić uwagę?

Na rynku znajdziesz ogromny wybór produktów, które różnią się od siebie rodzajem konstrukcji, materiałem wykonania oraz designem. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego rozwiązania, powinieneś określić, w jaki warunkach będziesz korzystał z mebla. Niektóre modele są bowiem tak uniwersalne, że sprawdzą się zarówno jako leżaki ogrodowe, jak i plażowe, idealne podczas wyjazdu. W obu przypadkach powinieneś jednak wziąć pod uwagę istotne parametry, dzięki którym korzystanie z leżaka będzie komfortowe w każdych warunkach:

  • Konstrukcja – najbardziej funkcjonalne są meble składane z regulowanym siedziskiem. Ruchoma konstrukcja ułatwi Ci przechowywanie i transport leżaka oraz ustawienie w najwygodniejszej pozycji.
  • Materiał wykonania – największą popularnością cieszą się leżaki drewniane, gdyż są lekkie, a zarazem wytrzymałe. Godnymi polecenia są również modele z tworzywa sztucznego lub oparte na aluminiowej ramie. Są funkcjonalne i komfortowe, a przy tym sprawdzą się jako leżak na balkon, plażę lub ogrodu.
  • Dodatkowe akcesoria – oprócz prostych leżaków plażowych na drewnianym stelażu i z materiałowym siedziskiem, na rynku są dostępne nowoczesne modele z dodatkowymi udogodnieniami. Mogą być wyposażone w daszek, organizer lub kółka ułatwiające transport.
leżaki na plaży
Na rynku znajdziesz ogromny wybór produktów, które różnią się od siebie rodzajem konstrukcji, materiałem wykonania oraz designem | fot.: materiał partnera

Przed zakupem leżaka sprawdź także parametry techniczne, takie jak wielkość czy maksymalne obciążenie. Dobry mebel powinien być też wykonany z surowców odpornych na czynniki zewnętrzne i być wyposażony w siedzisko z szybkoschnącego materiału.

Leżak nie tylko na plażę – jaki wybrać?

Kolekcje mebli wypoczynkowych mają wiele do zaoferowania nie tylko pod względem rodzaju konstrukcji, ale także designu. Wśród propozycji znajdziesz m.in. leżaki drewniane z materiałowym siedziskiem w wielu kolorach i wzorach. Będą dobrym rozwiązaniem na wyjazd i atrakcyjnym dodatkiem do ogrodu, komponując się z naturalną roślinnością.

Najbardziej funkcjonalne są leżaki ogrodowe grawitacyjne z rozkładanym siedziskiem i zagłówkiem. Opierają się na aluminiowej ramie dzięki czemu niewiele ważą i są łatwe w transporcie. Ponadto charakteryzują się wyjątkową wygodą i funkcjonalnością, gwarantując komfortowy relaks na plaży i w ogrodzie.

Materiał partnera

Sprawdź także

ławka ogrodowa

W poszukiwaniu idealnych mebli ogrodowych

Wszyscy posiadacze choćby niewielkiego skrawka zieleni przed domem doskonale wiedzą, ile szczęścia i odprężenia ono …